Skip to content

Jak skalibrować i poprawić żywotność baterii Samsunga Galaxy S6, S7, S8, S9, S10 i S20

3 de lipiec de 2023

Z upływem czasu bardzo łatwo jest o rozładowanie baterii smartfonów. Jeśli zauważyłeś, że Twój Samsung Galaxy S6 zaczął bardziej polegać na wtyczce, niż byś chciał, czas skalibrować baterię. I chociaż istnieje całkiem sporo programów, które na to pozwalają zrób to, jeśli jesteś rootemdzisiaj nauczymy Cię, jak to zrobić bez wiedzy technicznej.

Kalibracja baterii to coś, czego prawdopodobnie nigdy wcześniej nie robiłeś (zwłaszcza jeśli nie używasz pieczonych ROM-ów), ale dzisiaj zamierzamy porozmawiajmy o romach standardowym (bez przeróbek) i po pewnym czasie po wielokrotnym ładowaniu może pojawić się błąd i bateria zaczyna działać coraz krócej. Ponieważ wymiana baterii zwykle nie jest łatwa, jest to jedyna metoda znalezienia rozwiązania.

Kalibrując akumulator, uzyskasz stabilne zużycie bez skoków, które prawdopodobnie potrwa dłużej. Wszystko to bez utraty gwarancji. chodzi o bardzo łatwy procesktóre zamierzamy Wam pokazać.

Kroki, aby skalibrować baterię Samsung Galaxy S6

Kroki wskazane poniżej dotyczą zarówno Samsunga Galaxy S6, jak i innych terminali tej marki:

  • Podłącz swój Samsung Galaxy i naładuj go do 100% (najlepiej używać oryginalnej ładowarki).
  • Następnie odłącz telefon komórkowy i wybierz kod na dialerze *#0228#
  • Uzyskasz dostęp do tajnej funkcji Stan bateriigdzie będziesz musiał sprawdzić, czy poziom naładowania baterii odpowiada poziomowi paska powiadomień.
  • Następnym krokiem będzie naciśnięcie przycisku szybki start i zaakceptuj ostrzeżenie.
  • Ekran pozostanie wyłączony przez około 5 sekund podczas przeprowadzania kalibracji.
  • Po zakończeniu tego procesu ponownie włącz zasilanie. ekran i sprawdźdo, jeśli poziom naładowania baterii spadł (spadek może osiągnąć 80% lub więcej).
  • Wróć do powtórzyć cały proces aż bateria osiągnie 100%, ale nie rób tego więcej niż raz lub dwa razy.

łatwa kalibracja baterii

Ponieważ jest to bardzo prosty proces, aby kalibracja była idealna, możesz wykonywać ten krok raz w tygodniu przez 2 lub 3 tygodnie, z kilkudniową przerwą między kalibracją a kalibracją, aby wynik był optymalny. Możesz mieć Bateria Galaxy S6 nie jest skalibrowana i dlatego trzeba go ładować codziennie. Czy wiesz, jak łatwo było skalibrować baterię? Czy próbowałeś to zrobić? Możesz nam powiedzieć w komentarzu, do jakiego numeru rozładowała się bateria Twojego smartfona.

Zoptymalizuj baterię modeli Samsung S9, S8, S7, S6, S5, S4 – bez ROOT

Obecnie smartfony są znane z szerokiej gamy funkcji, które powodują znaczny spadek wydajności baterii. Oznacza to, że ludzie muszą spędzać więcej czasu na ładowaniu telefonu komórkowego ze względu na duże zużycie baterii.

To na dłuższą metę skraca czas życia baterii, co zwykle jest czymś okropnym, co prowadzi do konieczności wymiany baterii, jednak istnieje optymalny sposób kalibracji baterii, aby wydłużyć jej całkowitą żywotność. Jest to coś, co w modelach Samsunga z linii Galaxy S jest bardzo przydatne, a niektóre ładowanie może zająć trochę czasu.

Tę prostą metodę można wykonać po naładowaniu baterii do 100% i wybraniu kodu *#0228# w aplikacji do połączeń, aby uzyskać dostęp do tajnego menu, to menu jest znane jako stan baterii który pokazuje nam stan baterii. To za pomocą tego menu będą mogli skalibrować baterię zgodnie ze swoimi potrzebami.

Odbywa się to szybko przez korzystanie z szybkiego startu który po zaakceptowaniu aktywuje ostrzeżenie, które zaakceptują, ekran wyłączy się na 5 sekund, a następnie telefon uruchomi się ponownie. W takim przypadku powinien wskazywać procent baterii między 80% lub więcej.

Jeśli tak nie jest, muszą powtórzyć proces od zera od naładowania akumulatora, co powinno być wykonane nie więcej niż 2 razy, proces ten umożliwia kalibrację akumulatora w celu przedłużenia jego żywotności na dłużej. Dlatego modele Galaxy s Są tak poszukiwane przez ludzi, którzy lubią Samsunga.

Między smartfonami Linia Samsunga Galaxy jest znany z posiadania wielu opcji dla wszystkich użytkowników.

dołącz do naszego kanału telegram