Skip to content

Dlaczego moje historie na Instagramie wyglądają źle lub są na mnie pikselowane?

12 de kwiecień de 2021

Instagram jest uważany za najlepszą platformę do przesyłania naszych zdjęć i filmów. Ta aplikacja jest używana przez wielu użytkowników, którzy przesyłając zdjęcie do swojej historii, zauważyli, że ich obrazy są bardzo słabej jakości lub wyglądają na piksele, więc możesz się zastanawiać Dlaczego moje historie na Instagramie wyglądają źle lub są podzielone na piksele?; jest to dość powszechny problem, który zwykle występuje na wielu urządzeniach.

Ta aplikacja publikowanie naszych treści jest bardzo przydatne, umożliwiając pobranie go z komputera. Aby poprawić wygląd historii, nie będziesz musiał wykonywać trudnych procedur; Dlatego pokażemy Ci, jak to zrobić, i dlaczego ten problem występuje podczas przesyłania naszych zdjęć lub filmów.

Dlaczego moje historie na Instagramie wyglądają słabo lub są podzielone na piksele?

Ta aplikacja jest szeroko stosowana przez wielu użytkowników na świecie, co nie tylko służy rozrywce, ale także pozwala usprawnić swój biznes, ponieważ publiczność będzie mogła zobaczyć Twoje zdjęcia z produktami, które sprzedajesz.

Obecnie Instagram oferuje opcję, która zdołała przyciągnąć wielu użytkowników, którymi są historie z Instagrama, są one bardzo uderzające, udaje im się powiadamiać obserwujących o niezbędnych informacjach przez 24 godziny, w których możesz przesyłać zdjęcia i filmy z galerii swojego telefonu komórkowego . Ale w niektórych przypadkach podczas montażu któregokolwiek z tych zdjęć nie mają dobrej jakości.

Historie są często podzielone na piksele, ponieważ Instagram oferuje 640 × 640 pikseli, co jest dość małą rozdzielczością, która jest pokazywana podczas tworzenia historii, ten problem zwykle występuje również z powodu połączenia z Internetem, które powoduje, że obraz nie ładuje się poprawnie.

Staje się to nieco denerwujące, ponieważ wielu z nich bardzo się stara, aby stworzyć świetne treści dla swoich odbiorców i mogą chcieć zapisać lub pobrać jedno z tych zdjęć, co spowoduje, że w oczach innych będzie ono niskiej jakości.

Jak poprawić jakość swoich historii na Instagramie, aby nie ulegały pikselizacji?

Aby mieć pewność, że ten problem się nie powtórzy Będziesz musiał wykonać następujące czynności: Sprawdź swoje połączenie internetowe, jest to bardzo konieczne, ponieważ jeśli połączenie nie jest dobre, spowoduje to, że ładowanie i przetwarzanie obrazu będzie wymagało dużo czasu, osiągając niską jakość lub nie przesyłając; Ponadto, jeśli nagrywasz wideo ze złym połączeniem, natychmiast będzie wyglądać na pikselowe.

Nie używaj aparatu oferowanego przez Instagram do tworzenia swoich historiinajlepiej z niego nie korzystać, ponieważ jego kompresja jest tak duża, że ​​powoduje obniżenie jakości zdjęcia. Aby temu zapobiec, użyj domyślnego aparatu, który jest dostarczany z naszym telefonem komórkowym, dzięki któremu możesz robić lepsze zdjęcia, które wyglądają profesjonalnie. Biorąc je, będziesz mógł je przesłać i zaobserwować, że nie są pikselowane.

Możesz także skorzystać z opcji oferowanej przez tę aplikację, czyli „Tryb Instagram dla Samsunga Galaxy”. Jeśli masz jeden z tych telefonów komórkowych, możesz skorzystać z tego trybu, który jest zintegrowany z aparatem, co widać po lewej stronie, podczas ładowania z tą opcją będzie miał lepszą jakość.

Staraj się nie powiększać zdjęć przesłanych w poziomie. Umieszczając zdjęcie, które chcesz opublikować w swojej historii, powiększamy je, ale to spowoduje obraz wygląda na pikselowy, ponieważ je kompresuje. Spróbuj przesłać go w oryginalny sposób.

Inne sposoby na poprawę jakości historii na Instagramie

Z drugiej strony możesz też postarać się nie kadrować zdjęć w aplikacji, najlepiej to naprawić w edytorze przed wgraniem, spróbuj także podnieść go w pionie, poprawi to wygląd twoich historii.

Dlaczego moje historie są podzielone na piksele lub źle wyglądają?

Możesz także zmniejszyć rozdzielczość swoich obrazów, jest to bardzo powszechne na Instagramie; jest jednym z głównych powodów niskiej jakości. Spróbuj obniżyć rozdzielczość do 10 lub 12 megapikseliRobiąc to, zobaczysz, że jakość znacznie się poprawi.

Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, Twoje posty w historiach będą najlepsze i nie będą ponownie wyglądać na pikselowe ani o niskiej jakości. Jako dodatkowe daneStaraj się nie umieszczać filtrów, które przynoszą historie, ponieważ niektóre z nich będą źle wyglądać na twoich zdjęciach.

dołącz do naszego kanału telegram