Skip to content

Konwertuj logo 2D na 3D za pomocą programu After Effects | Projektowanie bardzo proste [ Tutorial ]

23 de lipiec de 2021

Jak wiemy, innowacje technologiczne i internet na całym świecie są nie do powstrzymania i znaczące, jeśli chodzi o platformy internetowe i wszelkiego rodzaju narzędzia, które zapewniają większy komfort i wydajność w momencie dokonywania jakichkolwiek edycji, publikacji i oczywiście interakcji między samymi użytkownikami.

W tym przypadku polegamy głównie na platformach, które mają zaawansowane możliwości edycji, tym samym poprawiając jakość naszych projektów w momencie publikacji, tego typu narzędzia mają na celu zapewnienie pracodawcy całkowicie czystej i profesjonalnej estetyki, deweloperzy utknęli z tym wyraźny efekt tego, co jest celem wysokiej jakości.

Adobe After Effects Co to jest i jak działa?

Jest to narzędzie wyprodukowane przez firmę Adobe, które skupia się przede wszystkim na tworzenie ruchomych obrazów, logotypy, animacje tekstu, także animacje kreskówkowe i oczywiście efekty wizualne.

Został opracowany, aby usprawnić i ułatwić edycję naszych projektów, warto wspomnieć, że After Effects jest uważany za najlepszy edytor, będąc tak Jest najczęściej używany przez producentów w filmach uznane za efekty specjalne.

Wśród jego głównych funkcji, a jedną z najważniejszych jest to, że możemy rozważyć edycję tekstów, dawanie im kreatywnych animacji, publikowanie w naszych sieciach społecznościowych lub na dowolnej innej stronie internetowej, warto to wiedzieć, aby wiedzieć i uzyskaj wszystkie funkcje, które zawiera After Effects, musimy mieć abonament w narzędziu, a tym samym móc cieszyć się tym, co oferuje nam ta aplikacja.

Na początku nauka obsługi takiego programu może być trudna lub skomplikowana, ale z czasem możemy dogłębnie przestudiować wszystkie jego funkcje i mieszane funkcje kreatywne, które zapewnia, niestandardowa animacja do filmów, obrazy, w zabawny i natychmiastowy sposób, dlatego to narzędzie jest jednym z najlepszych w swojej dziedzinie.

Co mogę zrobić z After Effects?

Możemy stworzyć kompozycję z konkretnych animacji, obrazów, tekstów i filmów, jest to używane przesuwanie każdej z warstw aby móc je przekształcać w pracy.

W tym samym czasie, After Effects zapewnia nam wiele rodzajów efektów wizualnych, co pozwala nam tworzyć własne filmy krótkometrażowe, ożywiać nasze ulubione postacie i wiele więcej, więc jeśli nigdy nie korzystałeś z After Effects, to jest Twoja szansa.

xxxx Możesz więc animować dowolny rysunek lub obraz, aby tworzyć projekty bez względu na powód. Dlatego jest bardzo służy do projektowania filmów animowanych.

W zasadzie After Effects jest używany do tworzyć animacje w niepowtarzalny i oryginalny sposób dzięki prostym narzędziom, których nauka obsługi nie wymaga dużego wysiłku. Możesz więc animować dowolny rysunek lub obraz, aby móc tworzyć projekty bez względu na powód. Z tego powodu jest to szeroko stosowana aplikacja do projektowania filmów animowanych.

Jak zrobić logo w Adobe After Effects?

Najpierw jesteśmy w Adobe After Effects, opracowujemy innowacyjną kompozycję za pomocą klawiszy Ctrl + N.

Następnie nazwij tę kompozycję, gdzie opracujesz logo.

Następnie wybieramy narzędzie logo i przy jego tworzeniu ponownie klikamy Ctrl + N, aby utworzyć drugą kompozycję w edytorze i to wszystko.

Naucz się tworzyć logo 2D do samouczka 3D

To bardzo proste, pierwsze co musimy zrobić to wchodzimy do głównego menu After Efeccs, wybieramy nasze logo, które robiliśmy już wcześniej w 2D, ale tak aby działa w 3D musimy umieścić go w ” krzywych ”’dla nich przechodzimy do opcji u góry ekranu’ 'wpisz’ 'i wybieramy’ 'utwórz schematy’, następnie klikamy na ”zapisz krzywe”.

Następnie przechodzimy do opcji „po” i” tworzymy nową kompozycję, umieszczamy nazwę jaką chcemy i czas i oczywiście ” HD ”, tam tworzymy warstwy, z częściami logo, to jest dla rzeczy, które chcemy być niezależni, wybieramy to i jesteśmy zamierzamy „tworzyć bryły” i tak dalej z innymi częściami.

animacja po efektach

Po rozdzieleniu warstw zamierzamy zaimportować nasz plik, a następnie wybieramy pierwszą warstwę i wciskamy „ctrl+c” i kopiujemy ją i wklejamy w naszej solidnej warstwie, wykonujemy tę samą procedurę ze wszystkimi elementami logo, które wcześniej rozdzieliliśmy.

