Skip to content

Jakie są i jakie funkcje pełnią społeczności wirtualne?

2 de luty de 2021

dzisiaj wirtualne społeczności stały się ogromnym fenomenem w Internecie. Możesz być zaskoczony, wiedząc, że najbezpieczniejsze jest to, że należysz do jednego z nich. Ale czym one są i jakie funkcje pełnią wirtualne społeczności? Powiemy ci wtedy.

Co to są społeczności wirtualne

Oni są grupy ludzi i instytucje zorganizowany cybernetycznie, mający określone zainteresowania, które oddziałują za pośrednictwem sieci. Tworzący je ludzie mogą mieć bardzo odległe pochodzenie geograficzne i kulturowe.

Do przynależności do jednej z tych społeczności wymagany jest komputer lub urządzenie mobilne oraz połączenie internetowe. Cechy społeczności wirtualnych to:

 • Skład grup osób z różnych środowisk i grup społecznych.
 • Organizacja jego członków wokół a określony temat lub zainteresowania: gry wideo, literatura, romantyczne randki itp.
 • Jest dostępny cyfrowo za pośrednictwem usługi lub strony internetowej.
 • Mają moderatorów odpowiedzialnych za nadzór nad przestrzeganiem przez wszystkich uczestników regulaminu przestrzeni.
 • Zapewnij uczestnikom poczucie przynależności.

Wirtualne społeczności istnieją od lat 70. XX wieku, kiedy były wykorzystywane do wymiany danych wojskowych, naukowych i akademickich za pośrednictwem podstawowego internetu w tamtych czasach.

Ale jak wspomnieliśmy na początku, stały się ogromne zjawisko w ostatnim czasie, ze względu na pojawienie się sieci społecznościowych, które są w stanie łączyć ze sobą miliony ludzi na różne sposoby.

Niektóre wirtualne społeczności, które istnieją dzisiaj

Następnie pokażemy kilka wirtualnych społeczności, które istnieją w sieci. Jednak niektóre z tych społeczności wymagają minimalnej szybkości połączenia. Dlatego przed wejściem w jakiekolwiek zalecamy zmierzenie szybkości połączenia internetowego.

W przypadku wolnego połączenia zalecamy skorzystanie z poniższego linku, w którym pokażemy, jak dowiedzieć się, dlaczego połączenie internetowe jest wolne.

 • Wikipedia: oprócz tego, że jest narzędziem, które oferuje informacje na określone tematy, istnieje społeczność współpracowników którzy omawiają artykuły, tworzyć nowe, poprawiać istniejące i aktualizować encyklopedię.
 • Facebook: to jedna z najbardziej rozpoznawalnych społeczności wirtualnych, która skupia ludzi w różnym wieku, różnych ideologii, klas społecznych, ras i narodowości, aby dzielić się i komentować nieskończone tematy i tworzone treści. Adres e-mail jest potrzebny tylko wtedy, gdy chcesz należeć do tej społeczności.
 • Twitter: jest to serwis społecznościowy, w którym można czytać, udostępniać wiadomości i komentować je między użytkownikami z różnych części świata.
 • WhatsApp: zastosowanie tego umożliwia komunikację w czasie rzeczywistym między kilkoma osobami. Daje możliwość tworzenia grup, w których można udostępniać swoim członkom materiały multimedialne i interesujące teksty.
 • Blogi: w nich czytelnicy mogą wyrazić swoją opinię na temat tego, co przeczytali lub widzieli, a jednocześnie otrzymać odpowiedzi od innych użytkowników danej witryny.
 • YouTube: to strona internetowa stworzona do przeglądania, montowania i pobierania filmów, z rozszerzeniem sekcja dla oddziaływaćpodejmować i promować reklamę. Ponadto w tej społeczności można również generować dochody i zarabiać pieniądze.
 • Ning: to platforma internetowa przeznaczona do tworzenia sieci społecznościowych. Tak, możesz stworzyć sieć społecznościową o określonym temacie lub celu i formie własną wirtualną społeczność. Profile utworzone dla użytkowników będą działać jak każda inna sieć społecznościowa, to znaczy mogą udostępniać im zdjęcia, filmy, wiadomości itp.

komputerowa kobieta

Inne społeczności

 • TwitCam. Oferuje wykłady na żywo, z których może skorzystać nawet 100 000 obserwatorów. To jest darmowy a jedynym wymaganiem jest posiadanie konta w Świergot
 • Fora dyskusja w internecie. Mogą być publiczny lub prywatny, w zależności od wymagań twórcy tego samego. Służą do debaty lub wymiany opinii między użytkownikami za pośrednictwem wiadomości tekstowych. Dobrym tego przykładem jest popularna Taringa, rosnąca w Argentynie wirtualna społeczność.
 • Jeśli chcesz wiedzieć, które są najlepsze wirtualne społeczności, zalecamy kliknięcie tutaj.

Jakie funkcje pełnią wirtualne społeczności

Wiesz już, czym jest społeczność wirtualna, jej cechy i kilka przykładów takich organizacji. Oprócz tego ważne jest, abyś zrozumiał swoje cele. Funkcje wirtualnych społeczności są nieograniczone. W tym artykule wyróżnimy cztery:

 1. Motywuj do rozwoju krytycznego myślenia: poprzez rozmowy ludzie wyrażają siebie z całkowitą swobodą.
 2. Przesyłaj aktualne informacje dotyczące obszaru tematycznego społeczności.
 3. Dostarczaj przedsiębiorcom użyteczne dane, które przyczynią się do sukcesu ich biznesu.
 4. Zachęcaj do osobistych relacji bez potrzeby fizycznej obecności.

Jak widać, społeczności wirtualne są częścią naszego codziennego życia, niezależnie od tego, czy jesteśmy tego świadomi, czy nie. Technologia szybko się rozwija jaktosie.pl pomożemy Ci bardzo uważnie go śledzić.

dołącz do naszego kanału telegram