Skip to content

Wystąpił nieznany błąd DirectX i nie można uruchomić League of Legends – rozwiązanie LoL

28 de luty de 2021

Nieaktualne oprogramowanie na komputerze może być główną przeszkodą podczas uzyskiwania dostępu do gier wideo, ponieważ wymagają one określonych zasobów systemowych. Z tego powodu, jeśli zadajesz sobie pytanie, dlaczego League of Legends nie otwiera się dla mnie? Zalecamy przeczytanie tego artykułu, dzięki któremu dowiesz się o przesłaniu Wystąpił nieznany błąd DirectX i nie można uruchomić League of Legends – LoL Solution

Co to jest DirectX?

DirectX to komponent zawierający szereg protokołów i definicji (API), które umożliwiają wydajne tworzenie plików i treści multimedialnych. DirectX został stworzony przez firmę Microsoft i jest prezentowany jako zestaw bibliotek multimedialnych dla systemu operacyjnego Windows.

Dziś DirectX ułatwia optymalne wykorzystanie zasobów Windows, optymalizuje wydajność karty graficznej i GPU z więcej niż czterema rdzeniami. A zatem, DirectX jest niezbędny do uruchamiania gier wideo i inne treści multimedialne.

Do czego służy DirectX?

DirectX jest dla optymalizować aplikacje wymagające użycia multimediów takie jak gry wideo w systemie Windows. W ten sposób możliwe jest ustanowienie odpowiedniej komunikacji między sprzętem wymaganym przez grę wideo a systemem operacyjnym. W konsekwencji możliwy jest dostęp do lepszych wykresów w krótszym czasie.

Wystąpił nieznany błąd DirectX i nie można uruchomić League of Legends – rozwiązanie LoL

Komunikat „Wystąpił nieznany błąd DirectX i nie można uruchomić League of Legends” może pojawić się, gdy wersja DirectX na Twoim komputerze jest nieaktualna lub gdy występuje błąd w sterowniku wideo. Oto kroki, które należy wykonać, aby rozwiązać ten problem.

Sprawdź wersję DirectX na swoim komputerze

Przede wszystkim jest to konieczne sprawdź wersję DirectX zainstalowany na twoim komputerze. Aby to osiągnąć, wpisz w wyszukiwarce Windows 10 polecenie xdiag i naciśnij klawisz „Enter”. W konsekwencji narzędzie diagnostyczne DirectX otworzy się w nowym oknie.

Na pytanie „Czy chcesz sprawdzić, czy sterowniki są podpisane cyfrowo?” naciśnij przycisk „Tak”. Następnie zobaczysz nowe okno z czterema zakładkami. Wybierz „System” i na dole panelu znajdź numer tuż obok słowa DxDiag. Ten numer odpowiada aktualnej wersji DirectX, którą posiada twój system operacyjny.

Zaktualizuj DirectX w systemie Windows

Aby zaktualizować i zainstalować najnowszą wersję DirectX w swoim systemie operacyjnym, musisz wejść na stronę internetową Microsoft. Znajdziesz tam instalator sieciowy środowiska wykonawczego DirectX. Wybierz język „hiszpański” i naciśnij pomarańczowy przycisk „Ściągnij”.

Po pobraniu instalatora uruchom plik wykonywalny jako administrator, zaakceptuj umowy licencyjne i naciśnij przycisk „Kolejny”. Usuń zaznaczenie pola aktywacji Bing i ponownie kliknij „Dalej”. Poczekaj kilka sekund, aż proces instalacji zakończy się na komputerze.

Logo League Of Legends

Zaktualizuj sterownik wideo

Jeśli chcesz bez problemu uruchomić League of Legends, musisz zaktualizować sterowniki karty graficznej swojego komputera. Aby to zrobić, naciśnij klawisze „Win + X” i wybierz „Menedżer urządzeń”. Następnie wyświetl opcję „Karty graficzne” i naciśnij prawy przycisk myszy na komponencie wideo.

Kliknij „Właściwości” i na karcie „Sterownik” naciśnij przycisk „Aktualizuj sterownik”. Wybierz opcję automatycznego pobierania i poczekaj kilka minut, aż system zlokalizuje i pobierz najnowszą wersję sterownika wideo karty graficznej.

Napraw pliki systemu Windows

Może być Błędy plików systemu Windows które uniemożliwiają rozpoczęcie League of Legends. Aby rozwiązać ten problem, naciśnij klawisze „Win + X” i kliknij „Wiersz polecenia (administrator)”.

W konsoli poleceń systemu Windows wpisz sfc / scannow i naciśnij klawisz Wchodzić. W ten sposób system aktywuje narzędzie do skanowania plików. Jeśli wystąpią błędy, zostaną one poprawione po zakończeniu procesu i ponownym uruchomieniu komputera.

dołącz do naszego kanału telegram