Skip to content

Jak zwiększyć prędkość Internetu za pomocą OpenDNS? – Darmowy serwer

5 de styczeń de 2022

Posiadanie połączenia z Internetem stało się dziś konieczne. Ale niektóre aspekty połączenia, których możesz nie widzieć, ale które są niezbędne do prawidłowego działania Internetu, takie jak DNS, który umożliwia szybkie przeglądanie sieci. Ale jeśli zauważysz, że Twój Internet nie działa dobrze i chcesz wiedzieć, z jaką prędkością działa, możesz użyć Speddtest.

Ale także możesz zwiększyć szybkość połączenia, zmieniając DNS na OpenDNS, który jest serwerem, który zapewnia ogromne korzyści i jest łatwy w instalacji. Jeśli chcesz wiedzieć, jak to działa i mieć informacje o szybkości połączenia internetowego. Oprócz wiedzy o najbardziej wyróżniających się cechach tego serwera i sposobie, w jaki możesz skonfigurować swoje połączenie internetowe za pomocą OpenDNS, zalecamy dalszą lekturę tego artykułu.

Skąd znasz prędkość internetu za pomocą testu Speedtest?

Korzystanie z Internetu stało się podstawową usługą w naszym życiu, która ułatwia dostęp do informacji, komunikacji i rozrywki. Dlatego często każdy dom ma połączenie z Internetem. Ale wielu jest również zaniepokojonych i upewnij się, że Twoje połączenie internetowe działa dobrzeZ tego powodu mogą chcieć poprawić prędkość Wi-Fi i maksymalnie przyspieszyć internet. Ale najpierw przechodzą do testów Speedtest.

Jak sama nazwa wskazuje, Speedtest to ocena, którą przeprowadzasz na swoim połączeniu internetowym do pomiaru prędkości. W ten sposób będziesz mógł uzyskać informacje o firmie świadczącej usługę, serwerach oraz szybkości, z jaką wgrywasz i pobierasz plik lub informacje oraz transfer danych. Podobnie jak Mb/s, które masz w swoim serwisie internetowym. Wystarczy wejść na stronę Speedtest, a za kilka sekund dowiesz się wszystkiego o szybkości swojego Internetu.

Jakie funkcje zawiera serwer OpenDNS?

Każda witryna w Internecie ma domenę i adres IP, które są przechowywane w bazie danych, która ułatwia użytkownikowi dostęp bez konieczności ich zapamiętywania. Dostawcy usług internetowych mają własny DNS którzy odpowiadają za tłumaczenie i umożliwienie użytkownikom dostępu do stron internetowych. Ale niektórzy wolą zmienić domyślne ustawienia dostawcy i użyć innej alternatywy.

Istnieje wiele niezawodnych i wydajnych publicznych serwerów DNS, takich jak OpenDNS. Zawiera najistotniejsze funkcje, o których musisz wiedzieć, aby korzystać z tej usługi.

Kontrola rodzicielska i skróty

Korzystanie z OpenDNS jest bardzo korzystne, dwa istotne aspekty, które gwarantują bezpieczeństwo i szybkość. Konfigurując nasz serwer za pomocą OpenDNS, możesz chronić nieletnich, które masz w swoim domu, ponieważ zawiera opcję kontroli rodzicielskiej, w której dostęp do niektórych stron nieodpowiednich dla wieku jest ograniczony.

kontrola rodzicielska z opendns

Ale dodatkowo możesz mieć bezpośredni dostęp do stron internetowych, które Cię interesują, ponieważ prędkość połączenia jest wyższa niż zapewniana przez serwery innych operatorów. Jak również możesz wchodzić na strony, które są blokowane lub ograniczone przez inne serwery. Ponieważ ma filtry bezpieczeństwa. Dlatego warto wybrać tę alternatywę.

Jak zmienić DNS komputera na OpenDNS?

Możesz zainstalować OpenDNS, aby używać go na swoim komputerze, niezależnie od tego, czy ma on system operacyjny Windows czy macOS. Tutaj pokazujemy, jak skonfigurować lub zmienić DNS komputera na OpenDNS. Proszę zwrócić szczególną uwagę, aby można było bezproblemowo skonfigurować. Możesz także wejść na oficjalną stronę OpenDNS i dowiedzieć się więcej o tym serwerze.

W systemie macOS

Jeśli jesteś już zdecydowany korzystać z OpenDNS, pokażemy Ci, jak go skonfigurować. Pamiętaj, że proces może się różnić w zależności od posiadanego systemu operacyjnego, ale nie jest to wcale skomplikowane. Jeśli masz komputer z systemem macOS i chcesz zmienić DNS na OpenDNS, możesz to zrobić bardzo łatwo. Wykonaj poniższe czynności i zobacz, jak to się robi.

skonfiguruj opendns w macos

Najpierw musisz wejść w Preferencje systemowe, a następnie wybrać opcję Sieć.Po wejściu do środka musisz kliknąć sieć Wi-Fi swojego połączenia internetowego. Wybierz połączenie i kliknij Zaawansowane. Następnie przejdź do sekcji DNS, kliknij więcej i przejdź do dodania DNS OpenDNS i to wszystko.

Z systemu Windows

Wprowadź swoje sieci zlokalizuj centra sieciowe i udostępnione zasoby. W nowym oknie wybierasz Zmień ustawienia adaptera. Kliknij Połączenie lokalne, klikając prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Właściwości. Tam powinieneś wybierz Protokół internetowy w wersji 4 i kliknij właściwości. Po wejściu do środka będziesz mógł zobaczyć właściwości wybranej opcji i kliknąć opcję Użyj następujących adresów serwerów DNS, aby ją włączyć i zapisać adresy OpenDNS. Następnie kliknij Zaakceptuj i zamknij. W ten sposób możesz zwiększyć prędkość swojego Internetu.