Skip to content

Czy możesz używać Apple AirTag na Androidzie?

20 de lipiec de 2021

Apple jest jednym z wiodące światowe marki z sektora technologicznego, od ponad 40 lat nieustannie wprowadza innowacje. Dzięki Apple posiadamy wiele urządzeń, z których dzisiaj korzystamy, takie jak MAC, MacBooki, iPhony, iPody, iPady, EarPods itp. A to tylko kilka z nich.

Ale Apple, oprócz projektowania wielu urządzeń, stało się fundamentalna część naszego życia, Odpowiadał również za dostarczenie nam wielu całkiem interesujących akcesoriów dla wszystkich tych zespołów. Ze słuchawek, smartwatchy, głośników, tabletów do rysowania itp. Ale bez wątpienia jednym z najciekawszych obecnie urządzeń są AirTags.

AirTag, jeśli ich nie znasz, to urządzenia zaprojektowane przez markę Apple, które nie przekraczają wielkości monety, są okrągłe i kompaktowe. Co sprawia, że ​​są tak interesującym produktem? i chodzi o to, że te zespoły są w stanie to zrobić dzięki systemowi GPS połączonemu z aplikacją „Mapy” firmy Apple, Mogą śledzić i wyświetlać dokładną lokalizację obiektu, do którego zdecydujesz się dołączyć te zestawy.

Zespoły te idealnie nadają się do wykorzystania jako breloczki, do wkładania do portfeli i wszelkiego rodzaju ważnych przedmiotów, które bez powodu na świecie chcielibyśmy stracić, a jeśli tak jest, odzyskać je.

Jakie zastosowania ma AirTag na moim telefonie komórkowym z Androidem?

Prawdopodobnie wszedłeś do tego artykułu zastanawiając się, czy możesz normalnie korzystać z tych urządzeń, z systemem Android, a odpowiedź na to pytanie brzmi głośne i zamknięte nie.

Ta sama firma Appe potwierdziła, że ​​te urządzenia mogą tylko być używany z siecią udostępnianą przez aplikację „Szukaj”, który można znaleźć tylko w urządzeniach takich jak iPod i iPad. Istnieje jednak specyficzna sytuacja, w której telefon z Androidem będzie mógł korzystać z technologii AirTags.

Jak znaleźć właściciela Android AirTag, jeśli go znajdę?

Jak wspomnieliśmy powyżej, nie możesz używać AirTag na telefonie komórkowym z Androidem, nie do końca, istnieje jedna alternatywa, aby z niego skorzystać, i będzie to zależeć wyłącznie od zgubienia urządzenia i sparowanego iPhone’a lub iPada, aktywuj „tryb utracony”.

Jak to możliwe?Proste, system tych urządzeń ma chip NFC, który zostanie aktywowany automatycznie, umożliwiając w ten sposób dowolnemu otaczającemu urządzeniu z NFC i podobnej aplikacji dostęp do ’utracony trybtych urządzeń.

Podobnie, gdy urządzenie z Androidem z NFC zostanie zbliżone do sieci, w której aktywny jest chip NFC AirTag, automatycznie otworzy się strona internetowa z danymi osoby, której urządzenie zostało zgubione.

Pobierz i zainstaluj specjalną aplikację AirTag na Androida

Jak na pewno już czytałeś, nie mogę pobrać AirTag na Androida, a także nie ma „specjalnej wersji dla Androida”, ponieważ urządzenia te są zaprogramowane do pracy z wyszukiwarką dostępną wyłącznie dla firmy Apple, podobnie jak wiele jej oprogramowania i urządzeń. Później powiemy Ci, jak uzyskać dobre alternatywy dla Androida.

plakietka powietrzna z jabłkami

Znajdź właściciela AirTag za pomocą aplikacji

Gdy Airtag zostanie zgubiony, zwykle mogą go zlokalizować inne urządzenia Apple wyposażone w wyszukiwarkę. Ale w przypadku urządzeń z Androidem AirTags Można je rozpoznać tylko po nich, będąc w „trybie utraconym” i przez chipy NFC, znajdujący się na obu urządzeniach. Po aktywowaniu „trybu utraconego” na urządzeniu z Androidem pojawi się strona internetowa z informacjami o właścicielu AirTag.

Jak dowiedzieć się, czyj zgubiony AirTag jest?

Jeśli jesteś użytkownikiem Androida i chcesz znaleźć właściciela AirTag, jedynym sposobem, w jaki będziesz musiał to zrobić, będzie „tryb utracony” dostarczony przez tego samego użytkownika Apple. Jeśli twój Android ma chip NFC, będąc blisko chipa NFC znajdującego się w Airtag, zsynchronizuje i otworzy sieć, w której Dane właściciela AirTag.

Jakie są alternatywy dla trackerów bluetooth dla Androida?

Jak wyjaśniliśmy, nie można pobrać aplikacji AirTag na Androida. Ale co, jeśli możemy Cię polecić? alternatywy dla AirTag na Androida, z podobnym sprzętem i oprogramowaniem. Ponieważ dzięki obecnemu rynkowi zawsze istnieje wiele różnych wersji wszystkiego, dzięki nowościom.

Profesjonalna płytka: Jest to urządzenie śledzące Bluetooth, które jest obecnie jednym z najczęściej używanych, ponieważ oprócz rozsądnej ceny nie większej niż 30 euro jest doskonałej jakości, kompatybilne z systemami Android, iOS itp. Ma zasięg 120 metrów i wiele funkcji.

aplikacja mobilna airtag

Inteligentne tagi Samsunga: Istnieją 2 wersje tych urządzeń, wersja standardowa i wersja + (plus). Jak możesz sobie wyobrazić, jest to wersja AirTag firmy Samsung, kompatybilna z różnymi urządzeniami. Działają przez Bluetooth, w przypadku standardu, oraz z przepustowością w przypadku plusa.

Chipolo Jeden: Jest to uniwersalne urządzenie śledzące, kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami z Androidem i dowolnym asystentem głosowym w magazynie. Te zespoły są podobne do AirTags, ponieważ są okrągłe, ale kolorowe. Mają maksymalny zasięg 60m i pracują przez Bluetooth.