Skip to content

Przewodnik dla początkujących po Axie Infinity — naucz się grać z łatwością

7 de wrzesień de 2021

Jeśli jesteś częstym użytkownikiem Internetu i lubisz wszystko, co ma związek z grami wideo i kryptowalutami, na pewno słyszałeś o Axie Infinity, to jest obecnie najpopularniejszą grą NFT, ponieważ jego mechanika gry przypomina nam wiele słynnych Pokémonów połączonych Tokenami Niewymiennymi lub lepiej znanymi jako (NFT), dzięki którym jego gracze mogą uzyskać zyski ekonomiczne w kryptowalutach.

Dziś przedstawiamy ten przewodnik dzięki czemu możesz nauczyć się wszystkich podstaw związanych z tą zabawną grą to daje tak wiele do powiedzenia w społeczności graczy. Zwróć więc szczególną uwagę i weź pod uwagę te wskazówki, jeśli myślisz o rozpoczęciu w świecie gier NFT, aby zarabiać pieniądze.

Czym jest Axie i jaką ma wartość na rynku?

Axie to istota, której użyjemy do rozwoju w grze, te stworzenia mają różne atrybuty, które sprawiają, że lepiej odgrywają rolę, niektóre do ataku, inne do obrony lub czołgu, tak jak w grach MOBA. Najbardziej wyraźną różnicą w Axie Infinity jest to, że każde z tych stworzeń jest powiązane z żetonem. Ten token ma wartość zdefiniowaną przez kryptowalutę Ethereum, dzięki której możemy kupić te Axie, aby wejść do gry.

Wszystkie osie mają inną wartość w zależności od posiadanych atrybutów i umiejętności, niektóre mogą kosztować 0,01 ETH (frakcja Ethereum), co może stanowić około 200 dolarów amerykańskich.

Ile rodzajów Osi jest w grze?

Uwzględnienie klasy Axie, którą zamierzamy kupić, wpływa bezpośrednio na nasz styl gry i wzrost, jaki możemy uzyskać w ramach ligi. Obecnie istnieje 9 klas Osi Z czego trzy z nich to specjalne klasy Axies, które nie zostały uwzględnione w tym poście, ponieważ mają one własne części ciała lub znane są również jako karty klas. Następnie wspomnimy o dziewięciu, które istnieją.

 • Zakład
 • Ptak
 • Bestia
 • Zmierzch
 • Błąd
 • Mech
 • Wodny
 • Gad
 • Świt

Istnieją również trzy rodzaje tajnych Osi, ale tutaj ujawniamy, czym one są i porozmawiamy o niektórych ich atrybutach, ponieważ te klasy są dość trudne do rozmnażaniaDzieje się tak, ponieważ wymagają one specyficznej mieszanki czystej krwi osi. Co więcej, nawet jeśli zdobędziesz te dwie wymagane klasy Axies, będziesz miał tylko 33% szans na zdobycie sekretnej klasy, gdy będziesz chciał przekroczyć swoje Axie. Trzy klasy, o których mówimy, to:

jakie są rodzaje osi

Świt: Tę klasę uzyskuje się przez skrzyżowanie a Rasowa siekiera gadów z czystorasową siekierą gadów. Jednym z ich najciekawszych atrybutów jest to, że mają 7,5% premii za klasę dla wszystkich tych roślin, które należą do grupy gadów i roślin.

Mech: Ten rodzaj Axie uzyskuje się przez skrzyżowanie a Rasowy Axie Bug i rasowa Axie Beast. Ta Axie ma również premię klasową od 7,5% dla kart Bug i Bestia.

Zmierzch: Jest to klasa, którą uzyskujemy, gdy przekroczymy a Wodna siekiera i gad, oba rasowe. W tym przypadku mają również premię klasową dla wszystkich kart roślin i gadów.

Jaka jest mechanika gry?

Zasadniczo Axie Infinity jest to turowa gra karciana Twoim jedynym celem będzie pokonanie trzech wrogich osi, przy jednoczesnym utrzymaniu przy życiu drużyny trzech osi. Wszystko to po dokładnym przestudiowaniu atrybutów każdego z twoich stworzeń i opracowaniu strategii zgodnie z umiejętnościami twoich stworzeń, aby wiedzieć, jak wykorzystać słabości wrogiej drużyny.

Tryb przygodowy

Tryb przygodowy lub znany również jako PVE Polega na chodzeniu po mapie, pokonując niektórych bossów, którzy są po drodze. Te zwycięstwa dadzą ci ilość SLP, która jest walutą używaną w grze, dopóki nie ukończysz 50 SLP, co jest maksimum, które możesz otrzymać w tym trybie.

