Skip to content

Skąd mam wiedzieć, czy mój Samsung S7 lub S7 Edge wyprodukowany w Wietnamie jest oryginalny czy fałszywy?

15 de sierpień de 2022

Żyjemy w świecie, w którym urządzenie mobilne odnosi sukcesy i pojawia się duża liczba klonów wszelkiego rodzaju, marek, modeli itp. Możemy nawet znaleźć klony dobrej jakości.

SAMSUNG to firma, która odniosła naprawdę ogromny sukces w świecie telefonów komórkowych i jest to dość oczywiste, w końcu to właśnie ona więcej urządzeń sprzedawanych na całym świecie. Dlatego kiedy idziemy zobaczyć tył naszego telefonu komórkowego i mówi „Wyprodukowane w Wietnamie” włączą się alarmy, abyśmy nie mieli chiński klon zamiast oryginalnego Samsunga.

Jak sprawdzić, czy mój telefon Samsung Made in Vietnam?

Pamiętaj, że jakiś czas temu telefony Samsung powiedziały Wyprodukowano w ChinachOd kilku lat przenieśli się do Wietnamu, fabryka firmy przeniosła wszystko ze względu na kwestie prawne, podatki itp. do kraju Wietnam i właśnie z tego powodu nowe urządzenia mobilne mówią dokładnie to, że są produkowane w tym kraju. Więc nie musisz się martwić, ponieważ urządzenie być klonem i nie jest to oryginalny Samsung, bo być może tak jest.

Ale zawsze jest ten strach, prawda? Że przez przypadek w życiu sprzedali nam urządzenie klona, ​​chińskiego klona, ​​jakby to był oryginalny Samsung. Jest bardzo skuteczna metoda wiedzieć, czy mamy do czynienia z repliką czy oryginałemco zawsze polecam, bo to nic nie kosztuje i w mniej niż pięć minut możesz sprawdzić, czy faktycznie masz oryginalne urządzenie.

Aby to zrobić, musisz otworzyć aplikację do połączeń na telefonie komórkowym i wybrać kod *#06# a potem zadzwoń do niego. Powinieneś zobaczyć ekran z cyframi. Interesuje nas jaka liczba IMEI, 15 cyfr przed /01. Ważne jest, abyś zawsze miał pod ręką numer IMEI swojego telefonu, dzięki czemu możesz zablokować telefon w przypadku kradzieży lub zgubienia.

Teraz musisz zapisać ten numer, a następnie wejść na stronę imei.info, na której umieścimy żądany numer w polu wyszukiwania. skopiowaliśmy wcześniej. Następnie kliknij w miejscu, w którym jest napisane sprawdź, aby sprawdzić wszystkie dane telefonu komórkowego.

Informacje, które nam przekazuje, są dość obszerne, każdy ze szczegółów danego urządzenia: model, producent, pamięć RAM, procesor, GSM, HSDPA itp. To, co nas interesuje, to to, że w kości Brand część od producenta mówi Samsung bo jeśli mówi nieznany, to skutecznie masz Chiński klon pod ręką.

zidentyfikuj galaktykę s7 zrobioną w Wietnamie podróbką

Sztuczki, aby wiedzieć, czy mój Samsung S7 jest oryginalny

Jeśli masz Samsunga S7 i masz wątpliwości, czy jest oryginalny, czy fałszywy, powinieneś wiedzieć, że są różne sztuczki, aby łatwo je odróżnić, Musisz tylko zwrócić uwagę na drobne szczegóły telefonu komórkowego.

Przykładem tego jest spójrz na wersję na Androidaktóry na S7 powinien być Android 6.0.1 Zefir i na pewno możemy znaleźć poprzednie wersje w klonach lub fałszywych kopiach, które mogą mieć niestandardowa pamięć ROMPonieważ możesz Flashować dowolny Rom jest łatwy, więc mogą wyglądać na wersję Marshmallow, jest to jeden z najłatwiejszych sposobów identyfikacji klona.

Należy również wziąć pod uwagę wewnętrzne specyfikacje telefonu komórkowego, czyli jego oprogramowanie, w przypadku S7 ma on Ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820podczas gdy klony z Chin zwykle używają tanich procesorów, z Marka MTK.

Podobnie, istnieje jeszcze jedna bardzo zauważalna różnica między oryginalnym Samsungiem S7 a klonami, a to nic więcej i nic mniej niż jego miejsce do przechowywania i pamięć RAM. W przypadku oryginalnego Samsunga s7 mogą one występować w dwóch wersjach, obie 32 GB pamięci wewnętrzne i inne 64GB. Z drugiej strony kopie S7 zwykle mają bardzo ograniczoną przestrzeń, oczywiście w zależności od jakości kopii.

Jednak zwykle wewnętrzna przestrzeń klonów Zwykle są od 8gb do 16gb, ale jak wspomnieliśmy powyżej, istnieją bardzo dobrze wykonane klony, które mogą mieć do 32 GB pamięci wewnętrznej.

dołącz do naszego kanału telegram