Skip to content

Jak zrobić zrzut ekranu bez użycia klawisza „Imp Pnt” w systemie Windows?

15 de styczeń de 2022

Za pomocą klawiatury komputera możesz robić wiele rzeczy, jeśli zainstalowałeś na swoim komputerze system Windows w dowolnym wydaniu. W systemie Windows jest klucz, który pozwala robić zrzuty ekranu, ale nie jest to jedyny sposób robienia zrzutów ekranu.

Jedynym sposobem na zrobienie zrzutu ekranu w systemie Windows nie jest klawiatura, istnieją inne sposoby. robić zrzuty ekranu. Wkrótce pokażemy, jakie są inne opcje robienia zrzutów ekranu w systemie Windows, jak używać innych przycisków klawiatury do robienia zrzutów ekranu i jakie programy umożliwiają robienie zrzutów ekranu.

Jakie są opcje robienia zrzutów ekranu na komputerze PC?

Kluczem, za pomocą którego zawsze robisz zrzuty ekranu w systemie Windows, jest mały o nazwie „Imp Pnt”. Na komputerach z systemem Windows 10 naciskasz ten przycisk na klawiaturze i natychmiast otrzymasz zdjęcie swojego ekranu.

Teraz może na twojej klawiaturze ten przycisk jest zły lub uszkodzony i nie możesz go użyć. W takim przypadku nie musisz się martwić, ponieważ na klawiaturze znajdują się inne przyciski, które umożliwiają robienie zrzutów ekranu. Wtedy ty powiemy dwa sposoby robienia zrzutów ekranu bez użycia klawisza „Imp Pnt”.

Wygraj + Shift + klawisz S

Jedna z najczęściej używanych kombinacji w przypadku tych, którzy mają Komputery z systemem Windows 7 czy to jest. Aby wykonać zrzuty ekranu musisz:

 1. Musisz znaleźć się w oknie swojego komputera, do którego chcesz zrobić zrzut ekranu
 2. Naciśnij klawisz „Start”, który jest tym z symbolem Windows
 3. Następnie naciśnij klawisz „SHIFT”
 4. Następnie przycisk klawiatury z literą „S”
 5. Aby zakończyć, wklej ten zrzut ekranu w dowolnym miejscu, które akceptuje obrazy

Jeśli nie wiesz, jest folder, w którym wszystkie zdjęcia są automatycznie zapisywane ekranu, który zrobiłeś. Powinieneś zobaczyć, gdzie znajduje się ten folder. Znając lokalizację tego folderu, za każdym razem, gdy robisz zrzut ekranu, musisz iść i poszukać go bezpośrednio tam.

Jest to jeden ze sposobów robienia zrzutów ekranu bez konieczności używania klawisza „Imp Pnt”. Teraz zostanie ci pokazany inny sposób na robić zrzuty ekranu bez użycia przycisku klawiatury „Imp Pnt”.

klawisz „imp ptt”

Jeśli chodzi o klawiaturę, nie ma więcej kombinacji, których można użyć, aby: rób zrzuty ekranu w systemie Windows. Jednak kombinacje klawiszy nie mają znaczenia, gdy masz programy zdolne do bardzo łatwego robienia zrzutów ekranu.

Prawie wszystkie komputery z systemem Windows są wyposażone w program o nazwie „Wycinanie”. Ten program umożliwia wyjęcie wszelkiego rodzaju wycinków z komputera. Zobacz, jak używane jest to narzędzie:

osoba używająca klawiatury

 1. Przejdź do paska zadań po uzyskaniu dostępu do komputera
 2. Ustaw się na pasku wyszukiwania systemu Windows
 3. Wpisz w wyszukiwaniu słowo „Recortes”
 4. Otwórz pierwszy wynik wyszukiwania
 5. Następnie zminimalizuj okno programu
 6. Ustaw się w oknie, do którego chcesz zrobić zrzut ekranu
 7. Naciśnij okno programu „Wycięcia”
 8. Aby zakończyć, naciśnij „Nowy”, wybierz część ekranu, którą chcesz przyciąć, i zapisz obraz

W ten sposób są usuwane zrzuty ekranu do komputera! mieć Windows przy użyciu programu „Wycinanie”. Należy zauważyć, że w programie „Wycinanki” istnieje sposób na ustawienie licznika, taki licznik można zresetować w celu wykonania nowych zdjęć.

Jak aktywować inne klawisze, aby zrobić zrzut ekranu?

Byłoby idealnie, gdyby istniały inne klawisze, które można aktywować w systemie Windows, aby móc robić zrzuty ekranu, ale niestety nie ma. Oprócz tego, że nie ma innych klawiszy do robienia zdjęć, nie możesz przejść do ustawienia czegoś takiego, aby wyznaczyć inne klawisze, które pomogą ci zrobić zdjęcie ekranu.

Dobrą rzeczą jest jednak to, że istnieją setki programów, których można użyć do robienia zdjęć ekranu systemu Windows. Przy okazji, jeśli jesteś bardzo przyzwyczajony do robienia tego typu zdjęć, powinieneś nauczyć się, jak je przycinać.

Jakie programy istnieją do przechwytywania ekranu systemu Windows?

okna 10 szt.

Wcześniej mówiliśmy, że istnieją setki programów, które umożliwiają robienie zdjęć ekranu Windows. a nawet podaliśmy ci nazwę jednego i wyjaśniliśmy, jak go używać. Teraz, oprócz korzystania z funkcji „Wycinanie”, możesz również używać programu Word lub PowerPoint do robienia zrzutów ekranu.

Aby to zrobić, wystarczy otworzyć Word lub PowerPoint, utworzyć nowy dokument, nacisnąć sekcję „Wstaw”, kliknąć „Przechwyć” i wybrać przechwycenie. Jeśli chcesz wyeksportować ten obraz, musisz to zrobić kliknij prawym przyciskiem myszy ujęcie, a następnie naciśnij „Zapisz to jako obraz” i wyznacza miejsce przechowywania obrazu.

Jeśli nie masz programu Word lub PowerPoint, masz do dyspozycji pobierz programy, takie jak LightShot.

lekki strzał

Ten program może udostępniać obrazy w Internecie, używać skrótów klawiszowych do robienia zrzutów ekranu, edytować ekran przed zrobieniem zrzutów ekranu, robić zrzuty ekranu monitora i wiele innych rzeczy. Jeśli jesteś zainteresowany jego pobraniem, powinieneś wejść na stronę programisty, aby wykonać bezpieczne pobieranie Stamtąd.

dołącz do naszego kanału telegram