Skip to content

Jak aktywować i używać trybu ostrości lub portretu w Instagram Stories – Instagram Stories

28 de marzec de 2022

Instagram, jedna z najważniejszych sieci społecznościowych na świecie, nie przestała się aktualizować, odkąd stał się częścią świata treści Facebooka, i dlatego musimy co tydzień poznawać nowe funkcje, aby jak najlepiej je wykorzystać. W zasadzie już znamy taką funkcję w aparacie najnowszych telefonów. Dlatego poniżej pokażemy Ci, jak możeszaktywuj tryb ostrości na Instagramie

W ostatnich dniach Instagram uruchomił nową funkcję w swojej aplikacji na iOS, która bardzo szybko rozprzestrzeniła się wśród wszystkich użytkowników. Jest to tryb „Focus” lub jak powinniśmy to lepiej poznać tryb „Portret”, a nnowy sposób robienia zdjęć który automatycznie rozmywa tło, imitując dobrze znaną modalność, którą integrują najnowsze telefony z dwoma aparatami.

W przeciwieństwie do trybu portretowego w telefonach komórkowych, nie jest wymagany podwójny aparat. Instagram wykorzystuje algorytmy wykrywania twarzy, aby delikatnie rozmyć tło obrazu, na którym pojawiają się twarze. Ma to ważną zaletę, ale także znaczną wadę.

Zaletą jest to, że możemy korzystać z nowego trybu Focus we wszystkich dotychczas wydanych telefonach. Minusem jest to, że wynik nie jest tak dobry, jak w trybie portretowym tych telefonów komórkowych z tą funkcją. W tym konkretnym przypadku chcemy nauczyć wszystkich możliwych użytkowników, jak: aktywuj tryb ostrości na Instagramie.

Co to za tryb?

Pierwszą rzeczą, o której musisz pamiętać, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie słyszałeś o tej funkcji, jest to, że jest to jedna z najnowsze funkcje dodane przez Instagramktóry umożliwia użytkownikom korzystanie z trybu pionowego.

Jak to często bywa w przypadku aktualizacji na dużą skalę, Instagram stopniowo udostępnia nowy tryb wszystkim użytkownikom. Wymagane jest posiadanie Instagrama w wersji 39 lub wyższej, więc sprawdź, czy Twoja aplikacja została zaktualizowana do tej lub wyższej wersji. Innym faktem, który należy wziąć pod uwagę, nie jest filtr, ale tryb przechwytywania obrazu. Musisz zrób zdjęcie w aparacie opowieści dla tego.

Od tego czasu szybko stała się jedną z ulubionych funkcji wszystkich użytkowników tej sieci społecznościowej, którzy lubią, gdy centralny element ich zdjęć jest ostry, a tło wydaje się rozmazane lub nieostre. Ten tryb portretowy jest jedynym wielu zna również jako efekt bokehjeden z najbardziej znanych, gdy mówimy o fotografii.

Jak aktywować tryb portretowy na Instagramie?

Tak więc, jeśli chcesz zacząć korzystać z tego trybu zrzutu ekranu, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to sprawdzić, czy nie mamy zainstalowanego Instagrama, czy Twój telefon komórkowy jest kompatybilny z tą aplikacją, ponieważ czasami telefon komórkowy nie jest kompatybilny z Instagramem. Następnie zobacz, co masz najnowsza dostępna wersja Instagrama. Gdy to zrobisz, musisz wykonać kroki, których nauczymy Cię poniżej:

pasek historii na Instagramie

  • Weź swój telefon i otwórz aplikację Instagram
  • Przejdź do dodawania historii tak, jak robisz to w zwykły sposób
  • Pojawią się wtedy różne tryby i musisz wybrać jeden z nich, przesuwając ekran w prawo
  • W tym momencie musisz zdecydować, czy do fotografowania użyjesz tylnego czy przedniego aparatu
  • System wyświetli komunikat „Znajdź twarz”, chociaż możesz zastosować go do obiektu, jeśli chcesz
  • Musisz nacisnąć obiekt lub osobę, na której chcesz się skupić, rozmywając tło
  • Kiedy centralny obiekt jest wyostrzony, pozostaje tylko zrobić zdjęcie

Zrobił nam zdjęcie, jeśli sobie tego życzymy czy możemy podzielić się historią na Instagramie? lub zrób to na Facebooku. A jeśli dźwięk aparatu podczas robienia zdjęcia nam przeszkadza, możemy go wyłączyć, gdy używamy go w relacjach na Instagramie

Rzeczywiście, tryb portretowy to jedna z najlepszych rzeczy, jakie pojawiły się na Instagramie w ostatnim czasie, a dzięki tej funkcji mamy możliwość osiągnąć ten efekt w prosty sposób, bez włączania go do naszego terminala. Zawsze, gdy chcesz przedstawić twarz lub obiekt, umieszczając pozostałe elementy w tle. Mimo to zawsze możemy poszukać trochę więcej pomocy w tej sprawie w Serwisie pomocy Instagrama.

dołącz do naszego kanału telegram