Skip to content

Porównanie Nowego Świata z innymi obecnymi grami MMO z otwartym światem

18 de październik de 2021

New World rozbrzmiewa od momentu premiery, odnosząc wielki sukces i na wiele sposobów entuzjastyczne recenzje społeczności MMORPG. Może słyszałeś o tym od znajomego, ale nadal nie wiesz, czy tak Ci mówią, w tym artykule udzielimy Ci trochę informacji na ten temat.

Co sprawia, że ​​MMO z otwartym światem jest tak udane?

New World to gra MMORPG, która od momentu premiery na różnych platformach, na których jest dostępna, odniosła wielki sukces, osiągając w pierwszych tygodniach dotarcie do 700 tysięcy użytkowników jednocześnie wchodzących na jej serwery, co uczyniło ją piątą najbardziej udaną grą na platformie Steam, przebijając z kolei szczyty aktywności takich gier jak „Valheim”.

Ta gra była prawdziwym zaskoczeniem dla graczy, ponieważ twórcy Amazon Games nie odnosili wielkich sukcesów w swoich dostawach, bez wątpienia premiera New World była wielkim sukcesem, z bardzo dobrymi recenzjami na Steam, pomimo tego, że wielu graczy musiało długo czekać na wejście do gry, ale dla wielu było warto. Faktem jest, że formuła, którą stworzyli dla tego MMO, była sekretem jej sukcesu wśród użytkowników, dzięki mechanice gry, wśród nich możemy zobaczyć:

Personalizacja postaci

Ten może nie jego największym atrybutem, ale mechanika dostosowywania postaci jest tym, co najpierw przyciąga gracza do każdej gry MMO lub RPG, decydowanie o klasie twojej postaci, możliwość modyfikowania jej wyglądu i umiejętności podczas gry, to niewątpliwie jedna z drobiazgów które uzależniają Nowy Świat. Możliwość modyfikowania swojej postaci tworzy rodzaj przywiązania, ponieważ wszystko, co z nim robisz, dostajesz z dużym wysiłkiem, a chęć kontynuowania tego sprawia, że ​​chcesz grać godzinami.

Ale mimo to ma swoje wady, możliwość modyfikacji jest nieco ograniczona, ponieważ nie ma wielu odmian pod względem wyglądu, co jeśli ma mechanikę nagradzania, która może dać ci określone części zbroi za każdą ukończoną misję, tam to różne stroje, które możesz próbować zebrać, aby użyć na swojej postaci.

personalizacja postaci

Unikalny system walki

To ma nowatorski system walki. Możliwość zmiany klasy i broni swojego gracza w miarę postępów jest idealna, ponieważ wielu graczy znudziło się klasyczną mechaniką, że jeśli wybierzesz klasę, będziesz musiał być tą klasą na zawsze, w Nowym Świat Możesz przejść od czołgu do uzdrowiciela, zmieniając broń i wyposażenie, oczywiście najlepiej jest wybrać klasę, z którą czujesz się najbardziej komfortowo i lepiej radzić sobie z umiejętnościami, które zdobywasz, gdy awansujesz.

Ponadto New World ma nową mechanikę walki i broń, z których możesz korzystać z dużą swobodą, ponieważ nie ma określonej choreografii ani specjalnych ruchów do ataku, ta gra opiera się na własne umiejętności i refleks graczaPoza tym będziesz mógł tworzyć własne strategie uwzględniające zdobyte umiejętności oraz słabości przeciwnika.

Może nie ma konkretnych klas, ale różnorodność broni sprawia, że ​​jest ciekawą grą, każda broń ma swoje własne pasywne i aktywne drzewka umiejętności, twoja postać może używać naprzemiennie dwóch broni, łatwo przełączać się między broniami podczas walki, to sprawia, że mieć dużo swobody w walce przeciwko wrogowi.

W zależności od posiadanej broni możesz mieć swoje unikalne zdolności, każda z nich ma dwa drzewka umiejętności, w których możesz wybierać pomiędzy 6 aktywnymi umiejętnościami do walki, a 30 pasywnymi, wybierz te, które są najbardziej odpowiednie do twojej walki styl .

Elementy PvP i PvE

Nowe słowo oferuje wspaniałe doświadczenie w walce, jego mechanika walki PvP i PvE wcale nie jest monotonna, podobnie jak w klasycznych grach MMO, została zaprojektowana, aby położyć nowy fundament pod tworzenie tego typu gier. Bitwy PvP i PvE mają kilka unikalnych elementów i cech, tutaj możesz zobaczyć niektóre z nich:

system walki w nowym świecie

Elementy PvP: W tym trybie walki mamy do wyboru trzy frakcje, z możliwością przełączania się między nimi po 120 dniach. Twórcy New Word starali się zwracać uwagę na każdy szczegół PvP, skupili się na trybie gry wojen terytorialnych, co sprawia, że ​​jest to dobre wyzwanie dla graczy i sprawia, że ​​musisz dobrze znać swoją postać i ulepszać ją, maksymalna do pokonania przeciwników.

Bardzo ważne jest, aby zobaczyć, że aby znaleźć drużynę, nie potrzebujesz wysokiej rangi, ale masz wiele sposobów na ewolucję swojej postaci.

