Skip to content

Jak zrobić zrzut ekranu lub pełny lub częściowy zrzut ekranu komputera na Chromebooku

8 de maj de 2022

Jeśli zazwyczaj czytasz wszystkie nasze artykuły, to wiesz, że wielokrotnie rozmawialiśmy o urządzeniu takim jak Chromebook, a dzisiaj chcemy pokazać Ci jeden z jego najciekawszych samouczków. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę, jest to, że w tym artykule znajdziesz informacje o tym, jak zrobić zrzut ekranu na Chromebooku.

To urządzenie ma to wszystko, pozwala nam wykonywać na nim wiele zadań, a także bez problemu zainstalować drukarkę, dzięki czemu nie musimy używać inny rodzaj laptopa lub peceta do pisania, i z kolei wydrukować dowolny dokument.

Możemy na nim również instalować niekończące się aplikacje, a także zabawne gry, aplikacje rozrywkowe, portale społecznościowe. To sprawia, że ​​jest to idealna alternatywa, aby dać trochę oddech na naszą komórkę lub tablet.

Z drugiej strony nie coś ważnego, o czym musisz wiedziećjest to, że wielu z tych, którzy pytali nas, jak zrobić zrzut ekranu na tego rodzaju urządzeniu, to użytkownicy, którzy niedawno nabyli te urządzenia, co tłumaczy ich ignorancję.

W każdym razie, niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy użytkownikiem, który korzysta z Chromebooka, pokażemy Ci, jak to zrobić. zrób zrzut ekranu z łatwością w tych przypadkach. Musisz tylko zwrócić szczególną uwagę na kroki i procedury, które przedstawimy poniżej.

Jak zrobić zrzut ekranu na Chromebooku?

Wykonanie zrzutu ekranu na tego typu laptopie jest naprawdę proste. Tylko wykonaj te szybkie, ale skuteczne kroki uruchomić go:

  • Całkowity bieżący zrzut ekranu — Ctrl + ikona kwadratu: Wykonując tę ​​krótką procedurę, będziesz mógł wykonać pełnoekranową klatkę swojego laptopa.
  • Częściowy zrzut ekranu: Ctrl + shift + kwadratowa ikona: za pomocą tego możesz wybrać obszar, który chcesz przechwycić.

Widzisz, to naprawdę proste! Teraz możesz kadrować i zapisywać wszystkie dane, obrazy, sceny i wszystko, co chcesz później obejrzeć. Zrzuty ekranu są naprawdę przydatne, gdy chcesz pokazać innym próbkę lub dowód czegoś, co wydarzyło się na ekranie tego, którego używasz, innym osobom w jasny i wyraźny sposób. Będąc jeszcze lepszym i korzystniejszym niż zrób proste zdjęcie Tego samego.

Gdzie są zapisane już wykonane ujęcia?

Teraz, raz udało ci się zrobić schwytanie, Prawdopodobnie zastanawiasz się, gdzie są te zrzuty ekranu, więc powiemy Ci, że znajdują się one w plikach lub w pobranych. Foldery, które powinny być dostępne między funkcjami pulpitu laptopa.

okulary na laptopie

A potem w każdym razie, chyba że masz zmieniłeś lokalizację Twoich plików, musisz wiedzieć, że normalnie tam trafiają zrzuty ekranu. Zwykle nie jest łatwo zmienić miejsce docelowe automatycznie zapisywanych plików, więc nie powinieneś się tym zbytnio martwić.

Czy mogę wysłać zrzuty ekranu do chmury?

Oczywiście w ten sam sposób powinieneś wiedzieć, że jak tylko zrobisz zrzut ekranu na Chromebooku, Na ekranie pojawi się ostrzeżenie, które pozwoli Ci wejść bezpośrednio do sekcji pobierania urządzenia, a tym samym do tych już zapisanych treści. Jeśli chcesz, możesz również wysłać całą tę zawartość bezpośrednio do chmury, więc nie trać z oczu tej ogromnej różnorodności opcji.

Ponieważ wysyłanie plików do chmury zaoszczędzi dużo miejsca do przechowywania wewnętrzne na dowolnym posiadanym urządzeniu. Do tego istnieje duża liczba aplikacji, które ułatwiają przechowywanie w nim.

Mając tam zapisane pliki, będziesz mógł mieć do nich nieograniczony dostęp gdziekolwiek jesteś. I nie będziesz musiał ograniczać się tylko do posiadania ich na laptopie, telefonie komórkowym lub komputerze; Ta opcja jest doskonałą kopią zapasową Twoich plików, dokumentów, obrazów i ważnych danych, a w razie wypadku nie powinieneś obawiać się ich całkowitej utraty.

dołącz do naszego kanału telegram