Skip to content

Oprogramowanie SPSS: co to jest, jak działa i czego używa się, aby je właściwie wykorzystać?

23 de grudzień de 2021

Jest bardzo popularny wśród użytkowników Windows, ten statystyczny program komputerowy, jak bardzo, z udogodnieniami wykonać przechwytywanie i analizę różnych danych w celu tworzenia tabel graficznych nieco skomplikowany, w dodatku jest naprawdę wszechstronny dla firm zajmujących się badaniem rynku, ale jakie są zalety korzystania z SPSS? A jak działa technologia SPSS? Pozostań w tym artykule, aby dowiedzieć się trochę o oprogramowaniu SPSS

Co oznacza skrót SPSS i jaka jest jego historia?

Ta rewolucyjna platforma liczy się jako system oprogramowania statystycznego, który otrzymał tytuł „Pakiet statystyczny dla nauk społecznych”(Z angielskiego Statistical Package for Social Sciences) stamtąd pochodzi SPSS.

Stworzył ją jednak głównie Norman H. Nie wraz z C. Hadlai (Tex) Hull i Dale H. Bent, którzy byli twórcami tego wszechstronnego narzędzia pracy opartego na pomyśle, jak konwertować dane statystyczne na informacje niezbędne do podejmowania określonych decyzji. Osiągnęli jednak cel szybkiego promowania dużych ilości danych w naukach społecznych, które są pozyskiwane różnymi metodami badawczymi.

Na oficjalnej stronie IBM SPSS Statistics będzie wspierać początek Twojej biznes, badania, a nawet na polu akademickim, Nie tylko to, ale także przydatne jest przenoszenie danych do tworzenia analizy predykcyjnej, która jest dla Ciebie prosta dzięki użyciu różnych narzędzi analitycznych i programistów statystycznych krok po kroku.

Jakie są korzyści z używania SPSS?

Jeśli chcesz być uczestnikiem oprogramowania IBM SPSS ze swojego komputera i zacząć korzystać z tej statystycznej platformy obliczeniowej, możesz zoptymalizować i przyspieszyć swój komputer z systemem Windows 10 z lub bez programów i ułatwią korzystanie z oprogramowania IBM SPSS wygodniej.

Możesz zauważyć łatwość użytkowania, elastyczność i skalowalność dzięki SPSS, z możliwością zarządzania dużymi ilościami danych, z możliwością przeprowadzania analizy tekstu między innymi formatami, jest dostępny dla każdego użytkownika systemu Windows, który zechce ją przeprowadzić bez względu na poziom wiedzy, ponieważ realizuje projekty wszystkich rozmiary i poziomy złożoności są mile widzianym wsparciem dla organizacji w znajdowaniu nowych możliwości, poprawiając wydajność dochodzeń.

Skąd wziąć SPSS do swojego komputera?

Przed rozpoczęciem potrzebujesz konta e-mail i powinieneś wiedzieć, że jest to platforma, którą trzeba pobrać, nie jest to coś, co jest zainstalowane na twoim komputerze i nic innego nie jest ukryte, ale nie jest to coś tak skomplikowanego do zrobienia, to, czego wymaga, to wymagania, o które prosi SPSS do pobrania na komputer, na przykład:

 • Procesor 1,6 GHz.
 • 4 GB pamięci RAM.
 • Dysk twardy 4 GB.
 • Rozdzielczość 1024 × 768.

Upewnij się, że Twój komputer spełnia wymagania, ponieważ jeśli nie, jego instalacja na komputerze nie jest zalecana. Jednak po uwzględnieniu minimalnych wymagań SPSS należy wykonać następujące czynności:

logo ibm z ikoną spss

 1. Wykonaj aktualizację na komputerze, jeśli jest nieaktualny.
 2. Przejdź na oficjalną stronę SPSS.
 3. Na karcie kliknij duży niebieski przycisk „Wypróbuj SPSS Statistics za darmo”.
 4. Następną rzeczą, którą powinieneś zrobić, to załóż konto na platformie SPSS.
 5. Pojawi się formularz, który musisz wypełnić z odpowiedziami lub wspólnymi danymi, logując się do dowolnej aplikacji lub platformy, wpisując swoje konto e-mail, imię, nazwisko itp.
 6. Nie zapomnij, że hasło, które wpisujesz, musi mieć Minimum 8 znaków, wielkie litery, małe litery i cyfry.
 7. Po wpisaniu danych we wszystkich polach kliknij „Dalej”
 8. Będziesz się zastanawiać, czy studiujesz, czy nie i swój numer telefonu, wprowadź te informacje i kliknij „Dalej”.
 9. Wprowadzając swoje dane otrzymasz kod identyfikacyjny, który jest 7-cyfrowy kod, który otrzymałeś w swojej tacce e-mail, gdy go masz, skopiuj cyfry w polu, jeśli kod się nie pojawi, sprawdź folder spam.
 10. Teraz wskaż metodę, za pomocą której IBM ma kontaktować się z Tobą telefonicznie lub pocztą elektroniczną w celu informowania o produktach, ofertach itp.
 11. Na koniec kliknij „Utwórz konto”, aby zakończyć.

Jak działa technologia SPSS?

logo ibm spss

Działa jako szeroka biblioteka algorytmów uczenia maszynowego, która umożliwia analizę tekstu, rozszerzalność open source i integrację z big data, ułatwiając aplikacjom korzystanie z niej i jej realizację. Możesz też przeprowadzaj testy, aby dopasować swoje dane podczas gdy SPSS przedstawia ukryte wzorce i modele w danych poprzez niższy lub wyższy poziom hipotez.

Charakterystyczne cechy innych narzędzi

W opracowaniu niektórych prac lub wykonywanej przez Ciebie matrycy danych będziesz mógł znaleźć przydatne do tego opcje lub narzędzia, takie jak właściwości umożliwiające identyfikację nazwy, typu, szerokości, miejsc dziesiętnych, wartości etykiet, brakujących wartości, kolumn, wyrównania, a nawet miary, SPSS może również pomóc w opracowaniu podstawowych pojęć, takich jak:

 • Wypełnij dane w macierzy (widok danych).
 • Przechwytuj dane bezpośrednio z SPSS.
 • Importuj dane z Excela.
 • Analiza statystyczna.
 • Opisowe statystyki.
 • Tabele częstotliwości.
 • Grafika słupkowa.
 • Obliczenia niezawodności.
 • Korelacja.
 • Jednokierunkowa analiza wariancji.
 • Edycja wyników (w widoku o tej samej nazwie) i ich eksport
 • Zarządzaj danymi i zmiennymi.
 • Segmentuj swoje pliki.
 • Oblicz zmienne.
 • Przekoduj.

dołącz do naszego kanału telegram