Skip to content

Jak kluczować kolorem moje zdjęcia i filmy za pomocą Adobe After Effects?

9 de luty de 2022

W dzisiejszym świecie mamy do czynienia z różnorodnością opcji, które zapewniają nam lepsze wrażenia każdego dnia. Świat kina przez lata znalazł sposoby na tworzenie narzędzia, które przyciągają uwagę ludzi które konsumują ich branże. Jednym z najważniejszych jest tworzenie narzędzi takich jak efekt Chromakey czy green screen do efektów specjalnych w filmach.

Nie jest to efekt, który można wykorzystać tylko w kinie i dlatego dzięki temu artykułowi poznamy sposoby i każdy z kroków, aby dowiedzieć się jak zrobić Chroma Key na moich zdjęciach i w moich filmach za pośrednictwem aplikacji Adobe After Effects.

Jakich narzędzi lub efektów należy użyć do Chroma key w Adobe After Effects?

Istnieje różnorodność narzędzia, które można wykorzystać w aplikacji Adobe After Effects, aby zrealizować opcję Chroma Key lub zielonego ekranu. Przede wszystkim przed rozpoczęciem jakiegokolwiek kroku ważne jest, aby pobrać Adobe After Effects za pośrednictwem jego głównej platformy, aby działał całkowicie poprawnie.

Zielona lub niebieska tkanina na zamówienie

Należy zauważyć, że efekt uzyskuje się za pomocą zielonej tkaniny. Możesz jednak usunąć zielone tło lub Chroma Key i ustawić dla niego specjalne niebieskie tło. Biorąc to pod uwagę, konieczne jest podjęcie niezbędnych środków, aby: użyj go na naszym zdjęciu lub filmie.

Środki, które wybierzesz, przypadną Ci do gustu. Należy pamiętać, że jeśli jest to zdjęcie całego ciała, najlepiej, aby obejmowało każdą z przestrzeni, które aparat może uchwycić. To samo dzieje się, jeśli jest to wideo, płótno musi obejmować każdą z przestrzeni, które zostaną nagrane i które będą chciały być edytowane Chromakey w Adobe After Effects.

dodanie odpowiednich efektów do chroma key

Stosowanie efektu Keylight

aplikacja Adobe After Effects do edycji, ma jednego z nim narzędzie o nazwie „Keylight” za jego pomocą można dodać kilka efektów, które idą w parze z oświetleniem, jakością i głębią, jaka zostanie nadana efektowi dodanemu za pomocą Chromakey.

Ta opcja jest bardzo ważna, ponieważ stworzy życie, głębię i wszelkie niezbędne poprawki do efektu, aby wyglądał realistycznie. Podobnie należy wspomnieć, że to jest to łatwa w użyciu opcjaze świetnymi formami dystrybucji i organizacji rzeczywistych efektów.

W tym klucz do czyszczenia

Inna opcja i której działa jako wtyczka dla tych wymienionych powyżej jest to narzędzie Key Cleaner. Ta opcja gwarantuje użytkownikowi, który używa go w ramach edycji zdjęć lub wideo Chroma, możliwość stworzenia bardziej precyzyjnego efektu na obrazie.

Ta opcja jest bezpośrednią wtyczką do narzędzia Keylight w programie Adobe After Effects. Modyfikacje, które wprowadza ta opcja, pomagać w przepływie prac manualnych. Jest to całkowicie bezpośredni efekt czyszczenia i regulacji. Idealnym rozwiązaniem jest wykonanie pełnej edycji z każdym ze szczegółów, dlatego lepiej jest użyć tych opcji After Effects, aby osiągnąć pożądany rezultat.

Dlaczego nie możesz zrobić efektu Chroma Key w Adobe After Effects i co robić?

Jeśli pobrałeś aplikację i jeszcze nie możesz stworzyć efektu Chroma Key Dzięki opcjom, które oferuje platforma, nie martw się, ponieważ możesz zrobić dobre badanie Chroma Key w domu i uzyskać wspaniałe wyniki, które można edytować, aby uzyskać żądane montaże, za pomocą efektów aplikacji Adobe After.

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę zieloną tkaninę do zastosowania w gabinecie domowym. Ta zielona tkanina musi być bardzo dobrej jakości i nie może mieć zmarszczek w momencie fotografowania lub nagrywania dla realizacji efektu. Po zainstalowaniu studia z zieloną tkaninąktóry będzie działał dla nas jako efekt Chroma Key, po prostu przejdziemy do utworzenia sekcji zdjęć i filmów, które będą edytowane, gdy będą gotowe.

dodaj żądane efekty za pomocą klawisza chrominancji

Do edycji jest już nieco prostsze, możesz wykonywać przy użyciu Adobe After Effects z opcjami i narzędziami do edycji animacji, które zawiera. A jeśli to się nie uda, jeśli nie działa na twoim urządzeniu, możesz pobrać inne aplikacje innych firm, które pomagają w edycji, aby uzyskać najlepszą scenę z Chromakey zainstalowanym w domu.