Tryb PvP jest zaprojektowany, aby rzucić wyzwanie graczowiOd momentu opuszczenia bezpiecznych obszarów bardzo trudno będzie przetrwać i bardzo szybko znajdziesz graczy, którzy zmierzą się z tobą. Ponadto w tym trybie możesz szybko zwiększyć swoje doświadczenie, aby podnieść swoje umiejętności.

Elementy PvE: Tą drogą opiera się na bossach i lochach które pojawią się podczas eksploracji mapy. Jedną z rzeczy, które odróżniają New World od innych gier MMO, jest walka z wrogami i potworami AI, zamiast po prostu robić kombinacje, aby je ukończyć, jak w innych grach tej klasy, będziesz musiał wymyślić strategię, pamiętając ruchy ataku każdego wroga, aby w ten sposób z łatwością uniknąć i kontratakować

Kluczem do pokonania wrogów w Nowym Świecie jest wiedza, kiedy zaatakować, a kiedy się bronić, lub unikać i dystansować się od bossa lub wroga, który cię atakuje, wiedza, kiedy uderzyć, jest bardzo ważna, ale także jakich zdolności użyć w tym celu, staraj się starannie dobierać zdolności, które nosisz na swojej broni. Również na twojej mapie pojawią się „wydarzenia kooperacyjne”, aby walczyć z drużyną graczy przeciwko różnym wrogom, pojawiają się one losowo i mają być prawdziwym wyzwaniem z dobrymi nagrodami.

Porównanie z innymi grami wideo Open MMO

Nowy Świat, jak powiedzieliśmy wcześniej, położył nowe podwaliny pod tworzenie gier typu MMORPG, z nową mechaniką i innymi, które były już używane przez inne odsłony, ale nie na tym samym poziomie, co twórcy tej gry.

Oprócz wielu innych ważnych szczegółów, które sprawiają, że gra jest tak uzależniająca. New World zyskał sławę od czasu swojej premiery i rywalizował z wieloma grami MMO, ta odsłona od Amazon Games może być początkiem nowej generacji gier tego typu, porównując ją z takimi częściami jak:

nowy świat kontra wow

Nowy Świat kontra WoW

World of Warcraft od pierwszych odsłon był podstawą tworzenia gier typu MMO. Ta gra, która ma już wiele dostaw i rozszerzeń, została ulubiona gra wielu przez te wszystkie lata, ale z podstawowym problemem, wybierając klasę postaci, zawsze będziesz używał tej klasy, to znaczy, jeśli zdecydujesz się być czarownikiem, nigdy nie będziesz mógł spróbować doświadczenia bycia np. łucznikiem lub rycerz.

Twórcy New Word pomyśleli o tym problemie, w tej grze możesz zmieniać klasę swojej postaci tyle razy, ile chcesz, jeśli znudzi Ci się walka jak czołg, możesz zostać uzdrowicielem bez większego problemu.

Ponadto kolejną wielką różnicą między tymi dwiema grami byłaby ich mechanika walki, chociaż zarówno World of Warcraft, jak i New World opiera się na umiejętnościach odblokowywania Aby usprawnić walkę, New World daje ci wiele korzyści dzięki swojej elastyczności podczas ich używania. Kolejną rzeczą związaną z walką jest to, że w New World jest ona bardziej intuicyjna i nie będziesz potrzebować używania kombinacji ani specyficznej choreografii, aby pokonać wrogów.

nowy świat kontra utracona arka

Nowy Świat kontra Zagubiona ARK

W tym przypadku obie gry zostały opracowane przez Amazon GamesAle na zupełnie inne sposoby, pierwszą rzeczą jest to, że Last ARK został stworzony, aby przyciągnąć większą uwagę na rynku azjatyckim, więc projekt graficzny i pomysły na grę obierają zupełnie inne ścieżki.

Kolejną dużą różnicą między tymi dwoma MMO jest styl gry, w New World mamy perspektywę postaci bliższą pierwszej osobie, co sprawia, że ​​walka jest bardziej wciągająca i wymagająca, Z drugiej strony Last ARK korzysta z klasycznej perspektywy w tego typu grach, co bezpośrednio wpływa na wrażenia z walki i to nie jedyna różnica, istnieją setki powodów, dla których New World jest znacznie lepszy w porównaniu do tego.

czarna gra wideo pustyni

Nowy Świat kontra Czarna Pustynia

Teraz porównajmy to nowa gra z taką, która pobiła rekordy w ciągu 6 lat od jego uruchomienia. Black Desert to gra MMORPG z klasyczną orientacją w stylu World of Warcraft, pod względem mechaniki walki nadal ma przewagę nad New World, ponieważ daje możliwość bliższej interakcji w bitwach i zmusza cię używanie refleksu sprawia, że ​​staje się bardziej uzależniające.

Coś, co jeśli nie można zaprzeczyć, czy to doświadczenie dostosowywania jest znacznie większe na Czarnej Pustyni, gdyż posiada między innymi większą liczbę rodzajów broni, zbroi, umiejętności.

dołącz do naszego kanału telegram