Skip to content

Rozwiązanie błędu: „Środowiska wykonawcze DirectX nie są instalowane” krok po kroku

14 de Maj de 2021

Komputery są sprzymierzonymi narzędziami człowieka, okazały się bardzo pomocne, ponieważ pomogły nam nie tylko w skomplikowanych zadaniach, ale także w ewoluować i rozwijać się, wszystko to poprzez programowanie, programiści używali programowania jako podstawy do tworzenia i modyfikowania podstawowego oprogramowania aż do całego systemu operacyjnego.

Maszyny te nie tylko ewoluowały w sposób, w jaki człowiek wykonuje swoje czynności, ale także ewidentnie przeszły swoją transformację, skatalogowane pokoleniowo, obecnie należą do piąta lub szósta generacja, mówi się nawet o siódmym, ulepszeniu w aspektach fizycznych, a także w oprogramowaniu, lepszej grafice, interfejsach, aplikacjach i innych, w tym aplikacji DirectX.

Co to jest DirectX?

Program DirectX to oprogramowanie stworzone przez Windows, jest to interfejs programowania aplikacji, chociaż prawdopodobnie rozpoznasz go bardziej po akronimach, które są interfejsami API, jest używany jako wsparcie i wzmacniacz systemu do wykonywania zadań, które koncentrują się na sekcjach multimedialnych, począwszy od poprawiania wyglądu projektów audiowizualnych, a skończywszy na optymalizacji i akceleracji gier wideo, co jest jego największą siłą.

To narodziło się z Windows 95, szczególnie w wersji NT 4.0, powstało, ponieważ Microsoft dostrzegł potencjał w swoim systemie operacyjnym, gdyby zmienił sposób, w jaki był odtwarzany w poprzednim systemie, ponieważ aby grać w jednym z tych poprzednich systemów Windows, trzeba było używaj dyskietek startowych w systemie DOS, w tym miejscu pojawiła się rola DirectX i ostatecznie Zmieniam sposób grania w gry w systemie Windows.

Obecnie DirectX nadal działa w systemie Windows, ma niekończące się ewolucje i aktualizacje, aby móc kontynuować pomaganie użytkownikowi w wykonywaniu czynności multimedia, nie tylko na komputerach, ponieważ Microsoft zastosował DirectX w ten sam sposób na swoich konsolach Xbox, jednak pomimo tego, że DirectX to świetny program, nie jest wykluczone, że możemy mieć z nim błędy.

Dlaczego pojawia się błąd „Środowiska wykonawcze DirectX nie są zainstalowane”?

„Środowiska wykonawcze DirectX nie są zainstalowane” Jest to błąd, który czasami występuje na naszym komputerze, ten błąd możemy zauważyć uruchamiając wideo lub głównie grę wideo, możemy zauważyć, że brakuje mu jakości, którą normalnie powinien mieć, klatki nie działają poprawnie, jego grafika w ten sam sposób i tak dalej, może to być spowodowane tym, że nie mamy poprawnej wersji DirectX.

W tym artykule pokażemy, jak to zrobić napraw ten błąd, Aby uzyskać odpowiednią jakość w sekcjach multimedialnych, wykonaj następujące kroki, aby rozwiązać ten błąd DirectX:

  • Pierwszą rzeczą byłoby sprawdzenie, jakiej wersji DirectX używamy, w tym celu możemy użyć polecenia Windows Run, możemy je wyświetlić, naciskając klawisz Windows plus klawisz R, a następnie otworzy się małe okno o nazwie Uruchom, w tym napiszemy „dxdiag” i wykonamy.
  • Następnie zobaczymy okno o nazwie Narzędzie diagnostyczne DirectX, będzie miał kilka zakładek, w tym system połączeń, w którym możemy zobaczyć, którą wersję zainstalowaliśmy.
  • Również w zakładce ekranu możemy przeglądać informacje, takie jak karta graficzna które zainstalowaliśmy, najnowsze wersje jego sterowników, możemy je zaktualizować, aby miały lepszą wydajność.
  • W zależności od naszego systemu polega na tym, że musimy mieć wersję DirectX, jeśli masz Windows 7, odpowiada ci wersja DirectX 11, jeśli masz Windows 8 wersję DirectX 11.2, a Windows 10 ostatnią odpowiednią wersję, czyli DirectX 12, zalecamy aktualizowanie DirectX do jego wersja korespondenta.

karta graficzna, aby zwiększyć dzięki Directx

Jak pobrać i zainstalować wersję DirectX, która mi odpowiada?

Jeśli użyłeś narzędzia dxdiag i odkryłeś, że masz wersję DirectX, która nie odpowiada Twojemu systemowi, nie martw się, możemy zainstaluj odpowiednią wersję, Istnieje kilka metod, aby to zrobić, możemy zarówno skorzystać z opcji Windows Update, aby zaktualizować nasz system Windows, a wśród nich pobrać wersję DirectX lub podobnie, poszukać odpowiedniej wersji na oficjalnej stronie systemu Windows.

Jeśli zdecydowałeś się pobrać go z oficjalnej strony Windows, będziesz musiał przeprowadzić instalację ręcznie, jest to bardzo łatwe, po pobraniu instalatora DirectX, zwykle może on przyjść w pliku .zip lub .rar, rozpakujemy go a potem to będziemy działać jako administrator, Otworzy się menu instalacji, zaakceptujemy warunki, zainstaluj, zrestartuj nasz komputer i DirectX będzie gotowy.