Skip to content

Jakie telefony komórkowe są kompatybilne z Samsung Gear VR, okularami wirtualnej rzeczywistości?

20 de czerwiec de 2023

Dzisiaj chcemy porozmawiać o telefonach komórkowych kompatybilnych z VR, czyli urządzeniach, które są w pełni użyteczne z terminalami i grami wirtualnej rzeczywistości, które stopniowo zaczynają rozprzestrzeniać się na całym świecie. Prawda jest taka, że ​​kupując określony model okularów wirtualnej rzeczywistości, musimy to zrobić upewnij się, że jest kompatybilny z naszym terminalem. Dlatego w tym artykule pokażemy, które telefony są kompatybilne z okularami Samsung Gear VR.

Teraz, dzisiaj pokażemy Ci wszystkie szczegóły, które powinieneś wziąć pod uwagę, kiedy znajdź telefony komórkowe kompatybilne z VRbo nie wszyscy tacy są. Chociaż nie zamierzamy pokazywać Ci listy w tym zakresie, ponieważ szybko stałaby się ona przestarzała, prawda jest taka, że ​​​​zaoferujemy Ci szereg funkcji, które Twój terminal będzie musiał mieć w takich przypadkach.

Dlaczego okulary VR zyskały tak dużą popularność?

Te okulary przyciągają wiele uwagi użytkowników, ponieważ pozwalają wizualizować obrazy w inny sposób, doceniając je w trzech wymiarach, zarówno dla filmów, jak i filmów, a nawet gier wideo. Posiada unikalną i innowacyjną technologię, która pozwoli nam na wyjątkowe doznania.

Okulary VR, choć bardzo innowacyjne, z pewnością są delikatne, dlatego musimy o nie dbać przede wszystkim przed uderzeniami i upadkami. Musimy również konserwować okulary VR, aby je chronić i zapobiegać ich zabrudzeniu lub zarysowaniu, aby zapewnić długą żywotność.

Telefony komórkowe kompatybilne z wirtualną rzeczywistością

Zasadniczo pytanie „czy te okulary są kompatybilne z moim modelem telefonu komórkowego?” Jest to pierwsza, którą powinni zrobić wszyscy, którzy interesują się różnymi urządzeniami wirtualnej rzeczywistości. Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć w tym względzie, jest to, że jeśli masz smartfon, który jest za stary lub za duży, może nie być kompatybilny i to jest musisz sprawdzić cale, które obsługuje twój sprzęt wirtualnej rzeczywistościaby sprawdzić, czy Twój telefon komórkowy jest zgodny.

Ale jest więcej szczegółów, które musisz wziąć pod uwagę w tym zakresie, ponieważ będziesz musiał sprawdzić w taki sam sposób, jak smartfon mieć dodany czujnik żyroskopowy, szczegół nie mniej w tych przypadkach. Dzieje się tak, ponieważ ten czujnik mierzy zmiany położenia telefonu, więc jest to niezbędne, abyś mógł w pełni wykorzystać te aplikacje i sprzęt.

Reasumując i aby nie było błędów, pamiętaj, że Twój smartfon musi mieć żyroskop, najlepszą możliwą rozdzielczość ekranu i rozmiar ekranu, który powinien wynosić od 4,5 do 5,7 cala, jak większość obecnych terminali. Jeśli spełnisz wszystkie wymagania, o których wspomnieliśmy powyżej, Twój smartfon będzie kompatybilny z VR.

okulary wirtualnej rzeczywistości

Okulary wirtualnej rzeczywistości Samsung Gear VR można kupić na oficjalnej stronie internetowej. Są jednymi z najbardziej znanych i używanych dzięki kompatybilności z telefonami komórkowymi Samsung. Możemy z nimi robić wiele rzeczy, od oglądania filmów czy seriali w wirtualnej rzeczywistości, aby zobaczyć obrazy w trzech wymiarach, możemy nawet bawić się nimi.

W kilku słowach możemy przeżyć wspaniałe wrażenia z wirtualnej rzeczywistości, być może nie tak blisko w przypadku gier wideo, takich jak PlayStation VR lub inne nieco bardziej złożone alternatywy, ale jest to niewątpliwie alternatywa, którą należy wziąć pod uwagę, a przede wszystkim bardzo uderzające. .

Telefony kompatybilne z okularami Samsung VR

Zasadniczo potrzebujemy Androida i Bluetooth, chociaż nie wszystkie z nich są kompatybilne, te dwie rzeczy są niezbędne. Te z wyższej półki oczywiście nie będą miały problemów, mowa o modelu Samsung S7, w którym możemy bez problemu pobrać i zainstalować VR, wszystkie jego wersje, a także Note 4 i 5.

