Skip to content

Jak tworzyć i zarządzać wydarzeniami w Mapach Google za pomocą JavaScript — kompletny przewodnik

7 de czerwiec de 2023

Mapy Google to platforma internetowa, która umożliwia przeglądanie maplokalizowanie interesujących miejsc i znajdowanie adresów w różnych częściach świata.

Jego największą zaletą jest to, że pozwala na trzy opcje widok mapy: normalny, satelitarny i terenowy. W dalszej części tego wpisu nauczymy Cię, jak obsługiwać zdarzenia w Mapach Google, co jest kolejną mało znaną funkcją tej aplikacji.

JavaScript to język programowania, którego najnowsza dostępna wersja to: ECMAScript. W rezultacie standardowy dialekt dla programistów lub programistów. Mówiąc w języku programowania, ma dość obszerną bibliotekę zdarzeń.

Jeśli weźmiemy ten język i zastosujemy jego cechy. Oprócz włączenia go w praktyczny sposób do programu lub aplikacji znany na całym świecie jako Mapy Google.

Praca z Mapami Google jest prosta; doskonale spełnia swoją funkcję i nie mylić ze zbędnymi dekoracjami, także z komputera PC, w którym możemy sprawdzić, czy ktoś z niego nie korzysta zdalnie

Mapy Google mogą być dostępne na urządzenia mobilne za pośrednictwem aplikacji. Jest standardem w smartfonach i tabletach z systemem Android, dzięki czemu można go używać jako przenośnego GPS.

może być osiągnięty Do wiele różnych zajęć które są bardzo przydatne dla ich użytkowników.

W ten sposób i kontynuując JavaScript, jeśli chcesz wejść w świat programowania lub pisania kodu. W szczególności te, które są używane w JavaScript i jego zastosowaniu w poleceniach Map Google. Więc, Ten przewodnik nauczy Cię podstaw. czego potrzebujesz.

Wydarzenia, które możemy wykorzystać w Mapach Google

Aby rozpocząć, w pierwszej kolejności musimy znać wydarzenia, które mamy do dyspozycji. API, z którym będziemy pracować, używa nazwy: google.maps.zdarzenie aby umożliwić nam korzystanie z tych wydarzeń. W ten sam sposób ta nazwa daje nam statyczne metody, które zajmą się „Słyszeć”.

Tak, te metody będą nasłuchiwać, gdy wystąpi zdarzenie konkretnie przez kontroler o nazwie: addListener(). Jak sama nazwa wskazuje: add = Add i Listener = Listener. Mając to na uwadze, przejdźmy do zdefiniowania niektórych ważniejszych wydarzeń.

 • W przypadku dokonania modyfikacji na środku mapy zdarzeniem, które należy usłyszeć, jest: centrum_zmienione. Co przekłada się na jego nazwę: Centrum = Centrum i Zmieniony = Zmiana / Zmieniony.
 • Wydarzenie znane jako: kliknięcie zostanie uruchomione gdy użytkownik kliknie interfejs. Nie ma znaczenia, czy znajduje się na mapie, w okienku informacyjnym czy na znaczniku.
 • Do czasu użytkownika przesuwać lub przeciągać mapę wykonaj dowolny adres, nasz Odbiornik odpali zdarzenie: ciągnąć.
 • mousemove to nazwa nadana zdarzeniu, które zostanie uruchomione w momencie użytkownik wykonuje ruch myszką. Zostanie to zrobione niezależnie od tego, w którą stronę zwrócona jest mysz w aplikacji.
 • Za każdym razem, gdy użytkownik wyświetla menu kontekstowe Document Object Model (DOM). będzie „wysłuchany” zdarzenie znane jako: prawe kliknięcie. Alegoria działania polegającego na naciśnięciu „prawego przycisku” myszy komputerowej.
 • zoom_changed lub jego tłumaczenie na język hiszpański: Zmiana podejścia, będzie aktywowanym elementem, gdy zmieni się ustalony numer „Zoom”. Określenie tej modyfikacji podejścia można używać tylko na mapie.

Wszystkie wymienione są najczęstszymi i najważniejszymi wydarzeniami do rozwoju działań w Google Maps.

jednak istnieją inne wydarzenia, które można dodać do kodu, który jest znacznie bardziej szczegółowy. I oczywiście jego pisanie lub składnia wymaga nieco bardziej zaawansowanej wiedzy.

Zarządzanie narzędziami wyrażonymi w poprzedniej liście, dodawanie stała praktyka w rozwoju tej działalności.

W bardzo krótkim czasie odkryjesz wiele rzeczy możesz zrobić z tymi liniami kodu. Wynika to z wartościowego potencjału, jaki oferuje nam Google Maps, rozszerzając swoje funkcjonalności.

