Skip to content

Jak włożyć lub włożyć kartę SD, MicroSD lub kartę pamięci do mojego Samsunga Galaxy J2 Prime lub J7 Prime

19 de maj de 2023

Ogólnie rzecz biorąc, gdy mówimy o urządzeniach mobilnych niskiego / średniego zasięgu, które mają raczej mała przestrzeń do przechowywania. Te z wyższej półki często mają kilka wersji do wyboru lub bezpośrednio z 32 GB miejsca.

Z drugiej strony, gdy mówimy na przykład o Samsungu J7 Prime, przestrzeń, którą mamy do przechowywania rzeczy, instalowania aplikacji, a nawet posiadania systemu operacyjnego Android, może do nas nie dotrzeć i wtedy musimy uciekać się do karta pamięci w celu rozszerzenia naszych możliwości magazynowania.

Mówiąc o tym urządzeniu, możliwe, że jeśli je posiadasz, szukaj dla niego sztuczekale jeśli zastanawiasz się nad kupnem, dobrze jest wcześniej zapoznać się z jego specyfikacją i kartą techniczną, abyś mógł podjąć najlepszą decyzję o zakupie.

Jak krok po kroku włożyć kartę microSD w Samsung J7 Prime

jasne kiedy mówimy o microSD Do wyboru mamy niezwykle interesującą różnorodność, od 2 GB do 8 GB, przechodząc przez 16 GB, 32 GB, 64 GB, 128 GB, a nawet 254 GB.

Oprócz kwestii ekonomicznej, która wyraźnie podczas większe droższeProblem polega na tym, że niektóre urządzenia pozwalają na korzystanie z microSD, które nie przekraczają tego rozmiaru, zwykle jest to 32 GB, chociaż niektóre mogą mieć 64 GB, te z wyższej półki to te, które bardzo dobrze współpracują z największymi.

w przypadku J7 Prime Przyjąłem cię dużąNa przykład telefon komórkowy może zacząć działać wolno, więc bądź ostrożny. Moja rekomendacja jest taka, że ​​​​kupisz 32 GB.

Jak łatwo i bez uszkodzenia urządzenia umieścić kartę microSD w Samsung J7 Prime

Cóż, pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to oczywiście wyłączyć telefon komórkowy. Jeśli spojrzysz kluczem, możesz otworzyć kilka gniazd, które znajdują się po bokach, w ten sam sposób, w jaki włożyłeś kartę SIM.

Teraz musisz włożyć kartę microSD do odpowiednie gniazdo. Zachowaj ostrożność i włóż ją poprawnie zgodnie z przykładowym rysunkiem, ponieważ jeśli włożysz ją źle, oczywiście telefon komórkowy nie przyjmie karty.

Gdy wszystko będzie gotowe, zamkniemy wszystko, włączamy komórkę i gdy tylko go uruchomimy, otrzymasz powiadomienie, że rozpoznaje daną kartę, po czym, co nie zajmie więcej niż kilka sekund, będziesz mógł z niej spokojnie korzystać.

Zalecamy na przykład zaoszczędzenie miejsca do przechowywania Pamięć wewnętrznaskonfiguruj aparat i WhatsApp tak, aby domyślnie zapisywały zdjęcia na karcie microSD.

Jeszcze więcej, jeśli w WhatsApp jesteś w kilku grupach, do których wysyłają pliki medialne dość często ogólnie i dobrze, w końcu całkowicie pochłaniają dostępną przestrzeń.

Teraz możesz wybrać pobieranie aplikacji, które zajmują mniej miejsca, takich jak pobieranie Facebook Lite, który waży mniej niż zwykła wersja i ma wszystkie zalety tego.

Jeśli go nie weźmiesz, musisz przeprowadzić ten proces wspomnieliśmy wcześniej Aby sprawdzić, czy jest naprawdę dobrze umieszczony, wielu z nas w pośpiechu lub po prostu nie zwracając zbytniej uwagi kończy się niepoprawnym włożeniem microSD.

Jak krok po kroku włożyć kartę MicroSD lub kartę pamięci do Samsunga J2 Prime

Oczywiste jest, że microSD lub karty pamięci są bardzo przydatne, aby mieć dość dużą przestrzeń dyskową na urządzeniach mobilnych, chociaż oczywiście działają również w przypadku innych rzeczy, takich jak laptopy i inne rzeczy.

Zasadniczo jest to całkiem przenośny sposób poruszania się informacje o kondycji bez konieczności uciekania się do przechowywania w chmurze, ale jak zawsze mówimy, pozostawiamy to Tobie.

urządzenia mobilne dot niski/średni zakres Zwykle mają mało pamięci wewnętrznej i właśnie dlatego w wielu przypadkach konieczne jest skorzystanie z karty microSD.

Aby zrobić miejsce, używając go zapisywać zdjęcia i filmynawet niektóre aplikacje, dzięki czemu nie skończysz z małą ilością miejsca, a nawet nie będziesz mógł zainstalować aktualizacji aplikacji, które już masz.

