Skip to content

Jak aktywować „tryb ciemny” w Mapach Google? – Dostosuj swoją aplikację

30 de grudzień de 2021

Z biegiem czasu Mapy Google zostały zaktualizowane, aby oferować lepszą obsługę swoim użytkownikom, w rzeczywistości jest to obecnie dość dokładna aplikacja, która informuje o miejscu, w którym się znajdujesz, centrach handlowych i sklepach, w których możesz znaleźć powiedział miasto.

W rzeczywistości jest to najdokładniejsza opcja dla dostać się w miejsce, gdzie nie znasz lokalizacji, Jedyne, co musisz mieć, to dostęp do Internetu na urządzeniu mobilnym, a Mapy Google natychmiast dostosują się do obszaru lub regionu, w którym się znajdujesz, pokazując wszystkie informacje o tym regionie.

Jakie motywy kolorystyczne oferują Mapy?

Nowym trendem w obecnych telefonach komórkowych jest to daje możliwość zmiany motywu urządzenia, aby obiekt był ciemny lub jasny. Ideą tych opcji zmiany motywu jest zapewnienie użytkownikowi komfortu wizualnego w zależności od tego, gdzie się znajduje.

Jeżeli użytkownik korzysta z urządzenia w plenerze i jest słoneczny dzień, dodatkowo w godzinach przewidzianych jest od 9 do 16, w których przejrzystość słońca jest dość niezwykła, zaleca się, aby użytkownik używał przejrzystego motywu na swoim urządzeniu, w ten sposób będzie mniej zmęczenie oczu.

W ten sam sposób to się dzieje jeśli użytkownik jest gdzieś w środku, gdzie światło jest słabsze, nie ma dopływu światła słonecznego lub są godziny w nocy, zaleca się, aby użytkownik korzystał z trybu ciemnego lub nocnego, aby mniej wysiłku na wzroku, w ten sposób nie tylko obciąża Twoje oczy mniej, ale także bateria wolniej się wyczerpuje.

Tryb jasny, tryb ciemny lub taki sam jak telefon

Cała ta innowacja w telefonach komórkowych w kwestii motywu, trybu ciemnego lub trybu jasnego sprawiła wiele aplikacji dostosowało te role Wyraźnym przykładem są aplikacje lub platforma firmy Meta „m.in. Facebook, Instagram, WhatsApp”, która doceniła potrzebę i akceptację tych tematów przez użytkowników i postanowiła zastosować je na swoich platformach.

Podobnie Google nie pozostało w tyle w tej nowej innowacji oni mają zaktualizował platformę wspomnianej firmy Aby użytkownik mógł wybrać motyw, który chce w aplikacji, czy to jasny, ciemny, czy wybrany w systemie telefonu komórkowego.

Który tryb motywu wybrać, będzie to zależeć wyłącznie od użytkownika, Jeśli użytkownik wybierze tryb, który jest wybrany w systemie telefonicznym, podczas zmiany bezpośredniego motywu urządzenia zmieni się motyw aplikacji, w tym przypadku aplikacji Google Maps.

Jak aktywuje się ciemny motyw w Mapach Google?

włącz tryb ciemny w mapach google

Teraz, aby móc aktywować tę opcję na dowolnym urządzeniu, musisz pamiętać, że telefon komórkowy to Android lub iPhone, należy zaktualizować do najnowszej wersjiW ten sam sposób systemy operacyjne urządzeń muszą zostać zaktualizowane do najnowszej wersji. Przynajmniej w przypadku Androida urządzenie musi mieć Androida w wersji 10 lub nowszej, aby móc korzystać z trybu ciemnego motywu w Mapach Google.

Na urządzeniach z Androidem

Aby aktywować tę opcję na urządzeniach z systemem operacyjnym Android, jest to bardzo proste, tylko prosi o spełnienie pewnych warunków, w tym telefon komórkowy musi masz Androida 10 lub nowszego niż ten, oprócz tego, że aplikacja Mapy musi być w pełni zaktualizowana.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wejść do aplikacji Google Maps, będąc tam, poszukaj opcji swojego profilu, tej opcji Znajdziesz go w prawym górnym rogu, Zostanie on utożsamiony z obrazem, który masz w e-mailu, tam zobaczysz listę, naciśnij opcję „ustawienia”.

Gdy jesteś już w opcji ustawień, spójrz na listę opcji dla opcji „motyw”, tam pojawi się okno z różnymi opcjami do wyboru: „zawsze pokazuj w jasnym motywie”, „zawsze pokazuj w ciemnym motywie” , ” użyj tego samego motywu co urządzenie „wybierz opcję, która najbardziej Ci odpowiada.

Z iPhone’a lub iPada

Bardzo dobrze, aby aktywować go z urządzenia z systemem iOS, procedura jest taka sama jak w przypadku Androida, najpierw należy wejść w Mapy, następnie w prawym górnym rogu pojawi się logo ze zdjęciem na okładkę Twojego e-mail, wpisz tam, a zobaczysz listę opcji, w której jedna z nich powie „ustawienia” wpisując tam, przeniesie Cię do innej listy opcji, która będzie miała opcję „temat”, po wejściu tam możesz wybrać temat, który najbardziej Ci się podoba lub wygodniej się czujesz.

ustaw tryb ciemny ze swojego iPhone'a

Jakie są zalety aktywacji trybu ciemnego?

Jak już rozmawialiśmy kilka chwil temu, urządzenia mobilne w ostatnich latach zostały zaktualizowane, aby jego użytkownicy są czuć się znacznie bardziej komfortowo Podczas korzystania z urządzenia, podobnie jak wiele aplikacji, wzięło ten przykład i zastosowało go.

Zwiększ czytelność ekranu i zmniejsz zużycie baterii

Rzeczywiście, udowodniono, że korzystanie z urządzenia mobilnego i oferowanych przez nie aplikacji w miejscach o słabym oświetleniu w trybie ciemnym, Ułatwi to czytanie, a także znacznie mniej męczysz oczy, Należy wziąć pod uwagę, że światło wydobywające się z telefonu na dłuższą metę może spowodować uszkodzenie wzroku, dlatego wystawienie się na nieco mniej jasne światło pozwoli uniknąć znacznie większego zmęczenia oczu.

tryb ciemny oszczędza baterię telefonu

W ten sam sposób, aktywując tryb ciemny i ten używa odcieni ciemniejszych kolorów, zapobiegnie to szybszemu zużyciu baterii telefonu komórkowego.

dołącz do naszego kanału telegram