Skip to content

Jak uzyskać efekt podwójnej ekspozycji w After Effects – film z podwójną ekspozycją

16 de kwiecień de 2021

Plik efekt podwójnej ekspozycji w After Effects To kolejny poziom edycji, wielu użytkowników chce zastosować ten efekt do swoich filmów, a kiedy to zrobią, procedura jest bardzo skomplikowana. Jednak proces edycji nie jest niemożliwy ani skomplikowany.

Aby uzyskać efekt podwójnej ekspozycji za pomocą tego programu, potrzebujemy tylko myszki, komputera i dużo cierpliwości podczas edycji. Tutaj wyjaśnimy w podstawowy sposób, co musisz zrobić, aby osiągnąć ten efekt w After Effects, aby samemu stać się edytowanym obiektem.

Jak i czego potrzebuję, aby uzyskać efekt podwójnej ekspozycji w After Effects?

Aby uzyskać efekt podwójna ekspozycja w programie After Effects Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest materiał wizualny, którego chcemy użyć. Aby to zrobić, zalecamy nagranie wideo na białym tle i oświetleniu, które pozwala zaobserwować dość wyraźny kontrast.

Po tym będziesz potrzebować materiał wizualny tła, ten, którego zamierzasz użyć, aby był odzwierciedlony za nagranym filmem. Najlepiej, aby ten materiał tła był w wysokiej rozdzielczości i w tym celu można go szybko i bezpłatnie pobrać na Videezy.

Następnym krokiem jest nauczenie się, jak zrobić wideo z przezroczystym tłem w After Effects, dzięki czemu można je zastosować do materiału wizualnego, na którym sam się nagrałeś.

Następnie musisz wyrenderować materiał kontrastowy (nagrane wideo), stosując wszystkie możliwe do tego narzędzia, aby uzyskać edycję, w której jasność zostanie całkowicie utracona.

A kiedy już to zrobisz, będziemy mogli rozpocząć proces edycji i tworzenia o efekcie podwójnej ekspozycji w After Effects w sposób prosty, szybki i bez jakichkolwiek komplikacji; Z pewnością na końcu tego artykułu będziesz mógł znaleźć pomysły na wygenerowanie tego efektu.

Jak uzyskać efekt podwójnej ekspozycji w After Effects?

Teraz mamy już dostępne materiały z naszego edytora wideo; teraz musimy zacząć edytować. W tym celu utworzymy dwie klatki kluczowe, po jednej dla każdego materiału wizualnego zaimportowanego do After Effects.

Rozpoczynam edycję pliku pierwsza klatka kluczowa, nagrane wideo, usuniemy jasność w całej sekwencji, która się na to składa.

Następnie przejdziemy do krzywej kontrastu i zaczniemy się nią bawić, aż osiągniemy to, co nazywamy wysokim kontrastem. Również, jeśli masz plug-gin Generując płatną maskę, możesz pomieścić jasne szczegóły na twarzy osoby.

W tym drugim przypadku zalecane jest przyspieszenie lub spowolnienie wideo, aby zapewnić wygodną pracę. Zawsze pamiętaj, że cierpliwość jest do tego kluczowa rodzaj zmian.

Teraz pozostaje tylko scalić dwa filmy, ale wcześniej musisz wygenerować całkowicie przezroczyste tło w formacie materiał do nagrywania; Dzieje się tak, aby fuzja pozostała z subtelnością efektu podwójnej ekspozycji.

Po scaleniu filmów, o których mowa, będziesz musiał zakwalifikować się za pomocą filtrów cząstek stałych, generując efekt, w którym połączenie jest tak subtelne, jak to tylko możliwe.

Do czego służy film After Effects z podwójną ekspozycją?

Z After Effects pamiętaj o tym możesz dokonywać różnych edycji Jeśli chodzi o filmy, to narzędzie to nie tylko pozwala na edycję wielu przydatnych rzeczy dla amatorów, ale stanowi również bardzo atrakcyjną opcję dla tych, którzy szukają więcej, zwłaszcza dla użytkowników profesjonalnych.

zrobić efekt podwójnej ekspozycji

W tym sensie można powiedzieć, że edycje wykonane za pomocą tego programu mają różne cele, w rzeczywistości są profesjonaliści filmowi, którzy go polecają.

Z programu najczęściej korzystają montażyści filmów krótkometrażowych, którzy dopiero zaczynają doskonalić swoje umiejętności. jeśli chodzi o filmowanie.

Film z podwójną ekspozycją After Effects to sposób na zdobycie większej wiedzy, a także rozrywki dla tych osób początkujący filmowcy, więc nauka robienia tego w najlepszy sposób stanowi dla nich zabawne wyzwanie.

Tego typu efekty wymagają dużej znajomości programu, a także zrozumienia go przez użytkownika. W związku z tym możesz zmienić język After Effects, tak aby nie powodował on niedogodności podczas korzystania z tego niesamowitego efektu.