Skip to content

Jak zainstalować domową kamerę bezpieczeństwa CCTV do telewizora lub komputera za pomocą kabla UTP

11 de lipiec de 2023

Kiedy mamy w domu komputer, to też musimy o tym wiedzieć istnieje wiele produktów, które moglibyśmy nazwać urządzeniami peryferyjnymiktóre znacznie się poprawiają doświadczenie użytkownika z tymi urządzeniami. Oczywiście istnieje wiele urządzeń peryferyjnych, które moglibyśmy wziąć pod uwagę, chociaż w przypadku tego artykułu chcemy skupić się szczególnie na kamerach.

Pierwszą rzeczą, o której należy wspomnieć w tym względzie, jest to, że kamery internetowe lub kamery internetowe to jedne z najbardziej znanych i używanych urządzeń peryferyjnych w komputerach na całym świecie, a nawet jeśli nie mamy takiego zainstalowanego, na pewno je znamy. Faktem jest, że wielu czytelników pytało nas ostatnio, czy są jakieś tajemnice, o których należy pamiętać, jeśli chodzi o instalacja kamer internetowych na naszym komputerze.

Wiele osób, które mają komputery stacjonarne, których monitory nie są wyposażone we wbudowane kamery, mogłoby następnie używać tych kamer internetowych na przykład do prowadzenia grupowych rozmów wideo. z ich bliskimi, współpracownikami lub szefami. A to dlatego, że dziś aplikacje takie jak Skype pozwalają na wykonywanie bezpłatnych rozmów wideo, które są bardzo rozpowszechnione i mogą być doskonała alternatywa, aby zapewnić nam komunikację.

Jeśli niedawno nabyliśmy kamerę internetową, nietrudno zdać sobie sprawę, że musimy mieć podstawową wiedzę na czas jej obiekt, i dlatego jakiś czas temu zawdzięczaliśmy ten artykuł. Specjalnie z tej okazji chcemy Wam pokazać szczegóły, które powinieneś znać, jeśli chodzi o instalowanie kamery internetowej na komputerze, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym.

Jak zainstalować kamerę internetową na komputerze

Kiedy już mamy kamerę internetową w naszych rękach, najprawdopodobniej właśnie kupiliśmy ją w sklepie, jest ona dostarczana z płyta instalacyjna które musimy dodać do komputera, aby mógł je natychmiast odczytać i wykonać. Jeśli go nie mamy, najprawdopodobniej instalatorzy są dostępne na stronie internetowej wskazanej na opakowaniu produktu, skąd pobrać te instalatory.

Mając już instalatory pod ręką, ustawiamy kamerkę w miejscu, w którym chcemy ją ustawić, choć oczywiście możemy ją później przesuwać dowolną ilość razy. Podłączamy aparat kablem USB do naszego komputera i w tym momencie uruchamiamy program w pytaniu, który instalator zostanie użyty do połączenia obu komputerów.

Następnie uruchomi się kreator. konfiguracja kamery internetowej, aby wykonać swoją pracę, i konieczne będzie przestrzeganie wszystkich instrukcji, które są tam wymienione, akceptacja warunków i wyrażanie zgody na ostrzeżenia, które są zamieszczane. Po rozważeniu tych aspektów następujące kwestie mają bezpośredni związek z zamknij kreatora instalacji, i zacznij cieszyć się działaniem naszej kamery internetowej.

zainstaluj kamerę bezpieczeństwa na telewizorze lub komputerze

Podłącz kamerę bezpieczeństwa bez DVR

Kamery bezpieczeństwa są często połączone razem z urządzenie do przechowywania w chmurzelub też DVR. Urządzenia te są dobrze znane i szeroko stosowane jako środki bezpieczeństwa. i aparaty fotograficzne, ponieważ mają wystarczająco dużo miejsca przechowywać wiele godzin wideo i są bardzo łatwe w użyciu.

Jednak rejestratory DVR nie są opcją dla wszystkich. Dlatego jeśli chcesz zainstalować swoje kamery bez potrzeby stosowania rejestratora DVR i podłączyć je bezpośrednio do telewizora lub monitora, musisz wykonaj kilka prostych kroków.

Kroki, aby podłączyć kamerę bezpieczeństwa bez DVR

  • Najpierw musisz wyłączyć monitor lub telewizor, na którym chcesz oglądać znak kamer bezpieczeństwa, należy również odłączyć kamery.
  • Łączy kabel złącza wyjścia wideo z tyłu lub z boku kamery bezpieczeństwamusisz mieć świadomość, że jest to wejście odpowiadające telewizorowi lub monitorowi.
  • Podłącz zasilacz aparatu do tylnego lub bocznego portu urządzenia. Podłącz drugi koniec do gniazdka elektrycznego.
  • Włącz monitor lub telewizor. Teraz po prostu musisz naciśnij przycisk wejścia na przednim panelu, aby aktywować połączenie z kamerą asekuracyjny. Po zakończeniu procesu będziesz mógł monitorować kamery bezpieczeństwa 24 godziny na dobę, bez nagrywania.

Jak widzicie, podłącz kamery bezpieczeństwa do monitora lub telewizora bez potrzeby korzystania z rejestratoraJest to coś bardzo prostego do zrobienia, nie będziesz potrzebować pomocy eksperta i zaoszczędzisz pieniądze.

dołącz do naszego kanału telegram