Skip to content

Jak zrobić lub zrobić zrzut ekranu w Mapach Google

28 de luty de 2021

Imponujące są różne usługi, które możemy uzyskać od Google, nie tylko jako doskonałą przeglądarkę. Lub jak usługi, które oferuje między innymi w zakresie edycji plików, wiadomości e-mail. Teraz dostarcza nam swoje narzędzie internetowe, które umożliwia użytkownikom lokalizowanie adresów, sklepów, firm, ruchu itp. A potem pokażemy jak zrobić lub zrobić zrzut ekranu z Map Google.

Jest to szeroko stosowana aplikacja w smartfony i komputery osobiste, dzięki czemu użytkownicy mogą lokalizować trasy, którymi mogą podróżować z jednego miejsca do drugiego.

Chociaż nie ma możliwości wykonania kopii mapy wyświetlanej na ekranie, możliwe jest wykonanie zrzutu ekranu. Nauczymy Cię tego w następnym artykule.

Można to zrobić na różnych posiadanych urządzeniach, takich jak iPhone, iPod Touch, iPad lub komputer. Stworzyliśmy wiele artykułów, które pokazują, co należy robić na urządzeniach mobilnych i komputerach osobistych. Możemy udostępniać te ujęcia naszym znajomym w różnych sieciach społecznościowych lub przez e-mail.

Jak zrobić lub zrobić zrzut ekranu z Map Google

Następnie powiemy Ci, jakie kroki należy wykonać, aby wykonać zrzut ekranu na komputerze. Niezależnie od tego, czy używasz systemów operacyjnych Windows, czy Mac, są one wyposażone w domyślną opcję, która pozwoli Ci wykonać plik zrzut ekranu, wykonując tylko prostą kombinację klawiszy.

Użytkownicy Windows 7 muszą napisać Snipping Tool w polu startowym iw ten sposób będziesz mieć dostęp do narzędzia do robienia zrzutów ekranu.

Następnie wyświetl opcję Tryb i wybierz Wycięcie w oknie. Następnym krokiem jest zrobienie zrzutu ekranu Google Maps ze współrzędnymi geograficznymi i wklejenie go do schowka lub w dowolnym innym miejscu na komputerze.

Jeśli twój system operacyjny to Windows 8 lub 10, możesz użyć skrótów klawiaturowych i nacisnąć klawisze Win + PrtScn iw ten sposób zrobić zrzut ekranu Mapy Google. Te zdjęcia trafią bezpośrednio do folderu Obrazy. Teraz, jeśli masz komputer Mac, musisz wykonać następujące kroki, aby szybko zrobić zrzut ekranu.

Tutaj możesz mieć dwa różne sposoby, w zależności od rodzaju przechwytywania, które chcesz wykonać. Jeśli chcesz zrobić zrzut całego ekranu, musisz nacisnąć Shift + Command + 3 wszystko to w tym samym czasie. Jeśli chcesz uchwycić ustalony obszar Map Google, naciśnij Shift + Command + 4 w tym samym czasie, a następnie użyj myszy, aby narysować na mapie.

Zrób zrzuty ekranu z Google Maps Online

Jeśli korzystasz z przeglądarki Google Chrome, możesz zrobić zrzut ekranu Mapy Google, oczywiście, jeśli korzystasz z tego rozszerzenia, możesz zrobić zrzut ekranu dowolnej odwiedzanej witryny, w tym Map Google.

Aby to zrobić, musimy zainstalować to narzędzie, aby zrobić zrzuty ekranu, poszukać rozszerzenia, a następnie wybrać opcję Dodaj do Chrome.

Ikona zostanie dodana po prawej stronie paska adresu, teraz aby jej użyć, musisz przeszukać Mapy Google w poszukiwaniu obrazu, który chcesz przechwycić.

Następnie przechodzisz do ikony i musisz kliknąć, ta akcja przeniesie Cię do nowego okna z obrazem. I tutaj musisz wybrać obszar obrazu, który chcesz przechwycić, ale jeśli chcesz, możesz wprowadzić pewne zmiany w swoim obrazie.

Jak dodać tekst, strzałki, linie, wskazówki itp. A kiedy już to zrobisz, musisz kliknąć Zapisz i wybierzesz, w którym folderze to zrobić.

W ten prosty sposób możesz przechwytywać nie tylko obrazy z Google Maps, ale także z innych stron internetowych. Jest to bardzo wszechstronne narzędzie, z którego możesz korzystać zawsze, gdy go potrzebujesz.

przechwytuj mapy google miejsca

W ten sposób kończymy ten prosty samouczek, w którym wyjaśniam kilka praktycznych technik, których można użyć do robienia zrzutów ekranu na komputerach osobistych. Niezależnie od używanego systemu operacyjnego, będziesz mieć to narzędzie pod ręką i możesz stworzyć lub wziąć plik zrzut ekranu z Google Maps.