Skip to content

Jak aktywować „tryb incognito” Map Google i poprawić moją prywatność?

1 de luty de 2022

Kiedy wybierasz się w nieznane miejsce, najlepiej korzystać ze znanych Aplikacja Mapy Google wyszukiwarki. Z Google Maps można korzystać zarówno z przeglądarki Google Chrome, jak i ze specjalistycznej aplikacji, którą można pobrać ze Sklepu Play.

W Mapach Google jest sposób włączyć funkcję który jest znany jako tryb incognito, taka funkcja polega na tym, aby nikt nie wiedział, jakie wyszukiwania wykonujesz. Krótko mówiąc, pokażemy Ci, na co musisz zwrócić uwagę podczas korzystania z trybu incognito Map Google, jak zachować większą prywatność podczas korzystania z Map Google i kilka dodatkowych rzeczy.

Co należy wiedzieć przed użyciem trybu incognito w Mapach Google?

Kiedy tylko chcesz, możesz skorzystać z tego trybu incognito w Mapach Google, ale zanim zaczniesz z niego korzystać, musisz mieć coś wcześniej. To, co musisz wiedzieć, pomoże nam zwłaszcza znaleźć sposób na ciesz się absolutnie wszystkimi funkcjami tej aplikacji.

Mapy offline niedostępne w trybie incognito

Podczas korzystania z Map Google w trybie incognito aplikacja zapewni Ci funkcję map offline. Korzystając z Map Google w normalny sposób, możesz skorzystać z funkcji, która składa się z: użyj map offline, ale podczas korzystania z Map Google z jakiegoś powodu nie możesz korzystać z tych map.

Jeśli więc chcesz udać się do miejsca, którego nie chcesz zapisywać w historii wyszukiwania Map Google, zawsze musisz mieć połączenie internetowe. Teraz, jeśli miejsce, do którego się wybierasz, jest bardzo mało prawdopodobne, aby mieć sygnał, najlepiej nie używać Map Google w trybie incognito.

Aby nie zapisywać historii Twojego wyszukiwania w Mapach Google, możesz skorzystać z takiej aplikacji, a następnie wyczyść historię map google wyszukiwanie i dane. W Mapach Google możesz usunąć całą historię lokalizacji, którą masz na swoim koncie.

Aby zachować prywatność podczas korzystania z aplikacji Mapy Google, możesz zrobić dwie rzeczy, te dwie rzeczy to włącz tryb incognito Albo wyłącz historię. To jedyne dwie rzeczy, które można zrobić, aby zwiększyć prywatność podczas korzystania z aplikacji Mapy Google zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i telefonie komórkowym.

Przy okazji trzeba pamiętać, że z Map Google można korzystać nie tylko na komputerach czy telefonach komórkowych. Z tej aplikacji można korzystać nawet na urządzeniu Apple Watch. Dobro korzystać z Map Google Z takim urządzeniem nie ma potrzeby noszenia telefonu komórkowego.

Jeśli chcesz zobaczyć jak wyłącz zapisaną historię w Mapach Google zwróć uwagę na następującą procedurę:

dziewczyna używająca telefonu

 1. Znajdź aplikację Mapy Google
 2. otwórz aplikację
 3. Przejdź do jego ustawień
 4. Wybierz sekcję „Lokalizacje”
 5. Aby zakończyć, wyłącz opcję, która zapisuje historię

Skoro wiesz, jak to jest wyłącz historię map google możesz poświęcić trochę czasu, aby zobaczyć, jak aktywować tryb ciemny w Mapach Google i jak aktywować tryb incognito.

Jak włączyć tryb incognito w Mapach Google?

Tryb incognito jest włączany różnie w zależności od tego, skąd uzyskujesz dostęp do Map Google. Jak powiedzieliśmy wcześniej, Mapy Google mogą być mieć dostęp z przeglądarki internetowej a także z aplikacji mobilnej. W kolejnych dwóch podtematach zobaczysz, jak aktywować tryb incognito z przeglądarki i z aplikacji.

Ze strony internetowej na PC

Na stronie internetowej, z której najczęściej korzystają posiadacze komputerów, nie ma funkcji trybu incognito, aby korzystać z Map Google. Jednak nadal istnieje sposób korzystania z Map Google bez zapisywania historii:

 1. uruchom komputer
 2. Usiądź na wirtualnym pulpicie
 3. Przejdź do paska zadań
 4. Znajdź przeglądarkę Google Chrome
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Nowe okno w trybie incognito”
 6. Aby zakończyć, wystarczy wejść na stronę Google Maps i to wszystko

dziewczyna używająca telefonu komórkowego

Wszystkie aplikacje Google może być używany w trybie incognito z komputerów, jeśli ta funkcja jest używana z przeglądarki Chrome.

Korzystanie z aplikacji na urządzeniach mobilnych

W przypadku telefonów komórkowych, w których wygodniej jest korzystać z Google Maps wraz z ich aplikacją, należy: przeprowadzić kolejny proces. Oto, co powinieneś zrobić:

 1. uruchom telefon
 2. Otwórz aplikację Mapy Google
 3. Teraz naciśnij ikonę w aplikacji, która ma Twoje zdjęcie profilowe
 4. Aby zakończyć, w opcjach, które zostaną Ci wyświetlone, wybierz tę, która mówi „Aktywuj tryb incognito” i to wszystko

W jaki sposób można usunąć historię wyszukiwania w Mapach Google?

Jeśli chcesz usuń swoją ostatnią aktywność i stary na koncie Google Maps, musisz wykonać następujące czynności:

 1. uruchom telefon
 2. Otwórz aplikację Mapy Google
 3. Naciśnij ikonę z Twoim zdjęciem profilowym
 4. Przejdź do ustawień’
 5. W ustawieniach przejdź do sekcji z napisem „Historia”
 6. Wybierz opcję „Więcej”, a na koniec opcję „Usuń aktywność”