Skip to content

Rozwiązanie: Dlaczego ekran Smart TV staje się ciemny lub cichy? Jak zwiększyć jasność

15 de kwiecień de 2021

Technologia podbija każdy aspekt naszego życia, aby uczynić z niego doświadczenie dydaktyczne, harmonijne i praktyczne. Plik Telewizor jako powtarzające się przedmioty w domu, został odłożony na bok, teraz nie jest już biernym bytem, ​​który wysyła i nadaje sygnał, który otrzymuje. Teraz stał się elementem sztucznej inteligencji, Smart. Nic dziwnego, że ludzie chcą zamienić stary telewizor w Smart.

To wyszukiwanie prowadzi do pilności pobierania i instalowania Sklepu Google Play na telewizorach Smart TV, do pobierz potrzebne aplikacje i narzędzia, lub tylko do zainstalowania HBO na Smart TV, będzie to część procesu przyjemnego doświadczenia na tym sprzęcie. Ale może się zdarzyć, że radosne doświadczenie zostanie przerwane przez nieoczekiwane działanie.

Mówimy o utrata jasności na ekranie Smart TV. Gdzie nawet prosta czynność, taka jak pobranie Google Chrome, może zmienić się w straszny dyskomfort i zniechęcające doświadczenie, które obniża nastrój. Dlatego znajdziemy dla Ciebie praktyczne rozwiązanie.

Dlaczego ekran mojego telewizora Smart TV staje się ciemniejszy lub ciemniejszy?

W tej sekcji zajmiemy się nieco krytycznym problemem dla ucha, jest to możliwe Duży problem ze Smart TV. Gdzie mamy zamiar poświęcić chwilę, aby o tym porozmawiać, zanim przejdziemy do ogólnej lub globalnej przyczyny przyczyny niskiej jasności.

Jak naprawić niską jasność

Technologia jest czymś niezwykle złożonym, sam fakt móc zobaczyć obraz na ekranie, ten akt przywraca wielkie wydarzenie technologiczne. Ale telewizory Smart TV są znacznie bardziej złożone. Wewnątrz trzymają nieskończoną liczbę komponentów i połączonych ze sobą połączeń, które umożliwiają ich działanie. A niektórzy mogą zawieść.

Jeśli wewnętrzne ustawienie jasności wyświetlacza i wszystkie ustawienia odpowiadające ekranowi i jego szczegółom, to czas pomyśleć o awarii technicznej. To znaczy w możliwym scenariuszu, w którym coś w Smart TV jest nie tak. Pracuje w ramach ścisłych procesów obwodów i splątanych ogniw, które sprawiają, że wszystko jest możliwe.

Może się zdarzyć, że niektóre elementy wewnętrzne pracują na połowie pojemności za problem, który będzie widoczny tylko od wewnątrz. Może to być polaryzacja żarników CRT lub może to być usterka jednego z obwodów wideo. Lub prosta zmiana ABL, która jest niczym innym jak bytem regulującym jasność.

W takim przypadku może zostać przeanalizowany lub naprawiony tylko przez osobę dobrze zorientowaną w tej sprawie. Najgorszą rzeczą w takich przypadkach byłaby próba zrobienia tego użytkownikowi własnymi środkami, jeśli brakuje mu wiedzy. To tylko wydłużyło lub uczyniłoby problem trwałym. Po to aby zaleca się wezwanie technika.

para siedzi przed telewizorem smart

Niska jasność nie stanowi problemu

Podejdźmy teraz z ogólnego zakresu, czyli bytu Smart TV to wrażliwe urządzenie, może mieć wpływ wiele elementów, które konfigurują jego wewnętrzne programowanie lub ustawienia, aby dostosować się do dowolnej żądanej czynności, takiej jak podłączenie gry lub elementu do końca i niewłaściwe odłączenie.

Oznacza to, że określone konfiguracje są zachowane dla ostatniego wymaganego wymagania, a jedną z nich może być niska jasność. Można to łatwo naprawić. Teraz może być również możliwe, że nagła zmiana napięcia wymusił Smart TV lub obniżył jego jasność a ustawienia zapisały tę domyślną akcję, aby pozostawić ją niezmienną. We wszystkich przypadkach istnieją rozwiązania.

Jak można zwiększyć jasność ekranu Smart TV?

Będzie to zależeć od pochodzenia choroby, dlatego poprzednia sekcja jest tak ważna. Jeśli jest to problem z elementami wewnętrznymi, najlepiej wezwać technika że możesz przejrzeć z pełnym bezpieczeństwem przechowywanie sprzętu; to po wyczerpaniu mechanizmów konfiguracji wewnętrznej.

Jeśli pójdziemy do ustawienia lub konfiguracje wewnętrznemożemy edytować elementy związane z widocznością ekranu. Jeśli to nie zadziała, wróć do domyślnych ustawień fabrycznych.