Skip to content

Jak zrobić domowej roboty potężny wzmacniacz dźwięku do telefonu komórkowego lub telefonu komórkowego?

31 de maj de 2022

To prawda, że ​​w ostatnim czasie inteligentne urządzenia mobilne znacząco poprawiają jakość dźwięku, tak samo trzeba powiedzieć, że w niektórych aspektach daleko im do najwyższej jakości doświadczenie.

Nie jest to bardzo ważna krytyka, ale powinniśmy o tym wiedzieć, np. gdy myślimy o słuchaniu muzyki. Żaden smartfon nie przypomina tego wydajność głośnika. Wiele razy nie mamy wystarczająco mocnego systemu nagłośnienia w naszych domach, dlatego dzisiaj nauczymy Cię, jak zbudować domowy wzmacniacz.

Właśnie z tego powodu komentujemy, że z tej okazji chcieliśmy nauczyć wszystkich naszych czytelników szeregu sztuczek, które uważamy za niezbędne. Do użytku, gdy potrzebujesz lepszego dźwięku w domu lub w dowolnym miejscu bez profesjonalnego głośnika. W rzeczywistości będziemy cię uczyć jak zrobić domowy wzmacniacz dźwięku do telefonu komórkowegoużywając własnego schematu, coś, co możesz zrobić, nawet jeśli jesteś początkującym.

Z jakich materiałów można zbudować domowy wzmacniacz

  • Pobierz schemat obwodu:
  • 1 rezystor 680 omów
  • Układ scalony LA4440
  • 3 kondensatory 100nf
  • 1 rezystor 100 kΩ
  • 2 kondensatory od 47nf do 16 woltów
  • 1 potencjometr B20K
  • 1 plus kabel
  • małe przewody
  • lutownica

Jak pokochać domowy wzmacniacz krok po kroku

Przygotowanie do budowy wzmacniacza w domu

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby mieć swój domowy wzmacniacz w domu, to połączyć nogi 3, 6, 8 i 14 zintegrowanej z kablami i lutownicą.

Na początku dwie pierwsze w kształcie litery U, potem 6 z 8, tak samo jak poprzednia. W ten sposób będziemy w stanie przewodzić ujemne napięcie urządzenia. Następnie musisz podłączyć kondensator 47 nf do styku 1 układu scalonego po stronie dodatniej. Na razie ujemną część należy pozostawić niepodłączoną.

Następnie drugi kondensator 47 nf musi przejść na nogę 7 chipa, która jest częścią dodatnią, i połącz dwie ujemne nogi kondensatorów. Następną rzeczą, którą musimy zrobić, to podłączyć rezystor 680 omów, podczas gdy druga noga rezystora musi być podłączona do ujemnej części układu.

W tym momencie musisz podłączyć kondensator 100nf, z jego 5 nogą zintegrowaną w dodatnim, a ujemną z nogą 6.

Dodatnia część drugiego kondensatora 100nf musi przejść do styku 9, a część ujemna do styku 10 układu. Następnie podłączamy kabel do pinu 11 integry, gdzie wejdzie napięcie dodatnie, którego używamy. Następnie trzeci kondensator 100 nf przez jego ujemną część, musi być umieszczony w części 12, podczas gdy część 13 musi otrzymać część dodatnią, wypełnić wszystkie miejsca.

Łatwo zbuduj domowy wzmacniacz

W tym momencie podłącz kabel do wejścia napięcia ujemnego do pinu 14 układu, pamiętając zawsze, że napięcie z którego zasilany jest wzmacniacz wynosi 12 woltów. Coś, czego w żadnym wypadku nie powinieneś tracić z oczu.

Rezystor 100 kΩ musi być podłączony do pinu 2 układu i później trzeba podłączyć potencjometr. Podłączanie kabla do nowo dodanej nogi rezystora i drugiego do pinu 3 układu, przez który przechodzi dźwięk.

Po wykonaniu tych poprzednich kroków następną rzeczą jest zabranie kabla, który podłączyłeś do pinu 3 zintegrowanego. Powinieneś zauważyć, że powinien znajdować się na lewej nodze potencjometru. Pamiętając, że noga 3 układu przenosi napięcie ujemne, a druga jest ujemna.

Później trzeba podłączyć kabel plusa konkretnie ujemna część z ujemną częścią potencjometru, a dodatni przewód po prawej stronie potencjometru, a nie do środka, jak mogłoby się wydawać.

Wyjście, które pozostało w twoich rękach, to oczywiście takie, które w tych przypadkach idzie podłączony bezpośrednio do wyjścia głośnikowego. Więc jeden z pozostałych przewodów idzie na pin 10, a drugi na pin 12.

Będziesz wtedy potrzebować 12-woltowej baterii lub transformatora, które należy podłączyć do przewodów ujemnego i dodatniego napięcia. Zalecamy również, aby w tego typu przypadkach użyć radiatora. Umożliwi to dokręcenie wszystkich śrub, choć nóżki integry nie powinny jej dotykać.

Domowe sposoby słuchania muzyki

Jak widać są to bardzo domowe metody, ale czasami mogą uratować ci życie aby móc słuchać muzyki. Oczywiście najlepszą opcją, jaka może istnieć, jest bezpośrednie nabycie urządzenia, które może odtwarzać muzykę przez Bluetooth. Gdzie możesz podłączyć nasz smartfon, aby słuchać wszystkiego, co tam jest.

potężne głośniki do telefonów komórkowych

Chociaż czasami kiedy pieniądze nie towarzyszą, to nie jest takie proste. Podobnie musimy pamiętać, że możemy znaleźć małe urządzenia, które mają dość ważną jakość dźwięku i nie nasycają się przy dużych głośnościach za mniej niż 20 euro.

Nie sądzę więc, że jest to konieczne, a przynajmniej nie, gdy jesteśmy w domu, aby korzystać z tego rodzaju domowych rozwiązań. Chociaż chcę wyjaśnić, że żaden z nich nie naraża niczego związanego z urządzeniem mobilnym, wyjaśniam na wszelki wypadek, panowie.

W każdym przypadku, gdy znasz jakieś rozwiązanie lub inną podobną metodę, zachęcamy do poinformowania nas o tym w komentarzach, ponieważ może się to przydać nam wszystkim.

Czy udało Ci się zrobić swój domowy wzmacniacz krok po kroku?