Skip to content

Google: co to jest, jak to działa, znaczenie, zalety i wady korzystania z niego

12 de sierpień de 2021

Z pewnością słyszałeś Google lub widziałeś jego stronę główną, gdy masz zamiar przeprowadzić wyszukiwanie w Internecie. Jednak czy wiesz, kto stoi za wyszukiwarką? najpopularniejszy na świecie?

Kto jest założycielem firmy Google?

Właściwie Google jako firma ma 2 założycieli: Lawrence Page i Serguei Brin. Oboje stali się dwóch najbardziej milionerów na świecie z ponad 55 miliardami dolarów każdy jako majątek osobisty.

Amerykański informatyk Larry Page i rosyjski matematyk / teoretyk komputerowy Sergei Brin są obecnie częścią rady dyrektorów Alphabet (konglomerat firm, w skład którego wchodzi Google), będąc odpowiednio CEO i CEO.

Jakie jest znaczenie słowa „Google”?

Nadchodzi ta ciekawa nazwa jako odniesienie do liczby Gugol. Ta astronomiczna liczba może być zapisana jako 10100. Oznacza to dla firmy cel, jakim jest klasyfikowanie i organizowanie wszystkich informacji znalezionych w sieci.

Jakie są jego najistotniejsze cechy?

Google zaczynał jako wyszukiwarka tekstowa na stronach internetowych, które przekształciły się w w najczęściej używanej wyszukiwarce na świecie. Google to także nazwa firmy zajmującej się rozwojem i zarządzaniem wyszukiwarką i jej produktami ubocznymi.

Zalety i wady korzystania z tej wyszukiwarki

Chociaż jest to zdecydowanie najpopularniejsza wyszukiwarka nie jest najszybszy ani najbezpieczniejszyZ tego powodu oto lista zalet i wad tej wyszukiwarki:

Korzyść

  • Posiada szeroką gamę bezpłatnych produktów, takich jak: Tłumacz, Kalkulator, Przelicznik walut i wielkości fizyczne;
  • Ma bardzo obszerny indeks wyszukiwania ponad 129 miliardów stron internetowych;
  • Jego wyszukiwarka jest bardzo dokładna i może wyszukiwać określone słowa, wiadomości lub obrazy.

Niedogodności

  • Przechowuje pliki cookie twoich wyszukiwań, co sprawia, że ​​nie są one całkowicie prywatne i nie pozwalają na anonimowość.
  • Wyszukuje na podstawie kopii stron na swoich serwerach, a nie wyszukiwania na żywo, więc informacje mogą być nieaktualne.
  • Trochę trudno jest znaleźć Twoją stronę w głównych wyszukiwaniach ze względu na jej duży rozmiar.

Jakie są najistotniejsze funkcje, które nam oferujesz?

Jak wspomniano, w sekcji korzyści duża liczba funkcji pozwala nam wyszukiwać obrazy, filmy, wiadomości. Możemy filtrować te wyniki według zakresu czasowego i poszukaj starej wersji stron internetowych w dowolnym języku.

Jak mogę skonfigurować funkcje, z których korzystam?

Odbywa się to za pomocą znalezionych menu rozwijanych pod paskiem wyszukiwania, po napisaniu odpowiednich warunków tego, co chcemy znaleźć.

Sztuczki poprawiające wydajność Twojej wyszukiwarki

Jeśli chcesz poprawić swoje wrażenia Podczas korzystania z tej wyszukiwarki istnieje kilka sztuczek, które możesz zastosować, aby szybciej znaleźć to, czego szukasz.

Strona główna wyszukiwarki Google

  • Szukaj wulgarnych fraz za pomocą cudzysłowów w wyszukiwarce. Na przykład „Strony do pobrania napisów w języku hiszpańskim i angielskim”;
  • Możesz zapytać, jak wypowiedzieć słowo w wybranym języku bezpośrednio w wyszukiwarce, zamiast najpierw wpisywać tłumacza Google;
  • Możesz wykluczyć słowo z wyszukiwania, używając przed nim myślnika

Jakie narzędzia są częścią Google?

Oprócz tego, że jest bardzo wszechstronną wyszukiwarką, Google ma różne narzędzia powiązane z tą samą platformą. W rzeczywistości wielu z nich uzupełnić wyszukiwanie terminów.

tłumacz Google

To narzędzie pozwala nam bezpłatnie tłumaczyć teksty do 5000 słów. To jest potrafi przetłumaczyć do 109 języków a jego integracja z Google Chrome umożliwia automatyczne tłumaczenie stron internetowych.

Mapy Google

Jest to platforma oferująca mapy w sieci, przydatne do obliczania tras pieszych, uzyskiwania wskazówek dojazdu do miejsc i dostęp do zdjęć satelitarnych. Jest zwykle używany jako nawigator GPS ze względu na integrację z Android Auto.

Google Chrome

To jest darmowa przeglądarka najczęściej używany na świecie, od czasu premiery w 2008 r. rozwinął się do tego stopnia, że ​​stał się podstawą systemu operacyjnego Chrome OS.

Google Earth

Podobnie jak Google Maps, ta usługa pozwala nam przeglądać zdjęcia satelitarne całej planety Ziemi. Wśród funkcji, które ma, możemy brać pod uwagę odległości między miejscami, a nawet przejrzyj obrazy powierzchni Księżyca.

Ekran Google Earth

Asystent Google

Google nie pozostał w tyle w rozwoju sztucznej inteligencji. Twój asystent znaleźć w większości nowoczesnych telefonów komórkowych i pozwala nam szybko wyszukiwać wszelkiego rodzaju informacje i konfigurować aspekty naszego urządzenia za pomocą polecenia głosowego OK Google.

Sklep Google Play

To jest znaleziona aplikacja na wszystkich urządzeniach z Androidem. Dzięki temu możemy pobierać wszelkiego rodzaju aplikacje i gry na nasz telefon komórkowy, tablet lub Smart TV.

Dysk Google

Usługa ta pozwala nam na zapisywanie plików, dokumentów i programów w chmurze. O maksymalnej pojemności dopóki 1 TB w darmowej wersji, przydaje się do tworzenia kopii zapasowych ważnych plików i łatwego udostępniania.

kalendarz Google

Jest to platforma, którą możemy wykorzystać jako osobisty program. Ma to funkcję powiadamiania nas o ważnych wydarzeniach, które zaplanowaliśmy, wysyłając nam e-mail lub powiadamiając nas przez telefon jeśli mamy aplikację.