Skip to content

Jak zrobić zrzut ekranu lub zrzut ekranu w telefonie Alcatel One Touch Pixi 7, A3 i One Touch 4010a

18 de kwiecień de 2022

Dzisiejsze urządzenia mobilne niosą ze sobą nieskończone funkcje, które mogą zapewnić nam bardzo przydatne w pewnych momentach naszego życia. Wśród tych funkcji jest opcja latarki, wykonywanie połączeń, wysyłanie wiadomości czy robienie zrzutów ekranu, a także nieskończone zalety.

Wszystko to nie licząc różnych aplikacji, które możemy w nich pobrać. W przypadku zrzutów ekranu są one bardzo łatwe do wykonania, a także przydatne. Dlatego w tym artykule nauczymy Cię, jak wykonywać je z urządzenia Alcatel One Touchw kilku swoich prezentacjach.

Konwencjonalne sposoby robienia zrzutów ekranu w Alcatel One Touch Pixi

Większość telefonów komórkowych ma system do robienia zrzutów ekranu za pomocą fizycznych przycisków, w przypadku Alcatel One Touch Pixi, ma to i wiele innych sztuczek, to urządzenie ma dwie różne opcje tworzenia zrzutów ekranu. Pierwszą opcją jest naciśnięcie przycisku zasilania i zaraz po przycisku start. Innym sposobem na to jest jednoczesne naciśnięcie przycisku zasilania i klawisza zmniejszania głośności.

W obu przypadkach, jeśli zrobiliśmy to dobrze, usłyszymy dźwięk migawki kamery. Zrobione zdjęcie zostanie zapisane w folderze Pictures galerii mobilnej.

Czy możesz robić zrzuty ekranu za pomocą aplikacji?

w Sklep Google Play móc znaleźć szeroką gamę zastosowań które pomagają nam robić zrzuty ekranu. Tego typu aplikacje mogą się przydać, jeśli z jakiegoś powodu nie możemy zrobić zrzutu ekranu za pomocą przycisków urządzenia, ale przydają się również, jeśli chodzi o modyfikację i edycję niektórych aspektów wykonanego zdjęcia.

Chociaż istnieje wiele alternatywnych aplikacji do robienia zrzutów ekranu, tym razem polecamy „Łatwy zrzut ekranu”, który można pobierz za darmo ze sklepu Google Play i ma ocenę 4,3 gwiazdek na 5. Co sprawia, że ​​jest to aplikacja dobrze przyjęta przez społeczeństwo.

Wymagania do pobrania tej aplikacji

Aby aplikacja działała dobrze na naszym telefonie, musimy mieć Android w wersji 3.0 lub nowszej oraz 1,4 MB wolnego miejsca na urządzeniu. Za pomocą tej aplikacji możemy robić zrzuty ekranu w tradycyjny sposób, poprzez jednoczesne naciśnięcie klawisza zasilania i klawisza zmniejszania głośności, ale także pozwala na robienie zrzutów ekranu jednym dotknięciem ekranu, co ułatwia robienie zrzutów ekranu.

Zalety aplikacji Łatwy zrzut ekranu

Dodatkową zaletą jest to, że nie zapisuje obrazu automatycznie w domyślnym miejscu, ale możemy określić folder, w którym chcemy zapisać zrzut ekranu. Do tego musimy dodać, że pokazuje nam się podgląd przechwytywania, abyśmy mogli zdecydować, czy chcemy go zapisać, czy też zamierzamy go odrzucić, aby zrobić kolejny zrzut ekranu.

Prawdą jest, że dla robić zdobyć ekranowy w telefonie Alcatel One Touch chochlik lub na jakimkolwiek innym telefonie komórkowym w zasadzie nie potrzebujemy żadnej konkretnej aplikacji. Ale tego typu aplikacje pozwalają nam znacznie bardziej spersonalizować nasze zrzuty ekranu, mając nad nimi większą kontrolę.

pani korzystająca z telefonu komórkowego

Jak zrobić zrzut ekranu na Alcatel One Touch 4010a?

Pierwszą rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę, jest to, że Alcatel One Touch 4010a, w przeciwieństwie do wielu innych telefonów komórkowych, nie ma brak opcji lub kombinacji klawiszy robić zrzuty ekranu. Właśnie w tym aspekcie tkwi część trudności, z którymi musimy się liczyć, ponieważ wykonanie tradycyjnych zrzutów ekranu, takich jak ten, nie jest takie proste. W każdym razie wszystko, co musisz zrobić, to pobrać odpowiednią aplikację.

Metody wykonania zrzutu ekranu

1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania + zmniejszania głośności przez dwie sekundy.
2. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania + przycisk home przez 2 sekundy.
3. Możesz nacisnąć ikonę nakładki.
4. Mogą kliknąć ikonę powiadomienia.
5. Zrzut ekranu za pomocą widżetu.

Jak korzystać z łatwego zrzutu ekranu?

Jest to bardzo interesująca aplikacja, która może zrobić w zasadzie to samo, w tym przypadku będziemy musieli nacisnąć i przytrzymać klawisz zasilania + ściszanie zrobić zrzut ekranu i voila.

osoba korzystająca z telefonu komórkowego

Jak zobaczysz pomimo? nie mieć kombinacji przycisków Podobnie jak w przypadku innych telefonów komórkowych, nie jest niemożliwe skonfigurowanie go tak, aby przyciski można było dokładnie używać do robienia zrzutów ekranu. Jedyną różnicą jest to, że będziemy potrzebować jednej z dwóch aplikacji, o których wspomnieliśmy wcześniej, ale na szczęście są one proste, lekkie i tak naprawdę nie zużywają zbyt wielu zasobów, dlatego nawet nie zauważysz, że tam są.

Jakie operacje mogę wykonywać za pomocą tej aplikacji?

Jest bardzo łatwy w użyciu i jest bardzo dobra opcja dla Alcatel One Touch. Możesz go pobrać z Google Play, a wśród jego funkcji mamy:

1.- Może automatycznie utworzyć folder, aby zapisać zrzuty ekranu.

2.- Jest w stanie robić zrzuty ekranu bezpośrednio na ekranie lub za pomocą kombinacji przycisków zasilania i zmniejszania głośności.

3.- Jest w stanie wyświetlić podgląd obrazu i pobrać go, jeśli ci się nie podoba.

Jak zobaczysz, chociaż tak nie jest możliwość robienia zrzutów ekranu w Alcatelu One Touch 4010A domyślnie na telefon komórkowy, oto dobre opcje, które pozwolą ci to zrobić łatwo.

dołącz do naszego kanału telegram