Skip to content

Minecraft nie odpowiada lub nie działa – ostateczne rozwiązanie (przykład)

29 de styczeń de 2021

Kiedy Minecraft nie odpowiada lub nie działa, możliwe, że wystąpił problem związany z posiadaniem nieaktualnych sterowników na komputerze lub po uruchomieniu nieaktualnej wersji gry wideo na Androida. Zalecamy przeczytanie tego artykułu, dzięki któremu się nauczysz Minecraft nie odpowiada lub nie działa – ostateczne rozwiązanie

Co to jest Minecraft?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czym jest Minecraft? Minecraft to gra wideo skupiona na budowie i „otwarty świat”. Aplikacja jest dostępna na platformy Windows, Android, PlayStation i inne.

Minecraft cieszy się dużą popularnością ze względu na istotę gry. Oprócz przedstawiania grafiki w pikselach, można uruchomić tę grę na prawie każdym komputerze bez wysokich wymagań wydajnościowych.

Dalej, świat Minecraft jest nieskończony i dynamicznyInnymi słowy, interfejs nie ma granic ani krawędzi i żadne dwa światy nigdy nie są takie same.

Funkcje Minecrafta

Minecraft pozwala graczom podróżować po światach w trybie „Twórczy” lub w „przetrwaniu” i odkryć różne elementy, które składają się na kontekst, takie jak zwierzęta, społeczności ludzi i zjawiska naturalne. Prawie wszystkie obiekty mają kształt sześcianu i można je modyfikować w zależności od dostępnych zasobów.

Podczas podróży, gracze mogą zbierać materiały, aby rozwijać się w światach. Dzięki tym materiałom można budować i ulepszać obiekty. Za każdym razem, gdy gracz rozpoczyna nową grę, znajduje się w nowym świecie, który jest zupełnie inny niż poprzedni.

Minecraft nie odpowiada lub nie działa – ostateczne rozwiązanie

Jeśli właśnie pobrałeś i zainstalowałeś Minecrafta na Androida lub iOS, ale gra nie odpowiada lub nie działa, jest to możliwe są pewne wady dotyczące wniosku. Z tego powodu ważne jest, aby znać przyczyny, które powodują ten problem, aby skutecznie go naprawić poprzez procedurę, którą wyjaśnimy poniżej.

Powody, dla których Minecraft nie odpowiada lub nie działa

Jednym z powodów, dla których Minecraft nie otwiera się, nie reaguje lub nie działa, jest za pomocą nieaktualnej aplikacji. Ponadto pamięć podręczna gry może nie działać lub w danych Minecrafta występuje błąd.

Zaktualizuj sterowniki

Jeśli zainstalowałeś Minecrafta na swoim komputerze, gra może nie działać lub nie odpowiadać z powodu rozszerzenia z nieaktualnymi sterownikami. Aby usunąć tę usterkę, należy zaktualizować sterowniki karty graficznej za pośrednictwem witryny internetowej producenta. Możesz także przejść do „Ustawień” systemu Windows iw sekcji „Urządzenia” wybrać „Menedżer urządzeń”.

Kliknij prawym przyciskiem myszy „Karty graficzne” i kliknij „Właściwości”. Poszukaj opcji „Aktualizuj sterownik” w „Sterowniku” i poczekaj, aż system wyszuka i pobierze najnowszą wersję odpowiadającą urządzeniu wideo.

Zaktualizuj grę

Jeśli nie zaktualizowałeś gry na swoim urządzeniu z Androidem, Zaleca się przejście do Google Play i pobranie najnowszej wersji gry Minecraft. Aby to osiągnąć, wejdź do sklepu Google Play i naciśnij przycisk w lewym górnym rogu. Tam znajdź opcję „Aktualizacje”.

Jeśli istnieje nowsza wersja gry Minecraft niż ta, którą masz na swoim urządzeniu, pojawi się dostępna aplikacja. Jeśli w tej sekcji nie znaleziono aktualizacji, przeczytaj następny krok.

Minecraft Nie jest dobry

Wyczyść pamięć podręczną aplikacji Minecraft

Często występują Problemy z pamięcią podręczną aplikacji Minecraft które uniemożliwiają jego działanie. Aby rozwiązać ten typ awarii, musisz przejść do ustawień Androida. Następnie kliknij „Aplikacje” i aktywuj filtr dla włączonych i wyłączonych aplikacji.

Znajdź aplikację Minecraft i kliknij ją. Na nowym ekranie wybierz opcję „Pamięć”. Następnie naciśnij przycisk „Wyczyść pamięć podręczną”. Sprawdź, czy błąd nadal występuje. Jeśli Minecraft nadal nie odpowiada lub nie działa, przeczytaj następny krok.

Jeśli Minecraft nie odpowiada lub nie działa, usuń dane gry wideo

Możliwe, że wystąpił błąd w jednym z danych Minecrafta związanych z plikiem informacje o tej aplikacji i kontach. Aby rozwiązać ten problem, przejdź do „Ustawień” na swoim urządzeniu z Androidem i znajdź aplikację „Minecraft” w „Aplikacje”.

Następnie wybierz opcję „Pamięć” i naciśnij przycisk. „Usunąć dane”. Zobaczysz komunikat potwierdzający, w którym musisz nacisnąć przycisk „Akceptuj”. W ten sposób rozwiążesz problem, gdy aplikacja Minecraft nie odpowiada lub nie działa.