Kluczowe funkcje Map Google

przed nauką Jak obsługiwać wydarzenia za pomocą Google Mapsmusimy wziąć pod uwagę funkcje tej aplikacji

 • Wyszukiwanie adresów lub interesujących miejsc.
 • Wizualizuj interesujące Cię miejsca takimi, jakimi są naprawdę, za pomocą Street View.
 • Wydrukuj mapy, klikając opcję drukuj znajdującą się w pasku narzędzi Twojej przeglądarki.
 • Udostępnij adres URL mapy wybranym osobom.
 • Aktywuj lokalizację GPS, z telefonu komórkowego, wpisując adres, pod którym się znajdujesz oraz adres, pod który chcesz się dostać.
 • Wybierz miejsca w pobliżu, napisz, co chcesz znaleźć, aby zlokalizować miejsce do odwiedzenia.
 • jakiekolwiek wydarzenie można opublikować w Mapach Google: gry rynkowe, imprezy otwarte itp.

twórz wydarzenia za pomocą skryptu java i map google

Ta ostatnia funkcja Google Maps jest najmniej znana i powinna zostać tutaj szczegółowo omówiona. Ta funkcja jest osiągana dzięki odpowiedniemu interfejsowi API, czyli co daje nam możliwość obsługi zdarzeń za pomocą Google Maps. Interfejs API jest oparty na JavaScript, który jest również językiem programowania sterowanym zdarzeniami.

Należy zauważyć, że API zawiera niektóre zdarzenia, które nie są częścią JavaScriptjest również unikalny i działa w dowolnej przeglądarce.

API, po hiszpańsku Interfejsy programowania aplikacji, Bycie formalną specyfikacją dotyczącą tego, jak moduł oprogramowania komunikuje się i wchodzi w interakcje z innym.

Zarządzanie wydarzeniami w Mapach Google, od teorii do praktyki

Tworzenie haseł jest łatwym zadaniem dla WEB Developera, ale obsługa zdarzeń jest bardzo prostaaby wyodrębnić punkt, w którym kliknąłeś na mapie.

Najpierw będziesz musiał utwórz mapę i dodaj detektor zdarzeń do GEvent (Odbiornik zdarzeń) po kliknięciu mapy.

var map = new GMap2(document.getElementById("map"));   
map.setCenter(new GLatLng(33,0),3);   
map.addControl(new GLargeMapControl());
map.setMapType(G_NORMAL_MAP); 

GEvent.addListener(map, "click", tratamiento_clic);

Dodając wydarzenie do odsłuchania, musisz podać trzy parametry:

 1. Obiekt API, na którym ma być nasłuchiwane zdarzenie
 2. Nazwa zdarzenia, które chcesz wykryć i podjąć działanie po wykryciu.
 3. Nazwa funkcji, która będzie obsługiwać zdarzenie.

Teraz musisz zakodować zachowanie mapy po kliknięciu, tj. Zakodować funkcję

tratamiento_clic. 
function tratamiento_clic(overlay,point){
alert ("Hola amigo! Veo que estás ahí porque has hecho clic!");
alert ("El punto donde has hecho clic es: " + point.toString());
}
Wydarzenia w Mapach Google

Funkcja otrzymuje parę parametrów, którymi są kontekst, w którym zdarzenie zostało wykryte.

Następnie kolejny przykład rozwoju, w którym można sporządzić mapę ze znakiem. Klikając w dowolnym miejscu na mapie, będziesz mógł zmienić położenie znaku w miejscu, w którym kliknąłeś.

Zdarzenie, które będziesz mógł zobaczyć, to kliknięcie na obiekt mapy klasy GMap2. W takim przypadku kliknięty punkt zostanie przywrócony w celu umieszczenia znaku w tym punkcie.

Najpierw zobaczysz tzw kod, aby utworzyć mapę ze znakiem:

var map = new GMap2(document.getElementById("map"));   
map.setCenter(new GLatLng(40,-4),3);   
map.addControl(new GLargeMapControl());
map.setMapType(G_NORMAL_MAP); 

var point = new GPoint (-4,40);
var marker = new GMarker(point); 
map.addOverlay(marker);

Zobacz prosty kod wykrywający zdarzenie kliknij typ na mapie:

GEvent.addListener(map, "click", function (overlay,point){
if (point){
marker.setPoint(point);
}
});

Tworzony jest detektor zdarzeń dla obiektu map i typu zdarzenia click, wykonanie funkcji, która otrzymuje dwa parametry (nakładka, punkt). Pamiętaj, że nakładka to kliknięty znacznik, a punkt to kliknięty punkt na mapie.

Jednak Mapy Google w swojej najnowszej wersji wprowadziły innowacyjną funkcję, która ułatwia tworzenie wydarzeń publicznych.

Nie został oficjalnie ogłoszony, jest w fazie eksperymentalnej, ale ma już swoją stronę w sekcji pomocy aplikacji.

Tylko ten dostępne na urządzeniach z Androidemjednak jest to również uwarunkowane twoją lokalizacją i rangą.

Którego funkcję można zlokalizować w zakładkach „Składka” I „Twój wkład” w aplikacji. Po kliknięciu opcji „Utwórz wydarzenie publiczne”aplikacja pozwoli Ci dodać szczegóły.

Możesz umieścić nazwa wydarzenia, miejsce, czas, kategoria, opis, możesz nawet dodać link do strony internetowej lub zdjęć związanych z wydarzeniem. Ponieważ ta funkcja jest w fazie rozwoju, jej aktualizacja zajmuje ponad godzinę.

dołącz do naszego kanału telegram