Następnie tworzymy nową „bryłę”, która będzie już naszym logo 3D, szukamy w opcje efektów „element wideo” i dodajemy go, wybieramy „warstwy” i dodajemy je do każdego z kawałków.

Następnie dociskamy warstwę i nadajemy jej „ustawienie sceny”, a pojawi się część logo, prawie mamy nasze logo 3D, możemy zmieniać kolory według własnych upodobań, korzystając z opcji „skosy”.

Klikamy ” ok ” i możemy wizualizować nasze logo 3D już gotowe, wybieramy część rotacji według naszych upodobań, a na koniec zapisujemy ją i nasz projekt jest gotowy.

Utwórz animowany obraz 3D za pomocą programu After Effects

Stworzyć Animowany obraz 3D Za pomocą programu After Effect musisz najpierw umieścić słowo „Exposure” w przeglądarce „Prescts”. Następnie przesuń slajd, który spowoduje logo tabeli kompozycji, aw sekcji „Szkic projektu” pojawi się menu, w którym możesz wprowadzić ustawienia niestandardowe. Następnie przechodzimy do kontroli warstw, wybieramy logo i klawiszami „Ctrl+D” należy zwiększyć warstwę 19 razy. Gdy ten krok jest gotowy, przejdź do menu i w „Warstwa” kliknij „Nec”, wybierając słowo „Kamera” naciśnij żądaną konfigurację.

W znakach na dole menu możesz wybrać opcję „Kamera”, wystarczy przytrzymać orbitę, gdy już ją masz, przeciągnij ją nad logo w celowniku (które chcesz mieć ruchy) do osiągnięcia animuj swój obraz.po efektach komputer niebieski

Jak animować swoje logo z 2D na 3D?

Aby ożywić swoje logo 2D w stylu 3D, zacznij od wejścia do menu Aftter Effect, a następnie naciśnij Logo 2D i umieść go w opcji „Curve”, aby działał w 3D.

Aby kontynuować, przejdź do „Typ” i wybierz opcję „Utwórz wyjścia”, następną rzeczą jest kliknięcie „Zapisz krzywe”, stamtąd wchodzimy do menu i wybieramy „Warstwa”, kliknij „Nowy”, wybierz „Aparat” i umieść figurkę, która nam się podoba.

Aby nadać animację logo, użyj menu iw „Camere” będziesz wciskał orbitę w tym samym czasie co warstwę na logo i to wszystko!

Poznaj Adobe After Effects CC, aby animować postacie

Ten program był bardzo pomocny w tworzeniu efekty ruchu od małego obrazu do bardzo dużego, czyli projekcji 2D i 3D, dzięki czemu może animować postaci.

Aby rozpocząć animację tych postaci, musisz wykonać następujące kroki:

  1. Zaczyna się od rozbicia każdej części ciało, które chcesz animować, skorzystaj z ilustratora i przytnij każdą do pożądanej wielkości postaci, należy zauważyć, że każda część musi być zebrana w osobnych warstwach.
  2. Przenieś warstwy w After Effects i ułóż je poprawnie.
  3. Wybierz narzędzie o nazwie „Punkt zakotwiczenia” i przenieś je do After Effects, przenosząc środkową część kończyn do górnej części nóg, aby służyło jako ruchy dające stawy.
  4. Teraz powtórz to z każdą warstwą, obróć nogi osobno i w każdej z warstw klikając na „R” możesz wskazać obrót, następnie naciśnij stoper i uformuj ramkę, obracaj każdą nogą aż do osiągnięcia naturalnej pozycji chodzenia.
  5. Dla niego ruch twarzy i podkreślenie tego samego wyrazu, należy wpisać kod w każdej części znajdującej się w „Zaworze”.
  6. Wreszcie, dzięki tym krokom twoje postacie zostaną wyrównane.

animacja po efektach

After Effects czy Adobe Premier Co jest lepsze?

Między After Effects a Adobe Premier you polecamy pierwszy, ponieważ zawiera wszystkie efekty, których szukamy dla najlepszej i efektywnej produkcji animacji.

Aby tworzyć filmy, edytuj je i rozszerzaj efekty; powinieneś zawsze używać After Effects, ponieważ jest to po prostu kombinacja obu.

