Skip to content

Co to jest roaming danych w WhatsApp i jak go aktywować lub dezaktywować?

5 de Listopad de 2021

Przeprowadzka do innego kraju w sprawach biznesowych lub osobistych jest to coraz częstsze i konieczne. Z drugiej strony nasz telefon komórkowy stał się narzędziem, dzięki któremu możemy mieć wszystkie informacje. Ale co się stanie, jeśli będziemy musieli wyjechać poza nasze granice i będziemy nadal korzystać z naszego telefonu komórkowego, w tym artykule dowiesz się, co powinieneś zrobić.

Co się stanie, jeśli aktywujesz roaming danych na swoim koncie WhatsApp?

Kiedy kupujemy linię telefoniczną do naszego telefonu komórkowego od firmy, to posiada obszar działania na terenie kraju, w którym ma siedzibę. Jeśli jednak wyjedziesz z kraju, zakontraktowany przez Ciebie plan z pewnością nie pokryje Twojego korzystania z Internetu, jeśli masz połączenie z siecią inną niż sieć danej firmy.

Nie oznacza to jednak, że nie możesz korzystać z telefonu i WhatsApp, ponieważ jeśli aktywujesz roaming danych, możesz połączyć się z innej sieci.

Jak aktywować roaming danych w WhatsApp?

Podobnie jak aplikacja oferuje zmianę niektórych aspektów estetycznych, aby dostosować ją do własnych upodobań, możesz również dostosować niektóre funkcje, aby móc z nich korzystać zgodnie z własnymi potrzebami.

Zazwyczaj w Twoim kraju nie korzystasz z aktywnego roamingu danych, ale wyjeżdżając z kraju, musisz to zrobić, aby móc dalej korzystać z aplikacji. Nawet jeśli chcesz korzystać z Wifi, aby uniknąć generowania wydatków, być może będziesz musiał aktywować tę funkcję, aby otrzymać kod weryfikacyjny.

Z Androidem

Jeśli mamy telefon z Androidem Musimy wejść na nasze konto i zlokalizować trzy punkty, które są na ekranie. Wśród opcji kliknij ustawienia. Spowoduje to otwarcie nowego okna, które pozwoli skonfigurować różne funkcje, ale w tym przypadku skupimy się na danych i magazynach. W tym nowym oknie znajdziemy sekcję roamingu danych, którą możemy aktywować.

Z iPhone’a

Kiedy jesteśmy użytkownikami iPhone’a kroki aktywacji roamingu danych nie różnią się. Zasadniczo musisz zrobić to samo w swojej aplikacji. Powinieneś poszukać menu ustawień systemowych, aby wyszukać dane i pamięć w wyskakującej karcie. Tam wystarczy aktywować daną funkcję.

osoba korzystająca z telefonów komórkowych na całym świecie

Z telefonem z systemem Windows

Telefon z systemem Windows to system stworzony przez Microsoft dla urządzeń mobilnych, którego celem jest tworzenie połączenia między komputerami PC, telefonami i innymi urządzeniami. Jeśli masz aplikację WhatsApp w tym systemie, możesz również aktywować roaming danych, wykonując czynności, o których wspomnieliśmy powyżej, aby jak widać, procedura się nie zmieniła.

Jak wyłączyć roaming danych na swoim WhatsApp?

Możesz się zastanawiać Kiedy należy wyłączyć roaming? Odpowiedź jest prosta, gdy wrócisz do swojego kraju, a Twoja firma przekaże Ci pakiet, za który zwykle płacisz, więc nie potrzebujesz tej funkcji. Z drugiej strony, jeśli zamierzasz korzystać z sieci Wi-Fi za granicą, aby cieszyć się aplikacją, ale aktywowałeś funkcję otrzymania kodu potwierdzającego, to po otrzymaniu kodu nie jest już konieczne korzystanie z roamingu danych.

Jeśli masz telefon z Androidem

Jeśli masz Androida Musisz przejść do ustawień i w zakładce Połączenia i sieci poszukać opcji Więcej.Otworzy się nowe okno, w którym znajdziesz Sieci komórkowe. Tutaj możesz wprowadzić żądane ustawienia, ale w tym przypadku chcemy przesunąć przełącznik roamingu danych, aby go dezaktywować.

Z urządzenia iPhone

Kiedy zamierzasz wykonać tę czynność w systemie Android, może się ona nieco różnić w zależności od telefonu, ale z urządzenie iPhone zawsze będziesz mieć tę samą procedurę. Najpierw musisz znaleźć ustawienia aplikacji i zlokalizować dane mobilne. Tam zobaczysz sekcję roamingu danych i masz możliwość dezaktywacji.

Czy wskazane jest korzystanie z tego roamingu na koncie WhatsApp?

Należy pamiętać, że aktywacja tej funkcji będzie generować dodatkowe koszty do zakontraktowanego pakietu, dlatego lepiej skonsultować się z firmą, aby być na to przygotowanym. Jeśli chcesz zminimalizować koszty transmisji danych, możesz wyłączyć automatyczne pobieranie, a jeśli możesz korzystać z sieci Wi-Fi, jest znacznie lepiej.