Skip to content

Co to jest atak DDoS, jak można go uniknąć i jakie istnieją typy?

8 de wrzesień de 2023

Jeśli nie wiesz na czym polega atak DDoS, warto wiedzieć, że są one niestety modne i dlatego biorąc pod uwagę, że wielu użytkowników nadal nie wie o ich istnieniu ani o tym, jak ich uniknąć, uważamy, że był to idealny moment, aby się przy nich zatrzymać. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, że nie należy tego mylić cyberatak.

Dlatego jeśli chcesz wiedzieć, czym jest atak DDoS, pierwszą rzeczą, o której musisz pamiętać, jest to, że jego najczęstszym objawem jest to, że Często powodują, że usługi takie jak Twitter, Netflix czy Spotify stają się niedostępne.

Co to jest atak DDoS i jak działa?

Odnosząc się do tych ataków DDoS, musimy powiedzieć, że ich akronim odnosi się do rozproszonej odmowy usługi, co moglibyśmy przetłumaczyć jako rozproszony atak typu „odmowa usługi”.dlatego postaramy się pokazać, o czym mówimy.

Takie ataki występują gdy ktoś atakuje serwer z kilku miejsc jednocześnie. Zatem, serwer już nie wystarczy i upada. Jeśli atak nie ustanie lub nie zostanie zatrzymany, serwer nie będzie mógł ponownie działać.

Ataki te mogą również wystąpić w dwóch bardzo różnych sytuacjach.. Po pierwsze, aby dowiedzieć się, jaka jest rzeczywista pojemność serwera przez jego administratora. Drugi i najpoważniejszy, gdy chcą zaszkodzić tym witrynom lub usługom online.

Jak działają te ataki? Jeśli zostaną użyte do przerwania usługi i ograniczenia użytkowników, po prostu przeciążają serwer. Osiąga się to poprzez proste wysyłanie żądań lub złośliwego ruchu w dużych ilościach.z różnych punktów sieci i jednocześnie, co powoduje awarię, a nawet całkowitą blokadę.

Ile jest typów?

Istnieje wiele rodzajów ataków DDos, my jednak wymienimy te najczęstsze:

  • Powódź zombie
  • Powódź ICMP
  • Syn Flood
  • Mieszana powódź
  • Zalanie portów nieczynnych (powódź portu nieusługowego)
  • Zalanie portów serwisowych (Zalanie portu serwisowego)
  • Powódź fragmentów
  • Zalew HTTP GET
  • Anomalna powódź pakietów
  • Powódź obcego regionu

Te ataki mają częstsze występowanie w gałęziach przemysłu, powodując ogromne straty pieniężne wynikiem zamknięcia kilku serwerów. Zwykle trwają od godziny do kilku dni. W bardziej skrajnych przypadkach okres ten może wydłużyć się do miesiąca.

Jak może na nas wpłynąć atak DDoS i jak możemy go uniknąć?

Programowanie na serwerze

Cóż, przede wszystkim musimy to powiedzieć Trudno jest skierować tego typu atak na konkretne osobychoć jeśli mamy firmę to możliwe, że ktoś ją za jej pośrednictwem zabierze ze sobą.

Jednakże w niektórych przypadkach użytkownicy zostali dotknięci tego typu atakiem, biorąc pod uwagę na przykład to, co działo się w przypadkach, w których zawieszano ważne usługi, takie jak PlayStation Network i Xbox Live. W takich przypadkach, a jeśli jesteś klientem, to zapewne pamiętasz, użytkownicy nie mogli uzyskać dostępu do platform, a tym samym grać. Kolejnym przypadkiem, który w jakiś sposób dotknął użytkowników, była niemożność korzystania z Twitter, jedna z najpopularniejszych sieci społecznościowych.

Z drugiej strony wielu weźmie również pod uwagę to, co się stało, kiedy Pod koniec 2016 roku taki atak miał miejsce na znaną firmę DNSco przy tej okazji doprowadziło do tego, że strony internetowe usług, które z nim współpracowały, miały dla użytkowników problemy z dostępem, w wyniku czego strony takie jak Twitter, Paypal, Play Station Network czy CNN stały się niedostępne.

W niektórych mniej powszechnych przypadkach ataki te mogą również zainfekować nasze komputerychociaż nie zdarza się to często.

Jak uniknąć tych wirtualnych ataków?

Dzięki ciągłemu monitorowaniu naszej strony internetowej możemy je wykryć i w ten sposób zapobiec ich wystąpieniu. Jedno z najczęściej używanych narzędzi to zapora sieciowa. Inne zalecenia to mają usługi takie jak zabezpieczenia w chmurzezapewnij dobrą przepustowość lub ogranicz korzystanie z Internetu do niektórych części serwera.

dołącz do naszego kanału telegram