Skip to content

Co to jest Skype i jak działa? – Zalety, wady i najlepsze alternatywy

20 de wrzesień de 2021

Bez wątpienia, jeśli pomyślimy o głównych aplikacjach do wideorozmów, do których możemy mieć dziś dostęp, Jednym z nich jest Skype firmy Microsoft, co jednak nie oznacza, że ​​jest to jedyna ciekawa dla naszych komputerów. Dlatego chcemy udostępnić Ci listę wielu innych aplikacji i programów, które zostały specjalnie opracowane, abyśmy mogli cieszyć się rozmowami wideo z naszych urządzeń.

Jeśli chcesz wiedzieć, jakie one są najlepsze alternatywy dla Skype’a, zalecamy dalszą lekturę, ponieważ nawet jeśli znasz niektóre z nich, na pewno kilka Cię bardzo zaskoczy.

Do czego służy Skype i jakie są jego zalety i wady?

Oczywiście pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić, jeśli nie jesteś przyzwyczajony do korzystania ze Skype’a, jest poinformowanie Cię, że to narzędzie pozwala utrzymuj kontakt z ludźmi, których chcesz prawie w dowolny sposób. W rzeczywistości jest to narzędzie, które pozwoli Ci zarówno wykonywać połączenia, jak i wideorozmowy lub wysyłać wiadomości, a nawet udostępniać różne pliki, takie jak zdjęcia, filmy, audio lub dokumenty, wszystko z tej samej platformy.

Opracowany przez Microsoft Skype można zainstalować na praktycznie każdym urządzeniu, ponieważ obsługuje większość systemów operacyjnych i nie wolno nam tracić z oczu faktu, że istnieje wersja internetowa, która nie wymaga nawet wcześniejszego pobrania. Do korzystania z usługi konieczne jest założenie konta użytkownika, które umożliwi nam dostęp do wszystkich funkcji, o których wspomnieliśmy powyżej.

Korzyść

 • Prawie całkowicie za darmo
 • Ceny połączeń na tradycyjne telefony są wyjątkowo tanie
 • Umożliwia wykonywanie połączeń telefonicznych i wideorozmów z każdym, bez względu na to, gdzie się znajduje
 • To pozwala wykonywać połączenia grupowe
 • Działa na większości systemów operacyjnych, takich jak Windows, Mac OS X, Linux, Android, iOS itp.
 • Łatwy w użyciu
 • Szybka instalacja
 • Współpracuje ze wszystkimi znanymi zaporami sieciowymi
 • Umożliwia wykorzystanie biznesowe
 • To pozwala utwórz numer telefonu własny

Niedogodności

 • Niektóre z jego funkcji to opłata obowiązkowa
 • Czasami, jeśli połączenie internetowe nie jest dobre, połączenie wideo zostaje utracone lub przerwane
 • Jeśli pobierzesz program z nieoficjalnej strony możesz cierpieć na wirusa
 • Zużywa dużo pamięci RAM

Jakie są najlepsze alternatywy dla Skype’a

Jak WhatsApp jest podobny do Skype'a?

WhatsApp

Chociaż prawdą jest, że domyślnie kojarzymy WhatsApp znacznie bardziej z komunikatory internetowe że w przypadku wideorozmów nie możemy stracić z oczu faktu, że jego twórcy od jakiegoś czasu dodawali tę funkcję. Chociaż może nie być tak specyficzny jak Skype, z pewnością ma tę zaletę, że wszyscy zainstalowali go na swoich urządzeniach mobilnych.

Tango

Opcja prowadzenia wysokiej jakości rozmów wideo, która pozwala również na wykonywanie połączenia krajowe i międzynarodowe w pełni dostępny dla kilku głównych krajów na świecie. Uwagę przyciągają również filtry i naklejki, które zawiera podczas sesji.

ooVoo

Kompatybilny z większością systemów operacyjnych, jest jednym z najbardziej podobne platformy do Skype. Jedną z jego zalet jest to, że możemy oglądać filmy na YouTube podczas konferencji, oprócz świetnej ogólnej jakości obrazu i dźwięku.

Spotkania Google

Chociaż ludzie z Google nigdy nie odnieśli wielkiego sukcesu ze swoimi platformami do przesyłania wiadomości, Hangouts jest domyślnie instalowany na terminalach z Androidem, a także może być używany z przeglądarek. Z tego powodu może być dobrą alternatywą do rozważenia w takich przypadkach.

Google Duo

Tak samo jak w poprzednim. Chociaż nie udało mu się podbić wielu użytkowników na całym świecie, prawda jest taka, że ​​jest w stanie generować dobrej jakości połączenia wideo. Poza tym, umożliwia wysyłanie wiadomości wideowięc jeśli druga osoba nie może teraz przeprowadzić wideokonferencji, może ją obejrzeć, gdy będzie dostępna.

