Skip to content

Różnice między łączem szerokopasmowym, ADSL i światłowodowym — Sprawdź zasięg swojego domu. Co jest dla mnie odpowiednie?

27 de luty de 2023

Jednym z głównych zarzutów zgłaszanych przez konsumentów łączy szerokopasmowych jest prędkość tego.

Pomimo wielkich obietnic, które pojawiają się w dziedzinie telekomunikacji, nie zawsze są one w stanie sprostać takiej prędkości licytować w swoich ogłoszeniach.

Ponadto istnieją usługi, które wymagają min przepustowość łącza aby móc funkcjonować. Dlatego wygodnie jest wziąć pod uwagę niektóre z najważniejszych czynników przy zawieraniu umowy na połączenie internetowe ze wszystkimi gwarancjami.

Światłowody cieszą się lepszymi opiniami, warto spróbować samemu.

Cena światłowodu podbiła konsumentów. Ale oprócz tego pozwolił zminimalizować problemy prędkość, z jaką zwykle spotykają się użytkownicy ADSL.

Technologia ta gwarantuje stawki przelewy bliskie 100%, chociaż konieczne będzie uwzględnienie innych czynników, które również mogą wpłynąć na ostateczną wydajność.Jednym z najbardziej znanych jest Wi-Fi.

„Do”, słowo kluczowe w ofertach szerokopasmowych

Należy wziąć pod uwagę, że większość firm używa słowa „do”, zauważając tym samym, że umowy szerokopasmowe ultraszybkie są zawsze teoretyczne.

Innymi słowy, możesz zawrzeć umowę na pewną liczbę megabitów, a następnie ją otrzymać tylko połowa. Proste. Prawdą jest, że może to być spowodowane warunkami linii telefonicznej lub nasyceniem sieci.

Oferty „do 20 megabajtów” z ADSL były bardziej problematyczne kilka lat temu i te, które wywołały największe rozczarowanie wśród konsumentów.

Nawet w najlepszych przypadkach oferowana była połowa zakontraktowanej prędkości. Para miedzi to a szczególnie wrażliwa technologia od takich czynników jak odległość od jednostki centralnej do domu czy warunki instalacji.

Kiedy firma decyduje, klient nie narzeka, ponieważ daje najlepsze opcje.

Zdarza się również, że firmy sprzedają określoną liczbę megabajtów z VDSL, ale nie instalują go w przypadkach, gdy uznają, że klient nie otrzyma właściwa prędkość. W ten sposób ratowane są późniejsze reklamacje, a zwłaszcza te niskie.

Szukając taniego połączenia ADSL, szczególnie ważne jest skonsultowanie się z operatorowi odległość z centrali telefonicznej do domu.

Jeśli linia jest oddalona o mniej niż tysiąc metrów, jest to możliwe dotrzeć do większości zakontraktowanych megabajtów. Ale wraz ze wzrostem tej odległości prędkość maleje.

Jakie usługi potrzebują minimum megabitów do działania

W domu jest coraz więcej podłączonych urządzeń, takich jak tablety, konsole czy telefony komórkowe. Zużywają one dużo przepustowości, ale przesyłanie strumieniowe jest niewątpliwie wyróżniająca się usługa w tym aspekcie.

Platformy wideo potrzebują minimum realnych megabitów, aby móc funkcjonować, i to bez uwzględnienia, że ​​istnieją usługi, które nadawać w wysokiej rozdzielczości i potrzebują jeszcze więcej megabajtów.

Jest to jeden z powodów podawanych przez niektóre firmy do zejścia na ląd w niektórych krajach: potrzebują wysokiej jakości łącza szerokopasmowei ultraszybkie prędkości.

Znajomość rzeczywistej prędkości połączenia jest możliwa, a także bardzo prosta. W internecie są dużo mierników które pozwalają w każdej chwili sprawdzić stan połączenia.

chciałbyś wiedzieć, czy Czy masz zasięg światłowodowy?? na pewno tak. I właśnie dlatego bardzo dobrze rozumiemy, dlaczego każdego dnia coraz więcej użytkowników decyduje się na zmianę łącza ADSL na światłowód.

W rzeczywistości tryb ADSL nie jest szeroko stosowany ze względu na częste problemy lub awarie; tak w twoim przypadku chcesz dokonać zmiany w rodzaju łącza, z którego korzystasz, wyjaśnimy, jak sprawdzić, czy możesz zdecydować się na połączenie światłowodowe w swoim miejscu zamieszkania.

