Skip to content

Jak otwierać i odtwarzać pliki AMR na PC Windows, MAC lub Android z Amr Player lub VLC

17 de czerwiec de 2023

Zwykle są to pliki AMR (Adaptive multi-rate). nagrania głosowe wykonana z telefony lub z inne urządzenia styl elektronicznego przesyłania wiadomości multimedialnych (MMS). Plik AMR został stworzony przez firmę Ericsson do użytku przez różne telefony komórkowe 3G.

Jednak obecnie to rozszerzenie pliku jest szeroko stosowany w GSM. Będąc plikami kompresji danych audio, .ARM okazał się przyjęty jako standard kodeków głosowych przez 3GPP.

Te pliki są tworzone przez Algorytm przewidywania liniowego co skutkuje kodem algebraicznym, a ten z kolei służy do kompresji ludzkiego głosu.

Tego typu pliki są prezentowane bardziej niż cokolwiek innego, kiedy mamy stare nagrania, złożone z głosów (m.in. rozmowy, przemówienia) i chcemy je przenieść do komputera. Celem byłoby, aby ten dźwięk nie został utracony, a tym samym był w stanie zachować pamięć o przeszłości.

Należy podkreślić, że tylko pliki AMR może się rozmnażać Poprzez niektóre aplikacje. Podobnie istnieje wiele nowoczesnych terminali telefonii komórkowej, które umożliwiają przechowywanie krótkich nagrań w formacie AMR.

A jeśli to nie wystarczy, istnieją programy komercyjne przekonwertować ten format na inne, takie jak MP3.

Aplikacje do odtwarzania lub otwierania pliku AMR

W tym sensie należy wspomnieć, że pliki z rozszerzeniem .amr mogą być tylko słyszalne dzięki niektórym aplikacjom. Więc mogą nie być przeznaczone dla wszystkich.

Biorąc to pod uwagę, konieczne jest zapoznanie się ze wszystkimi instrukcjami, których należy przestrzegać, aby pomyślnie otworzyć plik AMR. Należy zauważyć, że w przypadku, gdy nie masz przeglądarki plików AMR lub aplikacji do ich odtwarzania na swoim komputerze, musisz pobrać jeden z sieci.

Korzystanie z odtwarzacza AMR lub Najlepszy odtwarzacz multimedialnyna przykład programy, które można pobrać bezpłatnie i zwykle działają bardzo wydajnie.

Kroki, które należy wykonać, aby otworzyć i odtworzyć plik AMR

Aby odtworzyć plik AMR, jest to konieczne postępuj zgodnie z właściwą procedurą, w przeciwnym razie możemy utracić plik tymczasowo lub na zawsze. Dlatego poniżej przedstawimy kroki niezbędne do pomyślnego osiągnięcia celu.

  • W pierwszej kolejności musisz mieć A komputer z systemem operacyjnym co najmniej Windows XP , który jest obecnie jednym z najważniejszych systemów. Ty też masz okazję pobrać te pliki przez system Łinux albo, w przeciwnym razie przy użyciu najnowszych wersji komputerów Mac.
  • mieć jakieś Połączenie internetowe. Oprócz posiadania wolne miejsce na dysku twardym pobrać i zainstalować określoną aplikację lub program.
  • Konieczne jest posiadanie Zlokalizowane pliki AMR aby je szybciej otworzyć. Niezbędne jest również A system dzwiękowy słuchać ich na komputerze.
  • Pierwszy pobierz jakąś aplikację lub program, który jest specjalnie do otwierania i odtwarzać pliki AMR.
  • Teraz, próbowaliśmy otworzyć plik AMR, odtworzyć go w programie, który właśnie pobraliśmy, a tym samym sprawdzić, czy nie ma problemu z odtwarzaniem.
  • Ten sam komputer zapyta, za pomocą której aplikacji chcesz otworzyć i odtworzyć plik AMR, co musisz zrobić wybierz pobraną aplikację iw ten sposób jest skonfigurowany do dalszego otwierania za pomocą tego programu.
  • Jeśli chcesz mieć prostszą procedurę pobierania aplikacji, wystarczy, że klikniesz na plik AMR. Wyświetli się menu rozwijane, znajdź opcję „otwierać z”… zobaczysz wszystkie dostępne aplikacje, a następnie przejdziesz do wybrania tej, którą właśnie pobrałeś, aby otworzyć i odtworzyć pliki AMR.

plik z rozszerzeniem amr

Ważne jest, abyś był ostrożny nie umieszczaj innej nazwy rozszerzenia w plikach AMR lub innych plikach, które masz na swoim komputerze.

Chociaż nie zmieni to struktury pliku, istnieje możliwość, że specjalne oprogramowanie do konwersji zmienić plik z jednego typu pliku na inny.

Z pewnością nie wahaj się skorzystać z kroków, które już podaliśmy w tym samouczku będziesz mógł ponownie słuchać tego dźwięku w .amr, które chciałeś odzyskać lub których dawno nie słyszałeś.

dołącz do naszego kanału telegram