Skip to content

Skąd wiedzieć, na jakim urządzeniu weszli na Twój Instagram? – Skonfiguruj prywatność

22 de grudzień de 2021

Obecnie popularność danej osoby jest bardzo określona przez to, co przesyłają do swoich sieci społecznościowych. Te platformy, potrafi zdefiniować wiele obszarów życia użytkownika, takich jak gusta, zainteresowania, hobby, a także dawać małe lub duże próbki swojego życia osobistego i do tego służą sieci społecznościowe, aby móc publikować swoje spojrzenie na życie i dzielić się rzeczami o sobie.

Jednym z problemów, który stał się dość powszechny, jest „hakowanie” kont na Instagramie, które ma wiele osób ważne informacje na Twoich kontach w tak znanym serwisie społecznościowym, oprócz przechowywania tam ważnych aspektów jego życia prywatnego. Dlatego w tych czasach musisz być bardzo świadomy swojej aktywności we wspomnianej sieci społecznościowej i wiedzieć, jak rozpoznać, czy ktoś wszedł na Twoje konto na Instagramie bez Twojej autoryzacji.

Co się stanie, gdy zalogują się na Instagram z urządzenia innego niż Twoje?

Zdarza się to często, ponieważ ochrona tej sieci społecznościowej nie jest zbyt silna, co bardzo ułatwia włamywanie się na konta innych osób. Gdy ktoś uzyskuje dostęp do Twojego konta na Instagramie bez autoryzacji, wszystko, co tam przechowujesz, jest całkowicie narażony na osobę, która Cię zhakowała. Rzeczy takie jak: Czat, zapisane posty, Twoje zarchiwizowane posty, między innymi.

Ponadto ta osoba ma prawo: opublikuj cokolwiek na swoim koncie, Możesz publikować treści, które są antymoralne i nieodpowiednie, może to spowodować nałożenie sankcji na Twoje konto, a ponadto wszystkie osoby, które obserwują Twoje konto, będą mogły docenić te treści.

Jak możesz dowiedzieć się, na jakich urządzeniach weszli na Twoje konto na Instagramie?

Żyjemy w świecie, w którym wszystko porusza się przez sieci społecznościoweTe platformy cyfrowe są częścią codziennego życia wielu osób, które są stale w interakcji z tymi platformami, co dla wielu użytkowników sieci społecznościowej Instagram zapewnia prywatność wspomnianego konta na tak znanej platformie ma ogromne znaczenie.

Wiele osób popełnia błąd, będąc logując się na swoje konto na Instagramie, na urządzeniach innych osób. Należy zauważyć, że w takich przypadkach istnieje ryzyko, że informacje o Twojej sesji „nazwa użytkownika i hasło” zostaną zapisane na urządzeniu innej osoby, co oznacza, że ​​osoba posiadająca urządzenie może wejść na Twoje konto. .

Jednym ze sposobów, aby dowiedzieć się, czy ktoś inny wszedł na Twoje konto na Instagramie, to za pośrednictwem poczty elektronicznej. W niektórych przypadkach, podczas logowania na obce urządzenie, w wiadomości e-mail użytkownika pojawia się powiadomienie informujące, że zalogował się na nieznanym urządzeniu. W ten sposób możesz stwierdzić, czy ktoś spoza Ciebie loguje się na Twoje konto na Instagramie.

Wprowadzanie „aktywności i logowania” w aplikacji Instagram

Teraz najwygodniejszy sposób sprawdzenia, czy ktoś się zalogował, Dzieje się to za pośrednictwem tej samej aplikacji na Instagramie. Okazuje się, że Instagram daje Ci możliwość poznania daty, godziny, lokalizacji i urządzenia, na którym Twoje konto na Instagramie uruchomiło sekcję.

dowiedz się, kto jeszcze zalogował się na Twoje konto

Aby poznać te informacje, jest to bardzo proste. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to przejść do ustawień aplikacji Instagram na urządzenia mobilne, ta opcja jest w w prawym górnym rogu Twojego profiluPojawią się trzy poziome paski, po ich naciśnięciu pojawi się lista, wśród nich opcja „ustawienia”.

Podczas wprowadzania ustawień pojawi się kolejna lista, wśród nich jest opcja „zabezpieczenia”, Wchodząc tam zobaczysz kolejną listę opcji, w której znajduje się opcja „Aktywność logowania”, po wejściu tam zobaczysz wszystkie urządzenia, na których się zalogowałeś, oprócz daty, godziny i lokalizacji wspomnianego urządzenie. Tam możesz przeanalizować i sprawdzić, czy to Ty się zalogowałeś, czy zrobił to ktoś inny.

Co zrobić, jeśli osoba, która zalogowała się na innym urządzeniu, nie była Tobą?

Po zidentyfikowaniu, że zalogowali się na urządzenie poza tobą, powinieneś wylogować się z urządzeń innych osób, w tym celu musisz przejść do lista zalogowanych urządzeń. Będą wszystkie urządzenia, które będą miały trzy pionowe kropki po prawej stronie, zobaczysz tam opcję „wyloguj się z urządzenia”.

Jak zamknąć sesję Instagrama na wszystkich urządzeniach?

Aby to zrobić, musisz najpierw zmienić hasło dostępu, Ta opcja jest w ustawieniach, wchodzisz w opcję bezpieczeństwa, tam zobaczysz opcję o nazwie „hasło” gdzie możesz zmienić swoje hasło, musisz dodać stare hasło, poniżej wprowadź nowe hasło i zweryfikuj nowe hasło.

Zmień swoje hasło

Po zmianie hasła zobaczysz opcję o nazwie „wyloguj się ze wszystkich urządzeń” Wybierając tę ​​opcję, sekcja zostanie natychmiast zakończona na wszystkich urządzeniach, na których zapisane są Twoje dane logowania.

Podobnie, innym sposobem, aby Twoje konto na Instagramie było trochę bezpieczniejsze, jest włączenie opcji: „weryfikacja dwuetapowa” w którym proszą o Twój numer telefonu i dają Ci możliwość wysłania Ci kodu weryfikacyjnego SMS-em lub przez aplikację WhatsApp, ten kod będzie niezbędny, gdy będziesz chciał zalogować się na swoje konto na Instagramie.

dołącz do naszego kanału telegram