Skip to content

Napraw Smart TV pozostaje na logo po włączeniu zasilania

10 de lipiec de 2021

W ciągu ostatnich 10 lat widzieliśmy, że technologia poczyniła postępy po postępach, coś, co miało wpływ na światową populację, to aktualizacja telewizorów, w których modele są Smart TV, będąc dziś najbardziej znanym. A to dlatego, że te komputery są produkowane z systemem operacyjnym, który pozwala im funkcjonować nawet jako Android lub dowolny własny system operacyjny.

Oczywiście, jak można sobie wyobrazić w każdym innym zespole, Usterki telewizorów Smart TV są normalne lub powszechne i problemy z pracą. Dlatego w tym artykule omówimy kilka typowych problemów, takich jak utkniecie z logo na ekranie, między innymi awariami; i co możesz zrobić, aby je naprawić.

Powody, dla których logo na moim telewizorze Smart TV pozostaje zamrożone

Czasami awaria jest chwilowa i faktycznie ponowne uruchomienie pomaga wyeliminować problem. Z pewnością powyższe jest najczęstsze, więc nie powinieneś wpadać w panikę, jeśli ten problem wystąpi.

Z drugiej strony przyczyną problemu może być nieudana aktualizacja oprogramowania. Innymi słowy, tak Zaktualizowałeś oprogramowanie układowe w niewłaściwy sposób, telewizor może się nie uruchomić. Niestety niejednokrotnie wymaga to wsparcia technicznego w załatwieniu sprawy.

Wreszcie inną przyczyną, dla której telewizor pozostaje w logo lub zawieszony, jest fizyczne uszkodzenie, które powoduje problem. Ten problem jest rzadki, ale jeśli uważasz, że to jest przyczyną, najlepiej: skorzystaj z gwarancji Smart TV lub udaj się do wyspecjalizowanego technika.

Co mam zrobić, gdy mój telewizor nie wychodzi poza logo

Ponieważ te telewizory są teraz produkowane z systemem operacyjnym, takim jak te używane w telefonach, w których można nawet pobierać aplikacje ze Sklepu Play, wiele razy system operacyjny może ulec awarii i spraw, aby telewizor się nie uruchamiał.

Dokładniej, ten problem, że logo pojawia się na ekranie i nie wychodzi stamtąd, jest spowodowany problemem z aktualizacją oprogramowania.

Rozwiązanie tych problemów będzie zależeć od tego, czy to urządzenie ma Androida, a także od marki lub modelu telewizora Smart TV, ponieważ różnią się one w zależności od producenta. Więc, najlepiej rzucić okiem na instrukcję który przyniósł sprzęt, kiedy go kupiłeś, gdzie znajdziesz rozwiązanie problemu z Androidem.

W przypadku, gdy Twój Smart TV nie ma systemu operacyjnego Android, pozostałe modele mają mały przycisk resetowania w plecy. Aby dotknąć przycisku, który jest podobny do tych, które przynoszą modemy internetowe, musisz zrobić coś cienkiego przez 30 sekund przy włączonym ekranie i ponownie uruchomić.

Może się jednak zdarzyć, że Twój model Smart TV nie ma przycisku do ponownego uruchomienia sprzętu. Więc będziemy musieli użyć pilota. Aby to zrobić, wystarczy nacisnąć przycisk Menu przez około 20 sekund, aby można go było ponownie uruchomić; Jeśli poprosi Cię o hasło, najbezpieczniejsze jest to 0000.

Jeśli żadne z tych rozwiązań nie działa, najprawdopodobniej jest to większe uszkodzenie, w takich przypadkach najlepiej udać się do serwisu technicznego. Z drugiej strony nie są to jedyne problemy, które mogą pojawić się na Twoim Smart TV i to and manifest na ekranie.

Jak wejść w tryb odzyskiwania Android Smart TV?

Różni się to w zależności od producenta, ale jeśli nie możesz znaleźć informacji na ten temat, możesz spróbować naciskając jednocześnie przyciski „OK” i „Wstecz” pogoda gdy urządzenie się włącza. W rzeczywistości zaleca się odłączenie telewizora Smart TV i przytrzymanie obu przycisków przed ponownym podłączeniem.

smart tv pozostaje na logo

Jeśli Smart TV ma problemy, możesz wypróbować tę metodę. Poruszaj się między opcjami i aktywuj tę, która Twoim zdaniem rozwiąże problem. Zwykle opcja jest zalecana Usuń dane / przywróć ustawienia fabryczne, co przywróci urządzenie do domyślnych opcji. Oczywiście należy zachować ostrożność przy wprowadzaniu jakichkolwiek zmian.

Co zrobić, jeśli po włączeniu telewizora Smart TV pojawia się czarny ekran?

Pierwszą rzeczą, którą możesz spróbować, jest przejście do trybu odzyskiwania, w tym celu kieruj się tym, co powiedzieliśmy wcześniej. Tam możesz powrót do ustawień fabrycznych Smart TV, co może pomóc, gdy pozostaniesz na logo lub gdy ekran jest czarny.

W każdym razie, jeśli nie możesz zrobić powyższego i nic nie działa, najlepiej skorzystać z gwarancji. Jeśli masz już wygasłą gwarancję, udaj się do wyspecjalizowanego technika lub bezpośrednio do firmy produkcyjnej, która wskaże Ci drogę dalej.

Jakie są inne typowe problemy z telewizorami Smart TV?

Jednym z głównych problemów, które pojawiają się niezależnie od marki czy modelu, jest to, że chociaż wiemy, że telewizor jest włączony, nie widzimy obrazu. Ogólnie rozwiązanie tego problemu jest dość proste, sprawdź na pilocie, czy Smart jest na właściwym wejściu na input opcja „TV/WIDEO”.

Innym bardzo częstym problemem jest to, że nasz Smart TV nie wykrywaj sieci Wi-Fi, ale dzieje się tak przez kilka pierwszych sekund po włączeniu telewizora. Tak więc, gdy się włączy, poczekaj kilka minut, aż się połączy, jeśli nadal nie jest podłączony, podłącz kabel Ethernet bezpośrednio do wejścia Smarta.

osoba korzystająca ze smart tv

Z drugiej strony wielokrotnie pojawia się problem podobny do tego, który wyjaśniliśmy na początku, że ekran pozostaje zablokowany, ale tak jest podczas włączania. W takim przypadku zdarza się, że Ekran zawiesza się gdy telewizor jest włączony i kończy się wyłączaniem, i może to być ciągły problem.

Aby szybko rozwiązać ten problem, możesz staraj się chronić telewizor przed przegrzaniem, z powodu nadmiernego użytkowania lub bardzo wysokich temperatur w pomieszczeniu, w którym znajduje się Smart TV. Możesz więc rozwiązać ten problem, umieszczając wentylator, który pomaga schłodzić system telewizora lub pozwól mu odpocząć przez chwilę.