Skip to content

Jak otworzyć Eksplorator plików za pomocą Windows CMD? – Wiersz poleceń

25 de styczeń de 2022

Jeśli chcesz wiedzieć, jak możesz otwórz eksplorator plików za pomocą Windows CMD, musisz zostać, aby przeczytać ten artykuł. Zasadniczo, poznasz wszystkie niezbędne informacje do wykonania tej czynności. Wyjaśnimy wymagania, które musisz mieć, polecenia i klawisze, których musisz użyć. Podobnie, pokażemy Ci zarówno powód, dla którego nie możesz poprawnie otworzyć eksploratora plików, jak i istniejące rozwiązanie.

Jakie wymagania potrzebujesz, aby otworzyć eksplorator plików z CMD?

Cóż, przede wszystkim pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, są rwymagania potrzebne do otwarcia eksploratora plików z CMD w systemie Windows. Opisujemy je poniżej. Uwaga: Eksplorator plików systemu Windows to łatwe w użyciu narzędzie, które umożliwia nam dostęp do plików, folderów i innych komponentów systemu.

Jakie są polecenia umożliwiające otwarcie eksploratora plików z CMD na komputerze?

W tym sensie niezbędne polecenia, abyś mógł: otwórz eksplorator plików z cmd na twoim komputerze bez żadnego problemu są następujące:

 • poszukiwacz. To polecenie umożliwia dostęp do eksploratora plików za pomocą CMD. Aby to zrobić, wystarczy go uruchomić, otwierając wiersz polecenia. W ten sposób globalny eksplorator plików zostanie wyświetlony natychmiast.
 • Początek. Za pomocą tego polecenia możesz bezpośrednio otworzyć folder eksploratora z CMD dla aktywnego użytkownika w systemie Windows. Wystarczy go uruchomić, aby uzyskać dostęp.
 • początek.. Będziesz mógł otworzyć sesję przeglądarki z CMD dla wszystkich użytkowników utworzonych w systemie operacyjnym. Innymi słowy, możliwy jest bezpośredni dostęp do eksploratora w folderze, w którym trzymani są wszyscy użytkownicy systemu Windows.
 • początek c: Za pomocą tego polecenia możesz uzyskać dostęp do eksploratora plików z CMD na swoim komputerze na dysku z systemem Windows. Na przykład, aby uzyskać dostęp do dysku C, wystarczy wykonać to polecenie i to wszystko.

dostęp poprzez kombinację klawiszy

Jakich kluczy należy użyć, aby otworzyć eksplorator plików z uruchomienia, jeśli jest to wymagane?

Należy zauważyć, że tę czynność można wykonać nie tylko za pomocą poleceń CMD. jeśli nie, możesz też użyj klawiszy, aby otworzyć eksplorator plików z run. Te klucze są następujące:

Korzystanie z klawisza „Windows + X”

dobrze się używa klawisz „Windows + X” na klawiaturze możesz uzyskać dostęp do eksploratora plików w systemie operacyjnym Microsoft Windows. Poprzez listę opcji, która się pojawi. Wystarczy, że wciśniesz oba klawisze jednocześnie.

z kluczem

Za pomocą klawisza Windows możesz w prosty sposób otworzyć eksplorator plików na swoim komputerze, ponieważ ten klucz daje dostęp do startu i jeśli jest połączony z literą „R” Istnieją dwa sposoby na osiągnięcie tego:

 • Za pomocą narzędzia „wykonaj”.” Musisz nacisnąć klawisze Windows + R, a następnie musisz wejść do Eksploratora bezpośrednio w biegu. To otworzy twoją przeglądarkę.
 • Z narzędzia wiersza polecenia CMD, możesz uruchomić dowolną aplikację, pisząc odpowiednie polecenia dla każdego przypadku. Wystarczy nacisnąć klawisze Windows + R i napisać na klawiaturze „CMD”, a w wierszu poleceń skopiować powyższe polecenia

Spowoduje to wyświetlenie ekranu poleceń i będziesz musiał wpisać „start ”. Na koniec naciśnij klawisz „enter”. W ten sposób będziesz mógł otwórz eksplorator plików z CMD na swoim komputerze, bez problemu.

Dlaczego nie możesz poprawnie otworzyć eksploratora plików i co robić?

Zgodnie z powyższym, jeśli nie możesz otworzyć eksploratora plików poprawnie widać, że masz problem w swoim systemie. Dlatego oto, co możesz zrobić, aby go rozwiązać:

 • Korzystanie ze strony pomocy technicznej firmy Microsoft. W tej sekcji będziesz mógł uzyskać dostęp do instrukcji, które powiedzą Ci, co zrobić, aby otworzyć Eksplorator plików na komputerze.
 • Korzystanie z PowerShell. Za pomocą tego narzędzia możesz rozwiązać swój problem, ale najpierw możesz się zastanawiać, jak otworzyć PowerShell w folderze z CMD. Odpowiedź na to jest bardzo prosta:
 • Musisz tylko się zaadresować do ikony startu i wpisz w polu wyszukiwania: CMD.
 • Wpisz na ekranie polecenie „uruchom PowerShell”.

mieć dostęp do wszystkich swoich plików

Wtedy możesz otwórz eksplorator plików łatwo za pomocą dowolnego z tych poleceń: Invoke-Item lub ii dodając żądaną ścieżkę folderu.

 • Korzystanie z menedżera zadań z run lub CMD. Dzięki temu możesz rozwiązać swój problem, ale możesz się zastanawiać, jak otworzyć menedżera zadań z poziomu uruchomienia lub CMD. Innym sposobem na osiągnięcie tego jest wykonanie następujących czynności:
 • W oknie Uruchom wpisz polecenie „taskmgr”, a następnie kliknij „akceptuj”.
 • W CMD wpisz polecenie „taskmgr”, a następnie naciśnij klawisz „enter”.

Dzięki tej akcji możesz wyczyścić niepotrzebne pliki, ale możesz się zastanawiać, jak usunąć programy za pomocą CMD na moim komputerze. Otwórz okno CMD i wprowadź polecenie: wmic, teraz naciśnij klawisz „enter”, aby wykonać polecenie: produkt pobierz nazwę. Następnie „wejdź”. W ten sposób otworzy się lista zainstalowanych programów, wykonaj polecenie: product gdzie name = „SoftwareName” wywołaj odinstalowanie i na koniec „enter”, aby potwierdzić odinstalowanie.

dołącz do naszego kanału telegram