Skip to content

Jaki jest najczęściej używany filtr Instagram na zdjęciach i jak się nazywa? – Tutaj ci mówimy

10 de maj de 2022

Instagram jest dla wielu, w tym dla mnie, siecią społecznościową roku 2017. Prawda jest taka, że ​​jesteśmy ogromna ilość tych, które już opublikowaliśmy wszystkie nasze treści na Instagramie przed innymi sieciami społecznościowymi, takimi jak Facebook czy Twitter.

Prawda jest taka, że ​​wśród wszystkich treści, które tworzą Instagram platforma zupełnie inna od pozostałych, możemy znaleźć filtry.

W rzeczy samej, za każdym razem, gdy idziemy przesłać zdjęcie lub obrazu, mamy możliwość dodania niektórych z klasycznych filtrów Instagrama, między innymi zmian, które aplikacja pozwala nam wprowadzić do naszych obrazów.

Z tego powodu w tym artykule chcemy analizować nie tylko jaki jest najczęściej używany filtr na zdjęciach Instagrama, ale też kilka innych ciekawych pytań.

W tym celu wykorzystamy niedawny artykuł opublikowany przez ludzi z PetaPixel, w którym wielu z nich cechy, które zwykle mają publikacje Instagrama, w szczególności w zakresie używania filtrów.

Potrzeba do tego grupa 40 milionów użytkowników, rozpoznając w ten sposób, jak wykorzystują różne filtry tej sieci społecznościowej. Zobaczmy.

Można dowiedzieć się, który filtr jest najczęściej używany w sieci społecznościowej Instagram

Przed rozpoczęciem samouczka chcemy Cię o tym poinformować Instagram można również otworzyć z komputera poza tym będziesz mógł zobaczyć wszystkie historie i publikacje w znacznie szerszy sposób, aby wejść wystarczy wpisać nazwę Instagram.

Jeśli jesteś jednym z nich lubią instagramową modę i wszystkie funkcje, które ta niesamowita aplikacja ma dla Ciebie, najlepsze jest to, że znasz rekomendację, którą z pewnością pokochasz i dotyczy tego, jak możesz zmienić hasło do swojego konta na Instagramie z telefonu komórkowego lub komputera.

Kolejna z rekomendacji, którą na pewno pokochasz i dotyczy jedna z nowych funkcji aplikacji i jest to nadawanie na żywo, ale to nie jest nowość, najlepsze jest to, że możesz zrobić podwójny direct na Instagramie i możesz również użyć filtrów, które chcesz.

Tutaj możesz dowiedzieć się, jakie są najczęściej używane filtry

Pierwszym wnioskiem, jaki możemy wyciągnąć z tych informacji, jest to, że łącznie 18% postów Instagram ma filtry, co oznacza, że ​​około 1 z 5 twarzy, które widzimy, ma jakiś dodany filtr.

Poza tym prawdopodobnie pytanie, które większość czytelników będą robić, czy jaki jest najpopularniejszy filtr ze wszystkich, najczęściej używany?

Clarendon, najczęściej używany filtr na Instagramie

Cóż, odpowiedzią, na którą najpopularniejszym filtrem na Instagramie jest Clarendon. Prawie 25% wszystkich tych, którzy byli częścią tej analizy używa tego filtra zamiast innych, co jest naprawdę zaskakującą liczbą.

przynajmniej dla mnie Clarendon nigdy za bardzo nie przykuł mojej uwagi, i ty? Cóż, zobaczmy więc szczegóły najpopularniejszych filtrów Instagrama w formacie listy:

 1. Clarendon 24,6%
 2. Czerwiec 7,9%
 3. Kratka 7,4%
 4. Skowronek 7,0%
 5. Ludwig 6,1%
 6. Walencja 4,6%
 7. Aden 4,1%
 8. Lofi 3,7%
 9. Kałamarz 2,9%
 10. X-Pro II 2,8%
 11. Sen 2,8%
 12. Amaro 2,7%
 13. Księżyc 2,5%
 14. Mayfair 2,4%
 15. Hudson 2,4%
 16. Sierra 2,1%
 17. Wzrost 1,9%
 18. Krem 1,9%
 19. Królowie 1,8%
 20. Hefe 1,7%
 21. Nashville 1,7%
 22. Wieczysty 1,0%
 23. Wierzba 1,0%

Jak widać, jest tam ogromny różnica popularności między Clarendonem a kolejne filtry, ponieważ te, które pojawiają się odpowiednio na drugim i trzecim miejscu, czyli Juno i Gingham, nie przekraczają 8% całkowitego zużycia.