Każda z tych aplikacji ma wiele podobnych funkcji, ale After Effects przewyższa Adobe Premier pod względem obsługi. W Adobe Premier nie jest możliwe tworzenie animacji obrazu, podczas gdy w programie After Effects używa niezbędnych wtyczek, jedną z tych wtyczek jest „Riggin”, który świetnie nadaje się do artykulacji rysunku za pomocą „Photoshop” i „ Parallax” za pomoc w ruchu obrazu, który zapewnia. Zdecydowanie dzięki After Effect będziesz mógł animować imponujące filmy.

Jak wykorzystać program Blender do modelowania 3D?

Aby z niego skorzystać, zaczniemy go pobierać, wybieramy wersję, która pasuje do naszego systemu operacyjnego, czy to „Windows”, „Mac lub Linux” ze strony Blendera.

Najpierw wybierz obraz do modelowania w 3D, pochodzenie, skala, materiały są dopasowywane, a następnie model jest eksportowany do „Unity”. Ponadto wszystko to jest konfigurowane, dopóki nie zostanie osiągnięty wynik, który ma być użyty. Następną rzeczą jest dodanie obrazu referencyjnego w Blenderze, wciskamy „1” na klawiaturze numerycznej, aby umieścić przedni widok i naciskamy „Shift”, ładujemy obraz referencyjny, w tym celu ważne jest, aby umieścić widok w trybie frontalnym, ponieważ w przeciwnym razie obraz może wyglądać na zorientowany w dziwnym kierunku.

Aby kontynuować, przechodzimy do zakładki „Obraz”, aktywujemy narzędzie „Alfa”, będziesz musiał nieco obniżyć transfer, aby przejrzeć obraz. Wciskamy literę „G”, aby przesunąć ją w przestrzeni, a następnie wciskamy „Z”, aby ograniczyć oś ruchu w kierunku pionowym.

To powiedziawszy, jedna z dwóch stron elementu musi być traktowana jako odniesienie, aby utworzyć model, wciskamy „Shift” i dodajemy cylinder, w tej zakładce należy wybrać liczbę wierzchołków zgodnie z potrzebną precyzją. Aby to zrobić, naciskamy literę „Z” i aktywowany jest „Tryb Wifen”, który służy do przeglądania modelu. Wspina się z literą „S” i wchodzimy na „Tryb edycji”, wybieramy wierzchołki za pomocą „Alt” i klikając na „Krawędź” wizualizujemy wszystkie połączone wierzchołki obrazu, przechodzimy do zakładki „Pozycja”, globalne współrzędne są aktywowane i aktywowany jest komponent „Z” pozycji . Następnie zapisywane jest „0”, aby wszystkie wierzchołki miały zerową wysokość. Wybierz również wierzchołki powyżej i naciśnij klawisz „G”, kierunek w „Z” jest ograniczony i są skalowane.

W rzeczywistości, z literą „E” powstaje przeszkoda przez umieszczenie wierzchołków. Następnie utwórz więcej przeszkód i znajdź główny kształt modelu. Zaczynasz dodawać szczegóły za pomocą kontrolki „R” i tworzysz tak zwane Gelux, czyli nowe podpodziały w geometrii.

logo laptopa po efektach

Możesz również nacisnąć literę „E”, aby uzyskać większą precyzję w geometrii obrazu, dodawane są „pętle” tam, gdzie potrzebne są nowe szczegóły, pętla jest zaznaczona i naciskamy literę „G”, wraz z nią pętla może poruszać się w przestrzeni, ale jeśli litera „G” zostanie ponownie dotknięta, pętla się przesunie zgodnie z geometrią.

Zaczynamy pracować z wewnętrzną częścią obrazu i przechodzimy do trybu „Edycja”, klikamy prawym przyciskiem myszy na model i umieszczamy „Shift Mut”, aby wygładzić twarze i stworzyć wnętrze obrazu, Naciskamy literę „E”, aby utworzyć nową przeszkodę, ale klikamy prawym przyciskiem myszy, aby ta przeszkoda pozostała w tym samym miejscu, naciskamy literę „S”, a następnie zmniejszamy rozmiar w zależności od grubości, jaką chcemy, aby miała.

Przechodzimy do widoku z przodu i ustawiamy tryb „Wifen”, aby utworzyć nową przeszkodę na obrazie i dopasować pomiary. Wszystkie parametry, takie jak pochodzenie, materiały i rozmiar, są regulowane w „Blenderze”, odbywa się to w trybie „Edycja”. Na koniec pomiary są określone i wszystkie przekształcenia są stosowane do wag za pomocą „Ctrl + A”, model 3D jest przenoszony do folderu ExcelNastępnie jest umieszczany na scenie, klikasz prawym przyciskiem myszy, aby wyodrębnić z prefabrykatu, wybierasz folder i zapisujesz dokument pod nazwą, którą lubisz.