Skip to content

Jak sprawić, by mój wolny tablet działał szybciej – Zwiększ i popraw wydajność tabletu

24 de marzec de 2023

Chociaż większość z nas prawdopodobnie zgodzi się, że smartfon jest o wiele bardziej potrzebny niż tablet, nie możemy zignorować faktu, że spora liczba użytkowników uzna, że ​​nadal czasami potrzebuje tabletu. większy ekran Jak się masz.

Prawda jest taka, że ​​​​chociaż są to na ogół więcej niż interesujące produkty, jednocześnie mamy kilka wątpliwości z pierwszej ręki, takich jak wiedza, jak długo ładować je za pierwszym razem.

Możemy również mieć wątpliwości, które pojawiają się w miarę upływu czasu i wykorzystujemy je, takie jak problemy, które mogą pojawić się w naszych cennych tabliczkach i jeden z główne problemypolega na tym, że wraz z upływem czasu i użytkowania tablety zaczynają działać coraz wolniej.

Pierwszą rzeczą, którą musisz o tym wiedzieć, jest to, że jeśli masz tablet z systemem operacyjnym Android, jest bardzo prawdopodobne, że z czasem ten terminal zacznie się bądź wolniejszy i wolniejszyi ma to związek między innymi z tym, jak używamy ich jako użytkowników.

Dlaczego mój tablet działa wolno?

I chociaż prawdą jest, że ta niedogodność może być spowodowana wieloma przyczynami, generalnie to samo użycie, jakie jej nadajemy, dyktuje, że krok po kroku Twoja wydajność zaczyna spadać, nawet więcej niż się spodziewamy. Oznacza to, że jest to część procesu użytkowania i zużycia urządzenia.

Zanim przejdziemy do szczegółów i zaleceń dotyczących tego konkretnego przypadku, musimy powiedzieć, że jeden z powodów, dla których tablet może stać się wolny, ma bezpośredni związek z pobieraniem nieoficjalne aplikacje lub złośliwe, zwłaszcza gdy szukamy ich poza słynnym sklepem z aplikacjami Google Play Store.

Stąd naleganie na używanie aplikacji zweryfikowane przez Sklep Play i pamiętaj, aby zainstalować aplikacje, które zostały ocenione pod kątem naszego bezpieczeństwa.

W ten sam sposób czasami zdarza się, że choć aplikacje są bezpieczne, to wraz z upływem czasu się kumulują pozostałe plikico zaśmieca pamięć i wtedy mamy w rezultacie wolny tablet, który nie reaguje w taki sam sposób, jak wtedy, gdy był nowy.

Biorąc to wszystko za kontekst, nadszedł czas, aby przedstawić zalecenia dotyczące rozwiązania tej sytuacji i kilka kroków, które należy wykonać, które zdecydowanie przyspieszą czas reakcji tabletu.

Jak zoptymalizować i przyspieszyć mój wolny tablet

Jedną z pierwszych rzeczy, które możemy zrobić na tablecie, aby działał szybciej niż zwykle, jest usunięcie wszystkich aplikacje, które są instalowane domyślniea dlaczego nie także te, które sami z biegiem czasu instalowaliśmy, a o których już zapomnieliśmy lub których już nie używamy.

Poza tym musisz wziąć pod uwagę w ten sam sposób, że usuwając aplikacje, zwolnisz miejsce, iw ten sam sposób, aby zaczął działać trochę szybciej niż wcześniej.

Jesteśmy jednak równie świadomi, że czasami poprzedni krok po kroku może nie wystarczyć, aby tablet działał z pożądaną szybkością. Z tego powodu musimy powiedzieć, że istnieje inne rozwiązanie, w którym możemy przyspieszyć działanie tabletu.

Pomysł dotyczy w szczególności przywrócenia ustawień fabrycznych urządzenia, co jest również znane jako wykonanie twardy resetsamouczek, który ma wielu zwolenników, gdy sprzęt zaczyna zawodzić.

osoba używająca swojego tabletu

W każdym razie pierwszą rzeczą, którą zamierzamy zalecić przed wykonaniem twardego resetu, jest wykonanie a kopia zapasowa, a zaletą jest to, że możesz zrobić wszystko praktycznie w tych samych krokach. Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do Ustawień, Kopii zapasowej i resetowania, Resetowania.

W ten sposób będziesz mieć całkowitą pewność, że nie straciłeś żadnej treści, którą mógłbyś uznać za ważną, ale jednocześnie nie będziesz mieć problemów po ponownym uruchomieniu tabletu, działa lepiej niż wcześniej. Czy dzięki temu krok po kroku udało Ci się przyspieszyć działanie tabletu?

dołącz do naszego kanału telegram