Skip to content

Dlaczego nie mogę grać w Axie Infinity na moim urządzeniu? – Błędy i rozwiązania

25 de wrzesień de 2021

Będąc obecnie jednym z najbardziej uznanych producentów gier wideo kryptowalut, Axie Infinity nie jest wolny od wykazywania awarii w swoim działaniu, od utknięcia w środku gry, braku ładowania i uniemożliwiania jakiejkolwiek akcji, problemów z połączeniem z serwerami i nie tylko.

Na szczęście dzisiaj przedstawiamy Wam ten artykuł najczęstsze błędy Axie Infinity i sposoby ich naprawienia.

Jaki jest główny powód, dla którego Axie Infinity nie działa na Androidzie?

Głównym powodem awarii Axie Infinity na Androidzie lub innym urządzeniu jest stan i awaria serwerów, problem, który nie jest nieznany miłośnikom gier wideo online.

Ten problem jest ogólnie przedstawiany jako konsekwencje awarii połączenia internetowego, błędów oprogramowania lub sprzętu, słabego zasilania, a nawet poważniejszych sytuacji, takich jak wirus urządzenia lub problemy ze sprzętem którzy są odpowiedzialni za utrzymanie platformy i prowadzenie gry.

Jak mogę stwierdzić, czy problem jest mój, czy serwera?

Zanim założysz, że przyczyną problemu jest jedna lub druga, musimy bardzo dobrze przeanalizować obie opcje. W niektórych przypadkach to nie serwer ulega awarii, ale nasza sieć internetowa lub dostępność sprzętu umożliwiającego dostęp.

Aby sprawdzić, czy sieć internetowa jest w dobrym stanie, warto wykonać test prędkości, najlepiej z komputera, aby wykluczyć, że problemy pojawiające się w grze nie są wynikiem złego połączenia.

Inna opcja jest wyłączenie routera i włączenie go po kilku sekundach, a następnie spróbuj połączyć się ponownie, upewniając się, że wszystkie kable znajdują się w odpowiednim miejscu.

Możemy również wykluczyć, że problem dotyczy naszego sprzętu i jego łączności, jeśli nie niż serwer, którego używamy.

W tym celu możemy poprosić znajomego, aby spróbował wejść do gry. Jeśli to nie przedstawia żadnego problemu podobnego do tego, z którym mamy do czynienia, oznacza to, że nie jest to serwer, ale jeśli dzieje się to samo, to w nim jest klucz do problemu.

Co zrobić, jeśli Axie Infinity utknął w środku gry?

Problem, z którym prawie każdy z nas spotkał się przynajmniej raz, polega na tym, że gra się zacina. A jeśli zdarzy się to nam w środku gry, frustracja, której doświadczamy, jest znacznie gorsza. Aby spróbować to naprawić, możemy spróbować:

Uruchom ponownie telefon komórkowy lub komputer

Wydaje się, że jest to odpowiedź przypisana do różnych problemów, które przedstawiamy w dowolnym urządzeniu, niezależnie od platformy, której dotyczy problem, podczas jakiejkolwiek czynności, ale jakkolwiek podstawowa może się wydawać, zwykle jest bardzo skuteczna.

Wiele razy komputery są przeładowane informacjami lub cierpią na nadmierną aktywność generowaną przez różne programy, które nawet bez użycia zużywają energię, przeciążają pamięć RAM i prowadzić do tego, że gry nie działają zgodnie z oczekiwaniami, między innymi wadami.

Po ponownym uruchomieniu telefonu lub komputera kładziemy kres czynnościom, które zakłócały jego prawidłowe funkcjonowanie, pozostawiając je z lepszą wydajnością.

Uruchom ponownie router

Możesz nie mieć tego na myśli, ale router działa jak komputer, z systemem operacyjnym, który również może zawieść. Może się przeciążać i przegrzewać, uniemożliwiając najlepszą pracę sieci, więc poprzez ponowne uruchomienie, odczekanie kilku sekund i ponowne wypróbowanie gry, wszystko można naprawić.

co zrobić, gdy axie infinity utknie w grze?

Jak mogę złożyć skargę dotyczącą gry na oficjalnym Discordzie Axie Infinity?

Aby zgłosić awarie serwera w Axie Infinity Discord, musimy zalogować się naszym użytkownikiem i przejść do przycisku często zadawanych pytań, czyli zielonej ikony ze znakiem zapytania.

To nas zabierze do Centrum pomocy Axie Infinity. W tej zakładce musimy przejść na górę ekranu po prawej stronie i wybrać opcję Wyślij zgłoszenie.

Następnie musimy wybrać Zgłoś błąd, w polu opcji, które wyświetla się po naciśnięciu prawej krawędzi. Tam możemy między innymi wysłać wiadomość z błędem, urządzeniem, w którym jest on prezentowany i czekać na odpowiedź i rozwiązanie problemu.