Potem pojawiają się Lark i Ludwig, również niedaleko od nich, kończąc w ten sposób Pięć najczęściej używanych filtrów na Instagramie.

Kto zwykle używa filtrów?

Cóż, teraz wiemy, jaki jest najczęściej używany filtr na Instagramie. Ale jak się miewa użytkownik Instagrama, który zazwyczaj korzysta z tych filtrów? Statystyki na ten temat pokazują, że im mniej obserwujących ma konto, najprawdopodobniej użyj filtrów.

Konta, które mają najwięcej obserwujących, na pewno też nie używają filtrów bo mają lepsze aparaty niż przeciętny użytkownik.

Nie możemy nie wziąć pod uwagę, że większość profili na Instagramie z dużą liczbą obserwujących nie potrzebuje filtrów, ponieważ mieć wyższą inwestycję w zakresie produkcji jego zawartości.

Filtry są zwykle używane przez te że po prostu robią zdjęcie, mniej lub bardziej od niechcenia, i że ledwo je modyfikują dla swoich nielicznych obserwujących.

Filtry używane przez fotografów na Instagramie

Przeanalizuj, co dzieje się z fotografami To dość ciekawe pytanie. Jeśli weźmiesz pod uwagę te profile, w których ludzie wskazują, że są fotografami, możesz zauważyć, że ich użycie filtrów jest niższe niż przeciętnego użytkownika Instagrama.

Konkretny, mniej niż 15% z nich zazwyczaj używa filtrów na swoich zdjęciach, co wspiera poprzednią teorię, o której wspomnieliśmy.

Jeśli dalej rozważymy z jakich urządzeń korzystają fotografowie aby zrobić Twoje zdjęcia, wyciągniemy nowe wnioski. Rozważając przypadek użytkowników aparatów Nikona, Canona i iPhone’a, wyciągamy trafne wnioski.

Tylko 10% użytkowników profesjonalnych aparatów używa filtrów, podczas gdy 18% osób, które używają iPhone’a do robienia zdjęća następnie zastosuj filtry do obrazów.

tło logo instagrama

W ten sposób dowiesz się, które filtry są najczęściej używane na Instagramie

Jakie treści wymagają filtrów na Instagramie?

I wreszcie, co? wszyscy się zastanawialiśmy w pewnym momencieJakie treści lub elementy możemy sfotografować i które najczęściej wymagają użycia filtra?

Cóż, zobaczymy co selfie z typowymi zdjęciami na Instagramie gdzie użytkownicy najczęściej umieszczają filtry.

Jeśli wcześniej powiedzieliśmy, że średnio 18% zdjęć na Instagramie ma jakiś filtr, zobaczymy, że ten odsetek wzrasta, gdy patrzymy na selfie, osiągnięcie 25% całości, czyli 1 na 4 zdjęcia.

To prawdopodobnie ma związek z niezadowolenie, które często odczuwamy użytkowników w określonych sytuacjach, gdy robimy selfie. Dlatego w takich sytuacjach częściej używamy filtrów.

Co się dzieje ze zdjęciami #nofilter na Instagramie?

I wreszcie ciekawostką, która prawdopodobnie przyciągnie uwagę wielu czytelników, jest to, że wśród te zdjęcia, które noszą #nofilter, i że logicznie rzecz biorąc nie powinien mieć aktywnych filtrów, istnieje pewien płaszcz kłamstw.

to samo studio wykazał, że 10%, 1 na 10 zdjęć które wskazują, że nie mają filtrów, naprawdę mają, więc musisz z tym bardzo uważać.

Coś, co jest bardzo popularne na Instagramie, to jak w każdej platformie jest wiele błędów stresują lub przeszkadzają, ale nie jest to coś, o co powinniśmy się martwić, ponieważ możliwe jest rozwiązanie najczęstszych błędów Instagrama na Androidzie i iPhonie.

dołącz do naszego kanału telegram