Skip to content

Jak zostać administratorem Discord z mojego komputera? – Pomocny przewodnik

30 de listopad de 2021

Obecnie w wirtualnym sklepie możesz pobrać nieskończoną ilość aplikacji, które pomogą Ci zrobić wszystko. Discord to jedna z najczęściej pobieranych aplikacji przez miłośników gier wideo. Jeśli chcesz wiedzieć jak działa rola administratora na tej platformie, czytaj dalej ten artykuł.

Gdzie na Discordzie są ustawione uprawnienia serwera?

Discord to aplikacja, która charakteryzuje się grupowaniem osób lubiących gry wideo, w niej można tworzyć pokoje do czatowania za pośrednictwem kanałów tekstowych lub głosowych na interesujący temat.

Ta aplikacja jest porównywana do WhatsApp w komunikacji natychmiastowej, ze względu na jej znaczenie i popularność wśród zwykłych graczy. Discord może być używany z telefonu komórkowego na komputer PC, aby uczestniczyć w najpopularniejszych grach.

Aby skonfigurować uprawnienia serwera, musisz otworzyć aplikację i wybrać serwer, na którym chcesz dokonać zmian. Po jego naciśnięciu pojawia się wyskakujące okienko z kilkoma opcjami, między innymi ustawieniami serwera.

Czy istnieje sposób na bycie Adminem tak, aby nikt tego nie zauważył?

W tej aplikacji możesz robić wiele rzeczy, o których niektórzy użytkownicy nie wiedzą, na przykład prowadzić wideorozmowy między grupą użytkowników. Ponadto możesz uzyskać niewidzialna nazwa, która pozwala ukryć swoją tożsamość i nadal poruszaj się po różnych serwerach, tak aby nikt nie wiedział, że to Ty.

Teraz kiedy masz rolę administratora, której nie możesz ukryć pozostałym członkom serwera. Administrator odpowiada za tworzenie i zarządzanie użytkownikami należącymi do pokoju, jego obowiązkiem jest również dbanie o bezpieczeństwo i prywatność serwera.

Administrator to osoba, która wyznaczy role innych członków serwera, a każdy użytkownik może mieć więcej niż jedną rolę. Twórca serwera nie musi być dokładnie administratorem, ale może przypisać go innemu.

Jak zmienić uprawnienia jednego kanału komuś?

W pokoju lub na serwerze administrator może: tworzyć lub przydzielać role członkom które należą do niej. Inną możliwością przyznawaną w aplikacji jest modyfikacja uprawnień kanałów. Kanały te mogą być tekstowe lub głosowe i mogą być pod ręką każdego użytkownika aplikacji lub tylko dla tych, które są zgrupowane na serwerze.

Te uprawnienia są czym określić limity, jakie serwer ma do utrzymania porządku W grupie. Gdy administrator lub twórca serwera przypisuje rolę osobie, może ustawić uprawnienia potrzebne do wykonywania swojej roli zgodnie z oczekiwaniami.

niezgoda na telefonie komórkowym

Czy uprawnienia kanału zastępują uprawnienia serwera?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak. Aby wiedzieć, czy uprawnienie jest aktywne, wystarczy zaznaczyć znacznik wyboru. Zielony znak oznacza, że ​​zezwolenie zostało udzielone bez zarzutu, natomiast czerwony znak oznacza, że ​​nie jest ono aktywne.

Kiedy jesteś twórcą serwowanegor Masz również uprawnienia do zezwalania lub odmawiania uprawnień, które każdy może mieć na określonym kanale. Z drugiej strony zezwolenia można również sklasyfikować według kategorii lub tematu, będzie to zależeć od potrzeb grupy.

Kategorie uprawnień można modyfikować, aby dopasować je do cech grupy. W aplikacji istnieją dwie kategorie, które są z góry określone, są zsynchronizowane, a nie zsynchronizowane.

Do czego ma dostęp administrator?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, ma wiele zadań administracyjnych, od tworzenia i przypisywania ról po zarządzanie uprawnieniami na serwerach i kanałach. Wśród jego funkcji jest zezwalaj lub nie zezwalaj na kanały tekstowe, głos, emotikony, pseudonimy, wyrzucanie lub blokowanie członka oraz zarządzanie rolami i kanałami.

Na przykład administrator może zezwolić wszystkim użytkownikom w pokoju na tworzenie łączy z zaproszeniami do udostępniania ich znajomym. Jeśli to uprawnienie nie ma zielonego znacznika wyboru, członkowie serwera nie będą mieli dostępu do tych łączy.

osoba używająca discorda na pc

Jak możesz zbanować kogoś, nie będąc administratorem?

Kiedy na serwerze jest irytujący użytkownik, możesz zakazać mu ograniczania lub blokowania jego działań. Możesz to zrobić, otwierając konto Discord i wybierając serwer, na którym znajduje się ten użytkownik. Umieść się w awataru czatu i naciśnij prawy przycisk myszy na nazwie użytkownika, którego chcesz zablokować.

Aplikacja da Ci kilka opcji, które może uzasadnić zablokowanie użytkownikaMusisz tylko wybrać jeden i ustawić czas, w którym aktywność tego członka będzie ograniczona. Jeśli z czasem pożałujesz bana, możesz cofnąć tę akcję i zwolnić użytkownika z blokady.

dołącz do naszego kanału telegram