Skip to content

Czym są TeraFlopy i co mierzą na konsolach i komputerach PC? po co one są?

29 de sierpień de 2023

Czy wiesz, czym są TeraFlopy i do czego służą? Czytaj dalej i dowiedz się szczegółów. Sony i Microsoft to dwie z wiodących firm na świecie, jeśli myślimy o konsolach do gier.dzięki obecnemu PS4 i Xbox One, bez wchodzenia w poprzednie generacje.

Dokładnie, z tych gier PS4 na urządzenia mobilne i PC, Cuphead to obecnie nowość wraz z różnymi alternatywami. Jednakże, Wciąż czekamy na jego pojawienie się w systemie operacyjnym Android, jeden z najpopularniejszych na świecie.

Cóż, walka między nimi doprowadziła ich do maksymalnego wykorzystania swoich możliwości i to w ten sposób zaczęliśmy spotykać się z coraz powszechniejszym terminem Teraflops.

Z tego powodu, ponieważ nie wszyscy wiedzą, o czym mówimy, mówiąc o nich, chcemy się na nich zatrzymać, aby trochę je skomentować. jak działają i jakie są ich główne zalety Dla użytkowników.

Czym dokładnie są teraflopy i do czego służą?

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że w informatyce termin FLOPS odnosi się do operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę, co można przetłumaczyć jako operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę.

Jest to jednostka, która pozwala nam mierzyć liczba obliczeń matematycznych, które procesor i procesor graficzny mogą wykonać w ciągu sekundy. Co przekłada się na kilka słów, jak pomiar wydajności komputera. Ponadto w przypadku Teraflopów mówimy o naturalnym zastąpieniu Gigaflopów. Następne będą Petaflops, ExaFlops i ZeltaFlops.

W każdym razie FLOPS stał się punktem odniesienia dla całkowitej wydajności systemu i od tego momentu Teraflopy są specyficzną miarą odniesienia, jeśli chodzi o moc w komputerachtakie jak te opracowane przez Sony i Microsoft.

Choć może się to wydawać niewiarygodne, miara ta nie jest w centrum uwagi jako taka, ale jest to przypadek bardzo podobny do pamięci RAM. Im więcej TeraFlopów ma zespół, tym prawda jest taka, że ​​jest znacznie lepiej. Biorąc pod uwagę, że ma to związek z wydajnością, jeśli wiesz jak bardzo Czy Twój komputer potrzebuje pamięci RAM?Istnieją sposoby, aby to zoptymalizować.

Podobnie tyczy się to TeraFlopów, jeśli wiesz do czego służą i jaki jest rozmiar, to już wiesz, jaką pełnią funkcję i jak możesz je najlepiej wykorzystać.

Jak sprawdzić, ile Gigaflopów ma Twoje urządzenie mobilne i konsole?

Teraflopy służą do pomiaru wydajności.

TeraFlops zyskały większą siłę w konsole do ps4, który jest jednym z tych, które mają najwięcej wiadomości pod względem gier i jakości pod względem rozdzielczości. Dobrym sposobem na zrozumienie, jak działają te jednostki miary i FLOPS, jest porównaj moc urządzeń, z których korzystamy na co dzieńtakie jak nasze komputery lub urządzenia mobilne.

W tym celu możemy zalecić wejście na stronę internetową GPU GFLOPS, aby w ciągu kilku sekund wiedzieć, w którą stronę może podać pomiar mocy w Gigaflopach różnych powszechnie używanych urządzeń w naszych domach

Żeby mieć o tym pojęcie, trzeba pomyśleć, że dobry smartfon ze średniej półki z ostatnich miesięcy, który integruje procesor Snapdragon 821 z Adreno 530, będzie miał wydajność 519 Gigaflopów około.

To jednak niewiele, jeśli porównamy to na przykład z kartą Nvidia GeForce GTX 1080, która ma moc 9000 Gigaflopów, czyli około 9 Teraflopów.

Inne ciekawostki, których nie znałeś na temat konsol

Jeśli przejdziemy do konsol, choć wersja PlayStation 5, którego premiera jest nowością i najbardziej oczekiwanego, podamy ciekawostkę na temat poprzedniego, PlayStation 4 Pro. Ma to moc około 4200 GigaFlopów. To tylko odniesienie, więc masz pojęcie o tym, co oferuje zaawansowany Play 5.

Z kolei Project Scorpio wskazuje, że ma około 6000 Gigaflopów, co jest miarą fatalną w porównaniu do 500 Gigaflopów, których Nintendo Switch ledwo ma, czyli które są znacznie potężniejsze, mierzone w gigaflopach.

dołącz do naszego kanału telegram