W tym trybie ilość SLP, którą otrzymasz za każdy poziom, będzie losowa, jednak na wyższych poziomach nagroda w SLP również będzie wyższa. Dodatkowo powinieneś liczyć się z tym, że możesz otrzymywać tylko nagrody pierwszy raz grasz na poziomie, jeśli ponownie zagrasz na tym samym poziomie, nie będziesz już nagradzany, zawsze powinieneś szukać nowych poziomów do gry.

tryb przygodowy w axie

JCJ

Tryb PvP, znany również jako „Arena”, to tryb, w którym będziesz musiał zmierzyć się z innymi graczami poprzez swoją drużynę Axies, stosując dobrą strategię zgodną z umiejętnościami swojego zespołu. System nagrodzi cię zmienną ilością SLP w zależności od twojej oceny w grze, im wyższa twoja ocena, tym więcej punktów SLP otrzymasz za zwycięstwo na arenie.

Jaki Żeton reprezentuje wartość każdej Axie w grze?

W nieskończoności Axie używany jest Small Love Potion lub token SLP, jest to token ERC-20 (Ethereum Request for Comments), więc działa w sieci Ethereum. Ten żeton oprócz tego, że jest używany do nagradzania nas za zwycięstwa lub codzienne misje w grze, jest również używany do określenia wartości stworzenia Axie.

Rozumiejąc to, zrozumiemy, że każda Axie będzie miała wartość, która będzie zakotwiczona do ceny kryptowaluty Ethereum, więc wartość Axie może się zmieniać w zależności od zachowania wartości w chwili, gdy chcesz ją kupić lub sprzedać.

Ile energii mam dziennie według posiadanych przeze mnie osi?

Energia jest niezwykle ważna w grze, ponieważ bez tego nie będziemy w stanie zdobyć naszych nagród w SLP, przynajmniej w trybie areny. Jedynym sposobem na zdobycie nagród bez posiadania energii jest tryb przygodowy.

dobowa energia osi

Jednak również będziemy potrzebować energii, aby zdobyć doświadczenie W trybie przygodowym musisz więc wziąć pod uwagę, że twoja maksymalna energia będzie zależeć od ilości posiadanych Osi, więc ilość będzie następująca:

 • Jeśli masz między 3 a 9 osiami, system da Ci 20 energii a co 6 godzin będziesz mógł odzyskać 5 punktów energii.
 • Jeśli masz między 10 a 19 osiami ilość dostępnej energii wyniesie 40 a co 6 godzin odzyskasz 5 energii.
 • Kiedy masz więcej niż 20 osi, system daje Ci 60 punktów energii oraz odzyskiwanie 5 punktów energii co 6 godzin.

Musisz wziąć pod uwagę, że każdą bitwę toczysz w trybie przygodowym lub w trybie areny będzie cię to kosztować 1 punkt energii, więc musisz być strategiczny, aby zarządzać nim jak najlepiej, a możesz zdobyć nagrody za swoje zwycięstwa.

Czy mogę zacząć grać bez kapitału?

Aby rozpocząć przygodę w Axie Infinity, musisz zdobyć zespół Axies do trybu przygody lub areny, co oznacza, że ​​musisz zainwestować pieniądze, aby wejść do systemu. Jednak jednym z najbardziej praktycznych sposobów na wejście do gry bez konieczności inwestowania naszych pieniędzy jest: uzyskanie stypendium.

Za to, że jest dziś jedną z najpopularniejszych gier, Axie Infinity ma dużą społeczność graczy Zaprojektowali system stypendiów dla osób, które jakoś nie mogą samodzielnie zainwestować.

stypendia Axie Infinity

Pozwoli to tym, którzy chcą wejść, „wynająć” Axie innemu graczowi i dzięki temu zacząć zarabiać w SLP, zyski te zostaną podzielone, po uprzednim uzgodnieniu, między właścicielem Axie a osobą, która jest bawiąc się z nim. Więc jeśli nie masz kapitału i chcesz wejść do tej gry, możesz złożyć wniosek na oficjalnym kanale Axie Infinity w Discord, sekcja „Stypendia„i skontaktuj się z innymi graczami, aby się przedstawić i poprosić o informacje dotyczące procesu stypendialnego w tej wspaniałej grze.

Jeśli chcesz wejść do Axie Infinity, aby zarabiać pieniądze, nadszedł czas, społeczność się rozwija, a gra otrzymuje ciągłe ulepszenia, aby była stabilna i każda osoba może wyciągnąć z tego jak najwięcej do czasu i pieniędzy, które inwestują w tę platformę.