Skip to content

Co znaczy Roblox? – Poznaj jego historię i znaczenie

30 de styczeń de 2021

Świat gra wideo W ostatnich dziesięcioleciach przeszedł długą drogę, jeśli chodzi o grafikę i rozgrywkę. Wiele gier pojawiło się na przestrzeni lat, a z każdą nową konsolą, która się pojawia, tysiące gier są dodawane do już długiej listy grywalnych tytułów.

Z pewnością istnieje znacznie więcej popularnych gier niż inne i możesz zobaczyć listę gier, które zostałyby sklasyfikowane jako „Wysokiej klasy” dla każdej wydanej konsoli. Przez to odnosimy się do najpopularniejszych gier w każdej z nich, co widać na konsolach, takich jak PlayStation, które miały różne tytuły Final Fantasy, Crash Bandicoot i wiele innych.

Jeśli jednak mówimy o konsolach, prawdopodobnie tym, na którym jest najwięcej dostępnych gier, jest komputer. Niezależnie od tego, czy jest to komputer Mac, czy Windows, możesz mieć dostęp do szerokiej gamy gier w bibliotekach, takich jak Steam lub The Epic Game Store, gdzie bardzo łatwo jest uzyskać różne tytuły za rozsądną cenę. A nawet wiele osób woli grać na komputerze dla graczy niż na konsoli.

Na komputerze możesz grać we wszystkie rodzaje gier, które są dostępne na konsolach Sony, Nintendo lub Microsoft; ale jak każda inna „konsola”, komputer ma dość specyficzne gry, które sprawiają, że korzystanie z niego jest bardzo atrakcyjne.

Wyraźnym tego przykładem jest wezwanie „Roblox” to jest wściekłość na rynku od kilku lat, o której porozmawiamy poniżej.

Co to jest Roblox?

Roblox to gra stworzona przez Roblox Corporation, z ręki David Baszucki Y Erik Cassel, który składa się z platformy, na której tworzone są różne gry, są tworzone przez tę samą społeczność, do której każdy może wejść. Zaprojektowana dla dzieci, jest to gra, która odniosła duży sukces ze względu na swoją dostępność i prostotę.

Od samego początku myślano o koncepcji gry wspieranej przez społeczność, w której realizowane są różne typy gier. mikrotransakcje aby mieć dostęp do różnych dodatków estetycznych dla postaci, a także dla niektórych gier.

Po utworzeniu jednej z tych skórek każdy gracz może ją kupić i zarobki są podzielone między twórcą a firmą.

Powstał w 2004 roku i pierwotnie miał taką nazwę DynaBlocks, ale już w 2005 roku firma zdecydowała się zmienić nazwę i logo na Roblox. Niedługo potem zacznie być świetnie przyjmowany na poziomie krytycznym i publiczności, ze względu na przyjazną obsługę nieletnich i sposób, w jaki członkostwa są obsługiwane w grze.

okładka do prezentacji roblox

W jakie gry można grać w Roblox?

Jak powiedzieliśmy wcześniej, podstawowa gra Roblox Jest to miejsce, w którym gracz może dołączyć do określonej gry, pokoju, w którym są różni ludzie do gry. Te gry mogą się znacznie różnić, ale gra się w nie za pośrednictwem interfejsu trzeciej osoby, otwartego świata, w którym wykonywane są różne czynności.

Istnieje wiele różnych gier, z których użytkownicy mogą wybierać, z których każda ma własne cele, a nawet rolę gracza. Do najpopularniejszych gier Roblox należą „Pracuj w pizzerii„Gracze muszą pracować jako zespół w pizzerii, aby osiągnąć zysk.

Większość gier skupia się na Praca zespołowa, socjalizacja i przyjacielska rywalizacja między graczami, która została dobrze przyjęta zarówno przez krytyków, jak i rodziców graczy.