Skip to content

Rozwiązanie: Dlaczego nie mogę przesłać ani załadować historii na Instagramie?

30 de czerwiec de 2023

Jednym z najczęstszych problemów, z którym boryka się większość użytkowników sieci społecznościowej Instagram, jest dlaczego historie się nie ładują lub dlaczego po prostu nie mogą ich przesłać. Czy ten problem można rozwiązać?

Jedną z najczęściej używanych funkcji w tej sieci społecznościowej są właśnie słynne historie na instagramie. Nie możemy zaprzeczyć, jak wygodne są i że działają również po to, aby móc dzielić różne chwile, które spędzamy w ciągu dnia.

Wiele osób skarży się, że historie na Instagramie się nie ładują i bez względu na to, jak bardzo starają się zaktualizować aplikację na swoim smartfonie, wciąż widzą pusta lub czarna ikona. Zobaczmy więc, dlaczego ten problem występuje, a przede wszystkim, jak można go rozwiązać.

Dlaczego historie na Instagramie nie ładują się?

Kiedy próbujemy zaktualizować historie na Instagramie i pojawia się okrągła ikona bez obrazu lub jest czarnazauważamy, że dana historia nie jest załadowana. Po naciśnięciu go po prostu nie reaguje i wtedy zdajemy sobie sprawę, że nasze wysiłki, aby przesłać nasze historie na ten potężny portal społecznościowy, poszły na marne. Jaki jest problem?.

Właściwie może to być kilka problemów. Postaramy się wyjaśnić to trochę bardziej poniżej, abyś mógł zrozumieć, co wpływa na Instagram Stories.

Możliwe, że twoje połączenie internetowe nie jest stabilne. Niektóre połączenia internetowe są szybkie, ale niestabilne. Oznacza to, że przychodzi i odchodzi, więc musimy uzbroić się w cierpliwość i aktualizuj sieć społecznościową, przesuwając palcem od góry do dołu.

Sprawdź również, czy masz dostęp do Internetu lub danych mobilnych. w wielu przypadkach nie zdaliśmy sobie sprawę, że straciliśmy połączenie Wi-Filub że nie mamy więcej mobilnej transmisji danych, ponieważ zapomnieliśmy doładować.

Jeśli nasz plan się wyczerpał, najprawdopodobniej jest to jedna z możliwych przyczyn. Dzięki połączeniu 4G plany mogą się bardzo szybko wyczerpać. To samo dzieje się z równowagą, więc trzeba być świadomym.

Ponadto jesteśmy przyzwyczajeni do wchodzenia i aktualizowania rzeczy, spójrz na nie i odpowiedz i nie zwracamy uwagi na to, czy ikona połączenia jest nadal aktywna lub czy jest podłączony.

Co możesz zrobić, aby rozwiązać ten problem?

Jedna z rzeczy, które mogą przeszkadzać przesyłanie historii na Instagram, to pamięć podręczna aplikacji. Wszystkie APLIKACJE ładują pliki tymczasowe do pamięci podręcznej, aby później móc pracować w bardziej zwinny sposób. Problem polega na tym, że jeśli od czasu do czasu nie opróżniamy tej pamięci podręcznej, aplikacja może źle działać.

To, co musimy zrobić, aby opróżnić pamięć podręczną, to po prostu przejść do Ustawień, następnie przechodzimy do Aplikacje, a następnie szukamy Instagrama. Będąc tutaj, musisz przejść do Storage i Wyczyść pamięć podręczną.

Możesz wykonać powyższą procedurę bezpośrednio w aplikacji sieci społecznościowej Instagram, ale należy wyczyścić pamięć podręczną dla wszystkich aplikacji. Ponieważ te niepotrzebne pliki gromadzą się iz czasem zaczynają powodować poważne niedogodności.

Istnieje kilka opcji automatycznego opróżniania pamięci podręcznej za pomocą przeznaczonych do tego aplikacji, które można pobrać bezpłatnie w Sklepie Play dla systemu operacyjnego Android.

portal społecznościowy instagram

Inną alternatywą, którą możesz wypróbować, jest wymuszenie zatrzymanie aplikacji a następnie otwórz go ponownie, historie na Instagramie powinny już ładować się bez problemów jak zwykle.

Przełączenie telefonu w tryb samolotowy i wyłączenie go po odczekaniu 15 sekund to kolejna opcja, która dała bardzo dobre wyniki.

Podobnie trzeba pamiętać, że czasami to nie nasz telefon, ani pamięć podręczna, ani połączenie. To tylko Instagram jest nasycony i zwlekać z odpowiedzią. W takich przypadkach jedyną alternatywą, jaką mamy, jest czekanie na odpowiedź sieci społecznościowej.

Te historie stały się niezwykle ważne sieć społeczna a także dla nas wszystkich, którzy często z nich korzystają, spędzając wiele godzin na przeglądaniu tego, co nasi przyjaciele robią na co dzień.

dołącz do naszego kanału telegram