Skip to content

Jak tworzyć lub tworzyć tekstowe i metalowe logo w After Effects – samouczek krok po kroku

15 de kwiecień de 2021

W jaki sposób tworzyć teksty z efektem metalicznym? Czy mogę tworzyć metalowe logo w After Effects? Czego potrzebuję, aby zastosować efekt metaliczny do moich logo i tekstów za pomocą After Effects?

Edytor After Effects Jest pozycjonowany jako jeden z najlepszych, jeśli chodzi o tworzenie produkcji wideo i animacji, dzięki After Effects każdy może edytować zdjęcia jak profesjonalista.

Tworzyć metalowe teksty i logo w programie After Effects Jest to niezwykle proste, ten rodzaj tekstu pozwoli ci opracować wprowadzenie lub zakończenie do twoich filmów, tak samo jak w Adobe After Effects możesz edytować intro lub edytowalny szablon.

Jeśli nie wiesz, jak opracowywać, tworzyć lub tworzyć teksty i logo z efektem metalicznym w edytorze After Effects dzisiaj w miracomosehace Uczymy Cię krok po kroku.

Jak tworzyć lub tworzyć metalowe teksty i logo w After Effects?

Twórz lub twórz metaliczne teksty i logo w After Effects jest to dość łatwe i szybkie do zrobieniaW tym celu wystarczy wejść do edytora After Effects i utworzyć nową kompozycję za pomocą klawiszy Ctrl + N, a następnie wystarczy nazwać kompozycję, w której zaprojektujesz tekst lub logo z efektem metalicznym.

Następnie musisz kliknąć narzędzie tekstowe i wprowadź treść lub tekst do którego chcesz dodać metaliczny efekt. Po utworzeniu tekstu musisz ponownie nacisnąć Ctrl + N, aby utworzyć drugą kompozycję w edytorze After Effects.

Dodatkowo, aby stworzyć metaliczny efekt musisz pobrać obraz z metalicznym odbiciem, ten typ obrazu można pobrać z Internetu bezpłatnie. Na pobranym obrazie trzeba będzie zastosować efekt, zaleca się „Mozaika w ruchu”.

W ustawieniach znajdujących się po lewej stronie ekranu należy ustawić szerokość na 500 i aktywować opcję aby odbijać krawędzie, będzie to odzwierciedlać wszystkie płytki.

Więc musisz kliknij przycisk „P” aby odsłonić pozycję kompozycji, a następnie przesunąć się w prawo, stworzysz w ten sposób swoje metaliczne tło.

Po utworzeniu tekstu i metalicznego logo w After Effects możesz również stworzyć płynny efekt przejścia Glitch, aby przejść do innego ujęcia lub klipu w bardzo efektowny i nowoczesny sposób.

Kroki, aby nadać tekstom i logo efekt metaliczny

Tworzenie lub tworzenie metalicznych tekstów i logo w After Effects jest tak proste, jak używanie krzywej prędkości do animacji, dlatego dzisiaj pokażemy, jak to zrobić krok po kroku.

Po zaprojektowaniu metalicznego tła tekstu lub logo należy kliknąć opcję „Wstępne redagowanie” i wybrać drugą opcję w polu tekstowym, „Przenieś istniejące atrybuty”.

Następnie należy przejść do okna projektu i wybrać kompozycję zawierającą tekst, który należy przeciągnąć i umieścić na obrazie z metalicznym odbiciem.

Następnie musisz nacisnąć opcja „Podążaj za matą” iw rozwijanym menu, które się pojawi, wybierz „Otoczka tekstu”, w przypadku logo należy wybrać „Matowa grafika”. W ten sposób obraz z metalicznym odbiciem, który wcześniej edytowałeś, stanie się tłem twojego tekstu, nadając mu metaliczny wygląd.

Jak edytować efekt metaliczny w After Effects?

Po utworzeniu tekstu i logo z efektem metalicznym w programie After Effects możesz edytować to samo aby nadać bardziej realistyczny i mocny ton utworzonemu tekstowi lub logo.

metaliczne teksty po efektach

Efekt „Szkło CC” Zdecydowanie zaleca się nadanie zimnego tonu tekstowi lub logo, a tym samym wzmocnienie metalicznego efektu. Następnie w zakładce „Tekst” możesz zmienić wartości w zależności od swoich preferencji, aby nadać projektowi lepszy wygląd.

Pierwszą wartość w tekście można ustawić na 3, druga na 100, a ostatnia na -50W ten sposób Twój tekst lub logo zyska fazowane krawędzie, co sprawi, że będzie wyglądał bardziej realistycznie.