Skip to content

Co to oznacza na Skype: ostatnio widziane, online, poza domem

30 de styczeń de 2021

Dziś zobaczymy co to znaczy na Skype: ostatnio widziany, online, nieobecny. Są to stany Skype, które można skonfigurować ręcznie lub gdy aplikacja uzna, że ​​należy je zmodyfikować zgodnie z Twoją aktywnością. Ta niesamowita aplikacja jest niewątpliwie jedną z najlepszych do skracania odległości między ludźmi, na co czekasz, aby ją wypróbować?

Statusy Skype są przydatne, aby wiedzieć, czy kontakt jest zajęty, nieobecny lub aktywny, aby dokładnie wiedzieć, kiedy jest idealny czas, aby z nim o czymś porozmawiać.

Podobnie wszystkie lub prawie wszystkie te stany można skonfigurować ręcznie i pozostaną takie, dopóki nie zdecydujesz się ich zmodyfikować. Działają w bardzo podobny sposób jak inne aplikacje, a nieco dalej postaramy się wyjaśnić, co oznacza każdy ze stanów tej aplikacji, a także w jakich sytuacjach zmieniają się automatycznie.

Jest to coś niezwykle prostego i łatwego do zrozumienia. Omówimy szczegółowo każdy stan dostępny w aplikacji. Nieco dalej nauczymy Cię w małym samouczku jak szybko zmieniać statusy skype abyś mógł je modyfikować, kiedy uznasz to za konieczne, w zależności od sytuacji, w której się znajdujesz.

Co oznacza każdy status Skype

Aktywny: Oznacza to, że jesteś online i mogą do Ciebie pisać. Gdy jesteś na komputerze i go używasz, nawet jeśli Skype pozostaje w tle, pojawi się status aktywny. W przypadku urządzenia mobilnego musi być używane, aby pojawił się ten stan.

Ostatnio aktywny: Dotyczy sytuacji, gdy niedawno przestałeś używać aplikacji. Po około 4 minutach aktywności aplikacja zmienia status na ostatnio aktywną.

Nieobecny: Oznacza to, że godzinę lub więcej temu przestałeś używać aplikacji. Nieobecny pojawia się, gdy przestajesz używać aplikacji przez dłuższy czas. Możesz również skonfigurować ten stan, kiedy tylko chcesz. Nawet podczas korzystania z aplikacji.

Zajęty: Służy do utrzymywania aplikacji otwartej, ale nie powoduje otrzymywania powiadomień ani dźwięków, gdy wiadomość jest do Ciebie wysyłana. Najlepiej jest trzymać go otwartą na wszelki wypadek, ale nikt nie będzie ci przeszkadzał. Ten stan należy skonfigurować ręcznie.

aplikacja Skype na telefon

Jakie są statusy Skype i co oznaczają

Niewidzialny: Zasadniczo jest tak, aby nikt nie wiedział, że jesteś w jakikolwiek sposób połączony. Nie pojawiasz się online, ale możesz rozmawiać i odbierać wiadomości, a nawet połączenia. To wtedy pojawia się „Ostatnio widziane”, ponieważ jest to ostatni raz, kiedy Twój status był aktywny lub zajęty. Można go skonfigurować w dowolnym momencie.

Niepowiązany: Kiedy w żaden sposób nie byłeś zalogowany do Skype. Tutaj „Ostatnio widziane” będzie widoczne dla użytkowników online, gdy byłeś aktywny lub zajęty w swoim statusie. Ten stan pojawia się, gdy zdecydujesz się wylogować lub aplikację.

Nie jest to trudne do zrozumienia co to znaczy w Skypie: ostatnio widziany, online, poza domem i wszystkie inne statusy Skype. Większość z nich jest dość intuicyjna i oznacza dokładnie to, co mówi każde słowo.

Możesz konfigurować statusy Skype, kiedy tylko chcesz. Jak to zrobić?

  • Otwórz aplikację.
  • Kliknij swoje zdjęcie profilowe, a zobaczysz rozwijane menu.
  • W tym menu zobaczysz wszystkie dostępne statusy. Naciśnij ten, który chcesz, możesz zmieniać status tyle razy, ile chcesz.

Jeśli chcesz to zrobić z urządzenia mobilnego, to praktycznie to samo.

  • Otwórz aplikację Skype.
  • Kliknij zdjęcie profilowe.
  • Następnie zobaczysz kilka opcji, jedna z nich mówi, że „Online” jest pierwszą i będzie taka sama, jak „Aktywna”.
  • Jeśli go klikniesz, zobaczysz wszystkie statusy, które możesz złożyć.

Pamiętaj, że jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące statusu Skype’a, możesz zostawić je nieco dalej w polu komentarza.