Skip to content

Jak zainstalować i skonfigurować Epson L355 przez Wi-Fi lub USB w systemie Windows lub Mac?

12 de październik de 2022

Drukarki miały ogromne znaczenie w rozwoju informatyki w środowisku biznesowym, ale także na poziomie prywatnym. Te urządzenia potrafią się poruszać Format fizyczny dokumenty lub fotografie, które posiadamy w formacie cyfrowym.

Proces instalacji każda drukarka jest inna i tym razem skupimy się na krokach instalacji Epson L355.

Co istniało przed drukarką?

Zdjęcia

Kilka lat temu musiałeś robić zdjęcia inaczej, kupowałeś rolki do aparatów i zdjęcia, które miałeś były ograniczone do rozmiaru rolki, którą kupisz.

Zdjęcia trzeba było zabrać w specjalne miejsce, gdzie zostały Wam ujawnione i na wypadek, gdyby nie wypadły dobrze nie mogłeś wiedzieć dopóki nie dali ci już wydrukowanych zdjęć.

Chociaż wydaje się nieco stary to było coś wspaniałegoCóż, denerwowało Cię wiedza o tym, jak wyszły zdjęcia, a tym samym możliwość umieszczenia ich w albumie, aby później pokazać je rodzinie lub znajomym.

Obecnie jest dużo łatwiej robić zdjęciawszyscy mamy urządzenie cyfrowe, które pokazuje nam zdjęcie w kilka sekund, możemy tworzyć cyfrowe albumy, aby je wydrukować lub po prostu wybrać, który z nich przesłać do sieci społecznościowych, a który do wydrukowania.

dokumenty

Teraz, gdy już trochę opowiedzieliśmy o historii zdjęć, czas, abyś się dowiedział jak powstały dokumenty lub zadania.

Przed drukarkami używaliśmy maszyn do pisania i były one trudniejsze do poprawieniamógłbyś też wziąć szybki rytm pisania, ale jeśli w pewnym momencie się pomyliłeś, nie było innego wyjścia, jak powtórzyć wszystko jeszcze raz.

Albo użyj korektorów do pisania, ale to było coś trochę skomplikowane, Cóż, kiedy wkładałeś kartkę do poprawienia lub wyciągałeś kartkę z maszyny, aby ją poprawić, nie zawsze była w tej samej pozycji i czasami dokument wychodził przekrzywiony. Czy musiałeś użyć którejś z tych opcji?

Zacznij od czerni i bieli, a teraz ma nawet wielofunkcyjność

Jak mogliśmy się zorientować, drukarki Ewoluowały z biegiem czasu. W pierwszych latach swojej historii były to urządzenia, które mogły drukować tylko czarnym atramentem i bez dużej rozdzielczości.

Z biegiem czasu urządzenia te znacznie się poprawiły i dziś można je znaleźć drukarki wielofunkcyjne które oprócz drukowania wykonują inne funkcje, takie jak skaner, a nawet działają jako faks.

Drukarki stały się nawet wyspecjalizowane, jak ma to miejsce w przypadku drukarek fotograficznych lub drukarki 3d. Oprócz urządzeń fizycznych ewoluowało również oprogramowanie, czego dobrym przykładem jest wirtualne drukarki PDF.

Chociaż na poziomie profesjonalnym drukarki są nadal niezbędne, na poziomie prywatnym jest wielu, którzy zrezygnowali mieć drukarkę w domu, nie dając jej zbyt wiele.

Drukarka jest jednak jedynym urządzeniem zdolnym do konwersji plików, które mamy na komputerze, telefonie komórkowym lub tablecie do formatu fizycznego, więc prędzej czy później, Skończmy potrzebujących Twoich usług.

Jak zainstalować Epson L355 krok po kroku

Epson L355 to wielofunkcyjna drukarka wskazana zarówno dla użytek krajowy jak do użytku profesjonalnego.

Dzięki niemu możesz nauczyć się drukować ręcznie z terminala Windows Server, a także drukować z Asystent Epsona.

na wyłączonych kopiach kolory

The kroki, aby zainstalować epson l355 z kreatorem są następujące:

  • Włóż instalacyjny dysk CD do komputera
  • Poczekaj na otwarcie programu instalacyjnego, jeśli korzystamy z płyty CD, otwiera się w formularzu automatyczny
  • Podążaj za instrukcje daj nam kreatora instalacji
  • Gdy skończymy postępować zgodnie z instrukcjami, rozpocznie się instalacja Epson L355. Ta operacja może potrwać kilka minut
  • Po zakończeniu instalacji zamyka uczestnik a drukarka wielofunkcyjna może być teraz używana normalnie

Jeśli nie posiadamy płyty instalacyjnej do drukarki lub nasz komputer jest najnowszej generacji i nie ma już napędu CD, w takich przypadkach musimy wejść na stronę internetową Epson Tak pobierz sterowniki odpowiedni do modelu L355.

Po pobraniu i zainstalowaniu sterowników pojawi się kreator instalacji i musimy wykonać te same kroki wcześniej wskazane. Czy udało Ci się zainstalować drukarkę Epson L355 w prosty i praktyczny sposób?

dołącz do naszego kanału telegram