Linia

Pochodzący z Japonii jest to w zasadzie wiadomości tekstowe, które jednak podobnie jak WhatsApp, dodały funkcje, które pozwalają nam nawiązywać połączenia wideo. Wśród jego mocnych stron możemy wymienić takie, jak możliwość nawiązywać grupowe rozmowy wideo, do której dołączamy jednocześnie ponad 200 znajomych. Szyfruje również całą zawartość, co jest ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Viber Messenger

Kolejna platforma bardzo podobna do Skype. O tym musimy powiedzieć, że pozwala tworzyć czaty grupowe do 250 uczestników, nie tracąc z oczu ukrytej funkcji czatów, którą udostępnia nam bardzo niewiele innych usług. Zarówno w przypadku 3G, jak i 4G jego jakość jest naprawdę wysoka.

komunikator facebookowy

Facebook Messenger to jeden z wielu komunikatorów, które rozpoczęte od umożliwienia nam wysyłania treści tekstowych, a niedługo później zmutowane, aby dodać wiele innych ciekawych funkcji, takich jak rozmowy wideo. Jedną z jego mocnych stron jest to, że wiele osób już zainstalowało go na swoich urządzeniach, więc nie muszą tego robić ponownie.

Wechat

A chińska aplikacja do przesyłania wiadomości co jest wściekłością w tym kraju i to w przeciwieństwie do wielu, o których tutaj wspomnieliśmy, wyróżnia się, ponieważ pozwala nam publikować stany w dokładnie taki sam sposób, jak WhatsApp. Ma też kilka wewnętrznych minimalistycznych programów, wiele z nich interesujących.

które aplikacje są bezpieczne do prowadzenia wideorozmowy

ICQ

Kończymy tę pierwszą część alternatyw dla Skype, odnosząc się do bardzo interesującego programu, który pozwala nam prowadzić rozmowy wideo, które chcemy, i to oczywiście pochodzi z systemu homonimicznego to była cała wściekłość ćwierć wieku temu. Uważamy również za bardzo atrakcyjne, że zawiera kompleksowe szyfrowanie treści, takie jak obsługa masek 3D.

Yahoo Messenger

Yahoo jest nadal jedną z wiodących światowych firm komputerowych i ma własnego posłańca. Ten wyróżnia się tym, że obecnie działa z większością systemów operacyjnych, a także pozwala nam prowadzić rozmowy wideo z innymi osobami.

Imo

Całkowicie darmowa aplikacja, która pozwala nam wykonywać rozmowy wideo i rozmowy głosowe bez względu na rodzaj połączenia, którego używamy. Do tego musimy dodać, że został zoptymalizowany pod kątem tabletów z Androidem, szczególnie dobrze działa na tych terminalach.

Facetime

Jest skierowany szczególnie dla użytkowników jabłek które mają urządzenia iPhone, iPad i Mac, ponieważ działa głównie na nich. Chociaż musimy koniecznie połączyć się z naszym użytkownikiem, a to może być wadą, miłośnikom środowisk Apple na pewno się to spodoba.

Spotkanie Jitsi

Aplikacja open source, która umożliwia nawiązywanie połączeń i rozmowy wideo z nieograniczoną liczbą osób, ale i tak ma doskonałą jakość zarówno audio, jak i wideo. Uważamy również, że ważne jest, aby podkreślić, że jest w stanie dostosować się do większości obecnych systemów operacyjnych.

Drut

Program darmowe komunikatory które pozwolą nam realizować większość funkcji, których możemy się spodziewać w tych przypadkach. Poza typowym przesyłaniem plików wyróżnia się również tym, że pozwala nam na prowadzenie zarówno rozmów audio, jak i wideo. Ponadto działa obecnie na większości głównych systemów operacyjnych.

Niezgoda

Chociaż jest to jedna z najmniej znanych na tej liście, ta aplikacja pozwoli Ci wykonać połączenia głosowe lub wysyłanie wiadomości tekstowych kiedykolwiek chcesz. Zapewnia również całkowite bezpieczeństwo adresów IP, co jest jedną z jego najlepszych funkcji.

jakie istnieją alternatywy dla skype, aby nawiązać połączenie wideo

Sygnał

Usługa prywatnych wiadomości, którą wielu uważa za naprawdę idealna alternatywa dla Skype, ponieważ dzięki niej będziemy mogli komunikować się z kimkolwiek zechcemy w całkowicie darmowy i bezpieczny sposób, ponieważ wszystkie treści są szyfrowane. Pozwala nam również na przesyłanie plików multimedialnych. A do tego musimy dodać, że jest darmowy i open source.

Hipchat

Szczególnie skierowany do grupowego przesyłania wiadomości i tych, którzy wymagają tego typu usług, o HipChat musimy powiedzieć, że działa on jak Skype, chociaż jest skierowane do bardziej przedsiębiorczych odbiorców, żeby to jakoś nazwać. Najbardziej podobało nam się w nim to, że możemy go zintegrować z takimi systemami jak Twitter czy Google Drive.

Trillian

Kolejną dobrą alternatywą w tym segmencie jest Trillian, który wyróżnia się przede wszystkim tym, że działa na wszystkich typach urządzeń, nie tracąc z oczu faktu, że jest bezpłatny i możemy wysyłać nielimitowane wiadomości. Choć nie pozwala na wykonywanie funkcji, które robią inni, nie mamy wątpliwości, że jest to jedna z platform, na którą należy zwrócić uwagę.

Luźny

Skończymy z jednym z najlepszych profesjonalnych narzędzi dzisiaj, Slack. Jest to usługa, dzięki której możemy komunikować się szczególnie z naszymi szefami, pracowników lub współpracowników, utrzymując na bieżąco wszystkie informacje dotyczące projektów firmy. Umożliwia także wysyłanie treści na platformy takie jak Dysk Google, Dropbox, Teitter, Asana i wiele innych.