Działanie światłowodów odbywa się za pośrednictwem kabli z końcówki postaci które umożliwiają transmisję światła.

Użytkownicy to preferują ponieważ dzięki niemu połączenie jest dość szybkie; Dlatego coraz więcej firm decyduje się na oferowanie tej usługi.

Aby dowiedzieć się, czy masz zasięg światłowodowy, wypróbuj te opcje

Trzeba powiedzieć, że pomimo wszystkich zalet, jakie oferuje światłowód, istnieje granica; i chodzi o to, że chociaż dodano wielkie wysiłki, istnieją obszary, w których Światłowodu nie dało się przenieść.

Więc czasami możemy się zastanawiać, czy możemy dostęp do światłowodu. Poniżej przedstawimy Ci szczegóły 3 opcji, o które możesz zapytać, aby potwierdzić, czy dotrze do Twojej okolicy.

opcje dostępu do lokalizacji

Vodafone Hiszpania to dobra opcja dla Ciebie.

Vodafone Hiszpania jest spółką zależną brytyjskiej firmy Vodafone; oferuje usługi telefonii stacjonarnej, komórkowej, internetowej (światłowodowej) i telewizyjnej w Hiszpanii. Ma uznanie, wsparcie i akceptacja wielu użytkowników.

Ta firma stale wyprzedza technologię; w rzeczywistości w maju tego roku uczestniczył wraz z międzynarodową firmą Ericsson w teście połączenia Technologia 5G.

To tylko jedna z wielu umów, które Vodafone utrzymuje kwestia technologii; zawsze się rozwija i stawia na przyszłość.

możesz sam sprawdź zasięg oferowany przez Vodafone Hiszpania, w światłowodach; więc możesz sprawdzić dostępność, a jeśli jest pozytywna, masz już możliwość wynajęcia tej usługi.

Jeśli Cię to nie przekonało, możesz zrezygnować z subskrypcji Vodafone, w tym artykule mamy kilka innych opcji, które mogą skorzystać.

Movistar to świetna opcja, a także dobrze znana.

Inną świetną opcją, którą masz, jest międzynarodowa firma Movistar; możesz uzyskać dostęp do ich strony internetowej; tam możesz sprawdź, czy połączenie światłowodowe za pośrednictwem tej firmy dociera do miejsca Twojego zamieszkania.

Movistar oferuje doskonałe plany i stawki w połączeniu światłowodowym. Posiada również Szerokie uznanie użytkowników.

Obecnie eksperymentuje z alternatywą dla światłowodów, np Fuzja radiowa 5G; Dzięki temu mają nadzieję dotrzeć do większej liczby użytkowników i zaoferować najlepszą jakość.

Teraz, jeśli już jesteś z tą firmą, ale pod koniec dnia szukasz innych opcji Cóż, nie do końca Cię to przekonało, więc możesz zrezygnować z subskrypcji Movistar i dalej szukać opcji odpowiadających Twoim potrzebom.

Orange ma dla Ciebie ogromne korzyści.

Wreszcie, mamy Orange; Ta firma oferuje połączenie światłowodowe, a po prostu wchodząc na jej stronę internetową za pośrednictwem tego linku, będziesz mógł sprawdzić, czy dotrą do twojego miejsca zamieszkania, z zaledwie uzupełnij dane odpowiadające Twojemu adresowi.

Jak widzisz, w łatwy i prosty sposób będziesz mógł wiedzieć, czy to masz dostępna opcja dla twojego adresu.

W ten sam sposób, jeśli to, czego szukasz, to anulowanie subskrypcji Orange, ponieważ Cię to nie przekonało, możemy Ci w tym pomóc i dać Ci Inne opcje.

Jak widziałeś, w zaciszu własnego domu, pracy lub za pomocą urządzenia mobilnego możesz zweryfikować jeśli masz zasięg światłowodowy pod swoim adresem w którejkolwiek z tych firm; między innymi świadczących tę konkretną usługę.

Jakie są największe zalety światłowodu

Decydując się na światłowody, zyskujesz następujące korzyści:

  • Maksymalna prędkość.
  • Nie musisz zamawiać linii telefonicznej.
  • W przeciwieństwie do połączenia ADSL, żadnych usterek.
  • Istnieje wiele firm oferujących tę usługę, więc możesz wybrać stawki i plany, które najbardziej Ci odpowiadają.
  • Mieć gwarancja wykonania umowy; to znaczy prędkość, którą oferują ci w umowie, jest tą, którą osiągniesz.

dołącz do naszego kanału telegram