Jaki jest najlepszy MicroSD dla Samsung J2 Prime

Należy wziąć pod uwagę, że mamy dużą liczbę karty pamięci używać na naszych urządzeniach. Jednocześnie warto wiedzieć, że istnieją pewne ograniczenia dotyczące rozpoznawania karty przez urządzenie.

Ponieważ ideałem jest użycie maksymalnie 64 GB, ponieważ większy telefon komórkowy go nie rozpozna. Również, jeśli dojdziemy do sprawy 64 GB To już spora kwota jak na telefon komórkowy.

Jak mogę krok po kroku umieścić kartę microSD w Samsung J2 Prime

Oczywiście będziemy musieli wyłączyć telefon komórkowy, po wyłączeniu usuniemy osłonę z powrotem i wyjmij baterię. Po tym, jak widać, będziesz mieć gniazdo SIM, jak już wiesz, a jeśli przyjrzysz się uważnie powyżej, zobaczysz inne gniazdo i to jest to, którego szukamy, należy ono do karty pamięci.

Gdy go znajdziesz, przyjrzyj się dobrze, że musi mieć ikonę, jest to mały rysunek, który mówi nam, jak idzie dana karta, ponieważ nie jest wkładana w żaden sposób, ale w określony sposób. Więc podążaj za tym obrazem, aby móc włóż prawidłowo kartę pamięci.

Teraz musimy tylko umieścić baterię tam, gdzie była, założyć również tylną pokrywę i włączamy urządzenie. Zaraz po uruchomieniu Androida powiadomi nas kilkoma powiadomieniami, że rozpoznaje kartę i jest skonfigurowana, jest to dość szybki proces, który nie zajmuje więcej niż kilka sekund.

W każdym razie, jeśli nie zostanie rozpoznany, będziesz musiał przeprowadzić cały proces ponownie i upewnić się, że karta jest naprawdę dobrze włożona, ponieważ jest to bardziej powszechne niż myślisz włóż kartę pamięci do góry nogami.

Karty pamięci w wielu okazje są niezbędne W ten sposób możemy mieć sporo miejsca na naszym urządzeniu mobilnym. Należy wziąć pod uwagę, że w wielu przypadkach są one niezwykle potrzebne, ponieważ w telefonach komórkowych niskiego i średniego zasięgu problemem może być bardziej niż cokolwiek innego, zwłaszcza w Samsungu J2 Prime, bardziej niż cokolwiek innego, jeśli robisz zdjęcia lub nagrywasz filmy, korzystać z różnych aplikacji itp.

Jak krok po kroku włożyć kartę pamięci Samsung J2 Prime

Tak więc z kartą pamięci o pojemności 16 GB lub o dowolnym rozmiarze możesz to zrobić mieć wolne miejsce do zapisywania zdjęć, filmów itp. Co więcej, kiedy dodamy całą przestrzeń zajmowaną przez zdjęcia i filmy wysyłane przez WhatsApp, kiedy jesteśmy w różnych grupach, sytuacja oczywiście się pogarsza i nie ma miejsca do przechowywania.

Tak więc posiadanie karty microSD i niektórych aplikacji, takich jak wspomniana powyżej, skonfigurowanych do zapisywania wszystkiego domyślnie microSD Dobrym rozwiązaniem jest zaoszczędzenie trochę pamięci wewnętrznej i pozostawienie jej na aplikacje.

zapisz domyślne

Jak bezpiecznie umieścić Samsung J2 Prime microSD

Sposobem na to jest po prostu wyłączenie telefonu komórkowego. Następnie musisz zdjąć pokrywę i wyjąć baterię. Teraz to, co zamierzasz zrobić, to zauważyć, że z tyłu ma dwa gniazda, z których jedno jest wyraźnie widoczne jeden dotyczy karty SIM, a drugi karty microSD.

Musisz umieścić kartę pamięci we właściwej pozycji, ponieważ jeśli nie zostanie rozpoznana, aby wiedzieć, jak leci, spójrz na mały rysunek, który, jeśli dobrze się przyjrzysz, mówi ci, jak to zrobić wstaw to samo

funkcjonalna opieka nad urządzeniem

Gdy będziesz gotowy, włóż baterię, osłonę i po prostu włącz Samsung J2 Prime. Kiedy skończy się włączać, zobaczysz, że bierze to automatycznie, szybko włącza i pozwala zacząć z niego korzystać bez żadnego problemu.

Trzeba też wziąć pod uwagę, że im jest większy (powyżej 64 GB) w pewnym momencie mogą zacząć działać wolniej niż inne gorszej jakości, najbardziej zalecane dla mnie jest posiadanie jednego z tylko 64 lub 32 GB co najwyżej, ale to nie jest tak, że u nas będzie działać bardzo wolno, to tylko trochę, ale to naprawdę będzie zależeć od twoich potrzeb.

Czy udało Ci się łatwo włożyć kartę pamięci Micro SD do urządzenia Samsung Galaxy?

dołącz do naszego kanału telegram