Jak widać, lista jest w rzeczywistości dość obszerna, tak jak powiedziałem ci wcześniej, jeśli pójdziesz bardziej z boku gier wideo istnieją produkty wirtualnej rzeczywistości opracowane wyłącznie i wyłącznie Za to być może mają nieco wyższą cenę, ale bez wątpienia ogromną różnorodność bardzo dobrych, interesujących i zabawnych tytułów do wypróbowania.

Należy również wziąć pod uwagę, że żyjemy w dość zielonej epoce dla tej technologii i należałoby sprawdzić, czy dzieje się to samo, co w przypadku 3D, co kończy się niewiarygodnym oporem, czy też ostatecznie to całkowicie łapie iw przyszłości możemy zobaczyć lepszą technologię a przede wszystkim lepszy materiał rozrywkowy.

Czy masz telefon komórkowy kompatybilny z VR?

SmartWatch lub inteligentne zegarki były wielką nowością, zwłaszcza że mają system operacyjny Android. Prawda jest taka, że ​​te urządzenia są bardzo pomocne, zwłaszcza jeśli nie możemy odebrać telefonu, na przykład podczas jazdy samochodem, aktywności fizycznej lub ważnego spotkania. Samsung ma dostępnych kilka modeli, więc tutaj powiemy Ci, które telefony komórkowe są kompatybilne z Samsung Gear więc możesz rozważyć zakup.

gadżety kompatybilne z samsung gear vr

Telefony kompatybilne z Samsung Gear

Samsunga Gear S2 to smartwatch kompatybilny z większością telefonów marki Samsung¸ Jedynym wymaganiem jest posiadanie przez telefon Androida w wersji 4.3 lub nowszej oraz posiadanie co najmniej 1,5 GB pamięci RAM.

Tańszą wersją jest Samsung Fit, Należy zauważyć, że ekonomia to nie to samo, co stwierdzenie, że jest zła, ale ma bardziej sportowy, mniejszy i delikatniejszy design. Jest to właściwie urządzenie spełniające oczekiwania utrzymujące stałą aktywność fizyczną.

Z drugiej strony Samsung Gear S3 jest najnowszym modelem i ma wiele wbudowanych narzędzi i opcji, aby lepiej go wykorzystać. Najlepsze jest to, że jest wodoodporny i jednocześnie ma stylowy i sportowy wygląd.

Telefony Samsung kompatybilne z Samsung Gear

Wśród modeli Samsung Galaxy kompatybilnych z Samsung Gear FitGear S2 i Gear S3 posiadamy następujące modele: Samsung Galaxy S7, S7 Edge, S6, S6 Edge, S6 Edge+, S5, S5 Neo, S4, S4 Mini, S3, Note Edge, Note 3, Note 3 Neo, A3 , A5, A7, J3, J5 i J7.

Jak widać, większość modeli Samsunga jest kompatybilna z telefonami Samsung Gear, więc wystarczy upewnić się, że telefon ma wersję wyższą niż Android 4.3.

Telefony innych marek kompatybilne z Samsung Gear

Z drugiej strony Samsung Gear to także urządzenie, które Może doskonale działać na modelach innych marekWśród nich możemy wymienić: HTC One, Huawei Honor 5X, P8, P9 Plus, Ascend Mate 7, Mate 8, Nexus 70, Lenovo X2 Pro, LG G Flex, G Pros 2, Optimus G2, Optimus G3, G4 , G5, G Vista, Nexus 5, V10, Motorola Droid Turbo, Motorola Droid Mini, Motorola Moto Maxx, Motorola Moto X, Nexus 6, Asus Zenfone 2, Xiaomi Mi4, Sony Xperia Z2 i Z3, Motorola G4 Play.

Jak zobaczysz, jeśli Twój telefon komórkowy znajduje się na liście tych telefonów komórkowych kompatybilnych z Samsung Gear, możesz być całkowicie pewien, że kupując Samsung Gear nie wydasz źle pieniędzy i będziesz musiał zmienić telefon komórkowy lub SmartWatch .

telefony kompatybilne z samsung gear vr

Smartfon kompatybilny z Samsung Gear

Co jest potrzebne, aby móc używać smartfona z urządzeniem Samsung Gear? Tylko musisz mieć smartfon z systemem operacyjnym Android 4.3 lub więcej i że ma co najmniej 1,5 GB pamięci RAM, co zalecamy 2 GB.

Jeśli chodzi o urządzenia tej samej firmy, które są kompatybilne z tym urządzeniem, zdecydowana większość rzeczywiście wchodzi, mówimy od góry, więc na pewno, jeśli masz któreś z najnowszych urządzeń, które Samsung wprowadził na rynek będziesz mógł cieszyć się swoim inteligentnym zegarkiem bez żadnego problemu. Zostawiamy Ci listę tych kompatybilnych telefonów komórkowych.

dołącz do naszego kanału telegram