Skip to content

Jak zrobić tatuaż Maori na ramieniu lub nodze i co one oznaczają?

3 de maj de 2022

Tatuaże są częścią ludzkiej kultury od tysięcy lat. Chociaż w kulturach zachodnich te rysunki na skórze są bardziej kwestią mody lub estetyki, pomimo świadomości, że tatuaże są trwałe. i to dzięki zabiegowi chirurgicznemu możemy je wyeliminować

Obecnie obserwuje się wiele osób modelujących tatuaże, które zostały wykonane w różnych częściach ich ciała, każdy o innym znaczeniu, w wiele tatuaży plemiennych mają szerokie znaczenie i są święte.

Dziś w XXI wieku możemy dostać strony internetowe, a nawet aplikacje czy tutoriale, które pomagają nam w temacie tatuaży.

Z drugiej strony, jeśli lubisz tatuaże i chcesz stworzyć własny projekt, możesz poszukać ich w Internecie lub po prostu puścić wodze fantazji. Teraz, gdy mówimy o tatuażach, jednymi z najpopularniejszych są tatuaże maoryskie. Kultura maoryska charakteryzuje się obecnością tatuaży na różnych częściach ciała, w tym na twarzy.

Logicznie rzecz biorąc, ten rodzaj tatuażu nie jest wykonywany za pomocą pistoletu do tatuażu, ale za pomocą dłuta z kości albatrosaco sprawia, że ​​wytatuowana skóra jest nieco prążkowana, nigdy nie odzyskuje gładkiego wyglądu.

Indeks()

Historia tatuaży Maorysów

Te tatuaże są typowe dla kultury Maorysów Polinezja i na początku ci, którzy je stworzyli, byli osoby o wysokiej pozycji społecznej. Realizacja ta moko lub tatuaż był częścią rytuału, który Maorysi przekazywali jako symbol między przejściem z dzieciństwa do dorosłości.

W przypadku męskie tatuaże były wykonywane na twarzy, plecach, brzuch i łydki. U kobiet te tatuaże wykonywano na twarzy, pośladkach, udach, szyi i plecach.

Ta moko było wskazujący na pozycję społeczną osoby i jego stan, ale pełnił również funkcję pociąg do płci przeciwnej.

Jakie jest znaczenie tatuaży Maorysów?

Istnieje ogromna różnorodność wzorów tatuaży Maorysów, a ich wpływ dotarł do naszych czasów, będąc główny influencer plemiennych tatuaży które są dziś tak popularne.

Zazwyczaj tatuaż maoryski ma taki czy inny wzór w zależności od części ciała, w której ma zostać wykonany. Tatuaż Maorysów to znacznie więcej niż prosty rysunek, w każdym zakątku tatuażu możemy znaleźć a wiele symboliz których niektóre mogą być rozpoznane tylko przez członków określonego klanu.

Jak wiemy w kulturze Maorysów tatuaże mają różne znaczenia i są powszechnie szanowane. Wśród tych, które możemy wymienić, mamy symbol żółwia, który reprezentuje pokój, Hei Tiki reprezentuje ludzki embrion i reprezentuje płodność.

Tak jak tatuaże Maorysów mają różne znaczenia, możemy również powiedzieć, że nie wszyscy ludzie tej kultury mogą być wytatuowani w dowolnym miejscu na ciele, ponieważ ludzie o niskim statusie społecznym nie powinni tatuować się na twarzy, w tych tatuażach wyrażany jest status społeczny, twoje pochodzenie , stan cywilny.

Zrozumienie tatuaży w 100% polinezyjskich jest praktycznie niemożliwą misją, ponieważ wiele z tego, co o nich wiemy, zawdzięczamy interpretacje historyczne, a nawet założenia. Polinezyjczycy są bardzo tajemniczy, jeśli chodzi o ich sztukę, ponieważ jest ona ściśle związana z ich kulturą, religią i filozofią życia.

Znaczenie tatuażu maoryskiego

Jak zrobić tatuaże Maorysów?

Prawdziwy tatuaż maoryski to całkowicie wyjątkowe dzieło, które opowiada historię osoby, która go nosi, a realizacja tego jest aktem będącym częścią kultury popularnej. moment Realizacja tatuażu jest zarówno magiczna, jak i duchowa. Tatuator rozpoczyna sesję prosząc Bogów o pozwolenie na pracę i po odmówieniu kilku modlitw rozpoczyna się sesja tatuażu.

Maoryski tatuaż wykonany w tradycyjny sposób to doświadczenie tak mistyczne, jak bolesne. Dziś trudno znaleźć fachowców, którzy wykonują te tatuaże tradycyjną metodą, zwykle wykonuje się je pistoletem.

dołącz do naszego kanału telegram