Skip to content

Co to jest WSAPPX i jak go wyłączyć, aby zmniejszyć zużycie zasobów komputera?

15 de styczeń de 2023

Wielu użytkowników, którzy zdecydowali się na przejście na Windows 10, komentuje w pierwszych tygodniach doświadczenia z tym systemem operacyjnym, że występuje wolniejsze działanie komputera, zmniejszona wydajność.

Ten problem, który dotyka wielu użytkowników, może mieć związek z faktem, że jest ich więcej procesów, które muszą być wykonane w Menedżerze zadań naszego komputera, ale jak zawsze w Miracomohacerlo znajdziesz rozwiązanie w tym zakresie.

Dzieje się tak dlatego, że jeśli zwrócisz uwagę, znajdziesz w Menedżerze zadań Windows 10 lub Windows 8, a sekcja o nazwie WSAPPX który jest częścią środowiska.

I na którym musimy się zatrzymać, aby nasz komputer Pracuj szybciej.

Z tego powodu chcemy pokazać poniżej, co to jest Proces WSAPPX które odbywa się wewnątrz komputera z systemem operacyjnym Microsoft, a także kilka zaleceń, które należy wziąć pod uwagę w tym zakresie.

Co to jest proces WSAPPX?

Wsappx wymaga dużego użycia procesora i dysku

Wsappx to proces, który jest działa w tle na komputerze z systemem Windows 10 w ramach Sklepu Windows i nowej Universal Apps Platform firmy Microsoft.

Służy do instalacji, aktualizacji i dezinstalacji aplikacji ze Sklepu, więc po zakończeniu zainstaluj wszystkie aktualizacje, nie jest mu to potrzebne. Ale czasami możesz spotkać się z sytuacjami, w których ten proces zużywa duże obciążenie procesora, dysku lub pamięci.

Cóż, kiedy mówimy o WSAPPX, musimy powiedzieć, że odnosimy się do procesu, który pojawia się w systemie Windows 8 i obejmuje kilka niezależne usługiktóre z kolei są powiązane z używaną wersją systemu Windows.

Te też zwane podusługami są tam do instalacji, usuwania i aktualizacji aplikacji z tego samego magazynu systemu operacyjnego, więc zamierzamy je sklasyfikować, abyś dokładnie je poznał:

Co to jest usługa WSService lub Windows Storage Service, wszystko o jej działaniu.

Jest to podusługa odpowiedzialna za zarządzanie wsparcie infrastruktury do przechowywania urządzeń. W przeciwieństwie do innych w tym segmencie, jest uruchamiany tylko na żądanie użytkownika.

ClipSVC lub usługa licencji klienta

Podusługa dedykowana do sprawdzania zakupów ze sklepu systemu operacyjnego. Z tego powodu zalecamy, jeśli zwykle to robisz zakupy na komputerzenie idź, aby go dezaktywować, ponieważ możesz mieć kłopoty.

Usługa wdrażania AppXSVC lub Appx

Tutaj odsyłamy do najczęściej zatrudniona usługa w tym segmencie, będąc odpowiedzialnym za kontrolki programu Microsoft Store i jeden z tych, który zwykle powoduje błąd na wypadek, gdybyśmy zdecydowali się go dezaktywować.

nazwy kodów programów firmy Microsoft

Sztuczki mające na celu rozwiązanie problemu nadmiernego zużycia procesora produkowanego przez WSAPPX

Jak widać, wszystkie elementy wchodzące w skład procesu WSAPPX mają swoje własne Zużycie procesorai dlatego chcemy nauczyć Cię kilku strategii, które mogą być przydatne w tego typu sytuacjach, aby poprawić wydajność Twojego komputera:

Skorzystaj z zasad grupy, aby naprawić

Musisz pamiętać, że ta sztuczka dotyczy tylko wersji Windows 10 Pro i biznes. Wykonaj następujące kroki:

  • Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + R
  • Pojawi się okno Uruchom, w którym musisz wpisać nazwę zasobu, który chcesz otworzyć w systemie Windows
  • Wpisz tam gpedit.msc i kliknij OK
  • Kiedy skończysz, poczekaj kilka sekund, aż się załaduje, a pojawi się nowe okno o nazwie Edytor lokalnych zasad grupy
  • Przejdź do Konfiguracja komputera, Szablony administracyjne, Składniki systemu Windows, Sklep
  • W Sklepie przejdź do Dezaktywuj aplikację Sklep
  • Otworzy się nowe okno, w którym należy kliknąć Włączone, a następnie Zastosuj i OKPrzeskanuj komputer w poszukiwaniu wirusów

Kolejne dobre rozwiązanie, którego nie należy tracić z oczu w tego typu przypadkach, zgodnie z tą procedurą.

To, co musisz zrobić, to skorzystać z systemu ochrony, który jest zintegrowany z systemem Windows 10, Windows Defenderw poszukiwaniu wirusów.

Aby znaleźć tę funkcję, musisz przejść do Windows Defender Security Center, a następnie do Antywirusa i ochrony przed zagrożeniami. Po zakończeniu analizy dowiesz się, czy tak jest jakiś wirus lub nie na komputerze.

Uruchom skanowanie dysku

Inna dobra alternatywa jako rozwiązanie, które należy rozważyć w takich przypadkach, dotyczy bezpośrednio sprawdzenia, czy nie ma innych aplikacji zużywa zbyt wiele zasobów komputera. Aby się tego dowiedzieć, musisz wykonać następujące kroki:

  • Uzyskaj dostęp do wiersza polecenia jako administrator i uruchom polecenie chkdsk /f /r
  • Gdy to zrobisz, system automatycznie uruchomi się ponownie, analizując zużycie dysku i szukając błędów
  • Dzięki tym informacjom będziesz mógł zarządzać procesami do czasu optymalizacji komputera

Oczywiście zalecamy ostrożność w tego typu przypadkach, ponieważ wiele z tych procesów odgrywać fundamentalną rolęwięc dobrym rozwiązaniem może być poproszenie technika komputerowego o poradę lub przeczytanie o tym przed podjęciem działań.

Czy byłeś w stanie używać WSAPPX w prosty sposób?

dołącz do naszego kanału telegram