Skip to content

Rozwiązanie: Mój telefon nie wykrywa karty SD/MicroSD — jak sprawić, by mój telefon rozpoznał kartę SD

13 de wrzesień de 2023

Czy kiedykolwiek otrzymałeś irytującą wiadomość „Android nie wykrywa karty SD„? Musisz wiedzieć, że jest wielu użytkowników urządzeń mobilnych z Androidem, którzy w pewnym momencie doświadczyli tego problemu. Prawda jest taka, że ​​w tym artykule chcemy pokazać wszystkie szczegóły, aby położyć kres problemowi „Android ma nie wykryj karty SD” raz na zawsze. Twój telefon komórkowy.

W rzeczywistości jest wielu użytkowników, którzy borykają się z problemem „Android nie wykrywa karty SD”. Musisz wiedzieć, że istnieje rozwiązanie w tym zakresie, które chcemy Ci polecić, abyś wziął je pod uwagę. Pierwszą rzeczą będzie oczywiście sprawdzenie, czy karta SD faktycznie działa tak, jak powinna. W ten sposób nauczymy Cię, jak wykluczać problemy.

Android nie rozpoznaje karty SD: rozwiązanie

Cóż, jeśli masz ten problem, to Android nie wykrywa karty SD, musisz wiedzieć, że w tym artykule postaramy się nauczyć Cię, jak rozwiązać problem z Androidem i pozwolić Twojemu urządzeniu wykryć kartę SD. Oprócz początkowego kroku po kroku, który powinieneś rozważyć, pokażemy Ci wszystkie szczegóły, które powinieneś wziąć pod uwagę w tym zakresie. Czytaj dalej, aby poznać szczegóły.

Przede wszystkim zalecamy wykonanie kopii zapasowej wszystkich informacji znajdujących się na karcie SD. Ma to na celu zapewnienie, że nie utracisz żadnej zawartości tego urządzenia. Następnie nadejdzie czas na sformatowanie karty SD. Ważne jest jednak, aby wcześniej wykonać kopię zapasową, aby nie utracić zawartości.

Ale w niektórych przypadkach może się zdarzyć, że po włożeniu karty SD do urządzenia urządzenie jej nie rozpoznaje.Co może się stać? Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to sprawdzić, czy dana karta jest prawidłowo włożona. To istotne, zdarza się, że czasami nie przyjrzymy się dokładnie rysunkowi prowadzącemu wszystkie telefony i karta zostanie źle umieszczona, sprawdź to najpierw.

Sformatuj SD1

Jeśli udało Ci się uratować zawartość i chcesz sprawdzić, czy karta SD działa będziesz musiał go sformatować. Aby to zrobić, musisz przejść do Ustawień, Pamięć, a gdy znajdziesz się w tym menu, „Formatuj kartę SD”. Jak widać, jest to całkiem proste krok po kroku. Na koniec musisz wybrać opcję „Formatuj kartę SD” i dać jej kilka minut, aż krok po kroku zakończy się.

Nie rozpoznaje karty SD

Jeśli powyższe zostanie wykluczone, oznacza to, że karta jest w formacie, który nie jest idealny dla urządzeń z Androidem, co zdarza się dość często. Ponieważ większość kart micro SD jest w formacie FAT32 lub NTFS, który nie jest dokładnie tym, którego używamy w systemie Android, więc będziesz musiał sformatuj kartę SD i wtedy możesz bez problemu używać go na swoim telefonie komórkowym.

Jak sformatować kartę microSD?

To całkiem proste, podłącz go do komputera za pomocą jakiegoś Adapter karty SD lub na laptopie. Gdy wszystko będzie gotowe, przejdź do „Mój komputer” lub „Ten komputer”, w zależności od posiadanego systemu Windows, teraz musisz znaleźć dysk należący dokładnie do Twojej karty microSD.

Następnie kliknij go prawym przyciskiem myszy i przejdź do miejsca, w którym jest napisane „Format”nieco niżej.

Sytuacje, w których telefon nie rozpoznaje karty SD

Otworzy się okno i w jego formacie musisz wybierz exFATto jest format, który musisz mieć na karcie microSD, nigdy domyślny, czyli FAT32 lub NTFS, zawsze exFAT dla Androida.

Następnie pozostaw „szybkie formatowanie” i po prostu kliknij start, zajmie to kilka minut i to wszystko, kiedy skończysz, wyjmij kartę microSD i teraz możesz włożyć kartę SD do telefonu komórkowego i zobaczysz, jak tym razem rozpoznaje ją bez żadnego rodzaju problem.

Czy udało Ci się rozwiązać problem, który Android nie wykrywa karty SD, wykonując te czynności?

Istnieje wiele urządzeń mobilnych wyposażonych w gniazdo na kartę micro SD, aby móc przeglądać zapisane na niej pliki. W ten sposób udaje nam się uzyskać dodatkową ilość miejsca na dysku, aby móc zapisać niektóre aplikacje, zdjęcia, filmy, różne pliki itp.

Generalnie są to urządzenia niskiego i średniego zasięgu, te z gniazdami SD. Telefony z najwyższej półki często są wyposażone w pamięć wewnętrzną o pojemności od 32 GB wzwyż. Co sprawia, że ​​nie jest to konieczne mieć kartę microSD W większości przypadków.

dołącz do naszego kanału telegram